کابل‌ کشی ایمن برای کریدیت آگریکول (Crédit Agricole)

cabling for credit agricole

cabling for credit agricole


کابل‌ کشی

زمان تخمینی مطالعه: 4 دقیقه 

مرکز کریدیت آگریکول تصمیم گرفت از یک راه‌حل غیرعادی برای نوسازی دفتر مرکزی منطقه‌ای خود استفاده کند. بانک تصمیم گرفت تا هیچ‌گونه جابه‌جایی، تخریب ساختمان یا بازسازی نداشته باشد و به‌جای آن بازسازی جامع ساختمانی در شامپاین-او-مونت-دور که در سال 1987 به آن نقل مکان کرده بود را انجام دهد و همچنین به تعهد خود مبنی بر حفظ بناهای با ارزش پایمند باشد. فرآیند انجام این پروژه از سپتامبر 2020 آغاز و در ژوئن 2023 به پایان رسید تا به این شکل سایت به مساحت 67000 متر مربع با حفظ ویژگی تاریخی خود، مدرن‌سازی شده و از فناوری‌های نوین پشتیبانی کند.

کریدیت آگریکول از طریق موسسه INEO RAA با شرکت R&M آشنا شد تا یک شبکه محلی جدید را برای آن‌ها راه‌اندازی کند. این بانک خواهان یک راه‌حل پیشرفته در راستای نوسازی ساختار و استفاده از طیف گسترده‌ای از فناوری‌های پیشرفته در دفتر مرکزی خود بود. به‌دلیل فعالیت‌های تجاری حساس خود، الزامات خاصی داشت که R&M توانست به سرعت آن‌ها پاسخ دهد. یک راه‌حل سطح بالا برای دست‌یابی به یک عملکرد همیشه پایدار شبکه محلی (LAN) با هدف توسعه دوباره فناوری‌های زیرساختی مورد نیاز بود.

این شرکت در قرارداد خود به این نکته اشاره کرده بود که خواهان هیچ‌گونه قطعی در شبکه محلی (LAN) یا شبکه محلی بی‌سیم (WLAN) نیست. به همین دلیل به دنبال زیرساختی بود که توانایی پوشش‌دهی شبکه اداری تجاری را داشته باشد و همچنین خدمات بی‌سیم منحصر به فردی را ارائه دهد. با توجه به فرصت‌های سرمایه‌گذاری موجود در نهایت تصمیم به این صورت گرفته شد که یک راه‌‌حل کابل‌ کشی پیشنهادی از سوی R&M در قالب Cat.6A/ ClassEA مورد استفاده قرار گیرد. در معماری مذکور، ستون فقرات با کابل‌های فیبر نوری OS2 و OM4 و همچنین سه گره توزیع، زیرساخت را پشتیبانی کرده و عملکرد آن را تقویت کردند.

گزینههایی برای آینده

اولین مطالعه، یک راه‌حل سازگار با یک سامانه مدیریت زیرساخت خودکار هوشمند (AIM) سرنام automated infrastructure management را پیشنهاد داد. با این‌حال، باید اطمینان حاصل می‌شد که شبکه از برنامه‌های فعلی و آینده پشتیبانی می‌کند. سیستم کابل‌ کشی R&M این مزیت بزرگ را در اختیار کریدیت آگریکول قرار داد تا هر زمان که نیاز داشت یک سامانه مدیریت زیرساخت خودکار را اضافه کند. رک‌ها و پچ‌پنل‌ها برای نصب تجهیزات نظارتی inteliPhy آماده شدند. به طوری که نرم‌افزار AIM inteliPhy net بتواند کل شبکه را نظارت کند.

همکاری آزمایش شده

با این پروژه، R&M و شرکای فرانسوی‌اش یک بار دیگر نشان دادند که شریک قابل اعتمادی هستند. شریک فروش Exertis Azenn مولفه‌های شبکه را ارزیابی و تحویل داد و لینک‌های مسی از قبل آماده شده را برای پیاده‌سازی پروژه ارسال کرد. شریک نصب تجهیزات، شرکت Sterlan  که مورد تایید R&M بود و شرکت INEO Rhône-Alpes Auvergne که عضوی از هلدینگ Bouygues بود بر فرآیند کابل‌ کشی و تضمین صحت پیاده‌سازی کابل‌ها نظارت کردند تا به طور کامل به الزامات کریدیت آگریکول پاسخ داده شود. این همکاری بر مبنای اصل حفظ امنیت و محرمانگی داده‌ها در این پروژه انجام شد. با انتخاب راه‌حل R&M، کردیت آگریکول موفق شد به یک شبکه داده مطمئن و پایداری برای عملیات بانکی خود برسد. 

کابل‌ کشی برای کریدیت آگریکول

راه‌حلی برای کریدیت آگریکول

R&M با همکاری شرکای فرانسوی خود، تصمیم گرفتند از ملزومات زیر در ارتباط با پیاده‌سازی زیرساخت شبکه محلی جدید بانک کردیت آگریکول مستقر در لیون استفاده کنند.

– 3200 کانکشن شبکه

– 7700  ماژول Cat. 6A EL

– 230 پچ پنل با 24 پورت

– 140 عدد Unirack2  

– 3500 کابل Cat. 6A EL Powersafe SFTP

– 110 کیلومتر کابل Cat. 7 F/FTP Dca  

– 15 کیلومتر کابل فیبر نوری OS2 و OM4

5/5 - (1 امتیاز)

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *