Cat. 8.1 کامل شد

Cat. 8.1

Cat. 8.1


زمان تخمینی مطالعه: 3 دقیقه

پوشش Cat. 8.1 کامل شده است: R&M از پاييز امسال، پچ‌کوردهاي کاملا هماهنگي را نيز ارايه داده است. اين بدان معناست که تمام ماژول‌هاي براي کانال (Chanel)ا Cat. 8.1  از يک منبع يگانه در دسترس خواهند بود.

 

این لحظه‌ای است که ارائه دهندگان مراکز‌داده و طرح ریزان شبکه مدت‌هاست که انتظارش را می‌کشند. شرکت R&M یکی از اولین تولیدکنندگانی است که 8.1 Cat را معرفی کرد. سیستم جدید  Cat. 8.1 با کابل‌های پچ کورد Cat. 8.1 در 5 طول مختلف از 5/1 تا 5 متر عرضه می شود.

قبل از پچ‌کوردها، کانکشن ماژول  Cat. 8.1 و کابل‌های کابل‌های نصب Cat. 8.1 و Cat. 8.2 در نوع S/ETP معرفی شده  بودند.

همراه با یک ابزار کابل‌کشی بسیار مفید نیز می‌باشد.

هدف از توسعه Cat. 8.1 این بود که اترنت 25 و 40 گیگا بیتی را روی کابل مسی در دسترس قرار دهد. علاوه بر مراکزداده نسل بعدی WLAN نیز به این خطوط سریع احتیاج خواهند داشت. R&M تمامی الزامات را برای راه‌اندازی یک کانال 30 متری استاندارد با 40 گیگابیت اترنت یا یک کانال 50 متری با 25 گیگابیت اترنت را برآورده می‌کند.

دیدگاه‌های بلند مدت

کابل کشی Cat. 8.1 پیشنهاد هر روم با کارایی بالا، چشم‌اندازهای بلند مدت و رابط‌های RJ45 سازگار با نسل قبلی را می‌دهد که به این معنی است که برای برنامه‌های کاربردی مختلف، برای سناریوهای چندگانه نسل‌های IT مناسب است.

بعنوان مثال، در مراکزداده کاربران به راحتی می‌توانند از اترنت 10 گیگابیتی بدون نیاز به تغییرات پر‌هزینه نصب مجدد مهاجرت بکنند، کاربران به راحتی می‌توانند از 10 به 25 الی 40 گیگابیت اترنت مهاجرت کنند بدون این‌که نیاز به ایجاد تغییرات پرهزینه در نصب باشد. LAN با Cat. 8.1 تحقق یافته است. بسته به فاصله انتقال، دارای چندین منطقه با سطح سرعت 40G، 25G و 10G است. به این ترتیب، طول پیوندها تا 50 متر، که بیش از ٪60 پایه نصب شده هستند، می‌توانند از افزایش قابل توجهی در پهنای باند انتقال بهره‌مند شود. مطابق  همه کابل‌های(زوج به‌هم تابیده) twisted pair، از Cat.8.1 نه تنها می‌توانند داده را انتقال دهند، بلکه منبع تغذیه با POE استفاده شود.

Cat.8.1 به یک فناوری محافظ متوازن، سیم‌بندی و جبران دقیق نیازمند است.

هنگامی که تمام عناصر کانال از یک منبع (source) می‌آیند، پارامترها دقیقا با یکدیگر هماهنگ می‌شوند. این بدان معنی است که سامانه R&M اکنون با پچ‌کورد Cat. 8.1 کامل شده است.

Cat. 8.1

ضریب میرایی مهم است (Attenuation factor important)

طراحان شبکه بایدضریب میرایی پچ‌کورد را در نظر بگیرند تا بتوانند طول صحیح پیوند Cat. 8.1 را محاسبه کنند.

 ضریب میرایی 2 برای پچ کابل‌های AWG26 معتبر است. یک متر کابل پچ‌کورد AWG26 نیاز به دو متر طول الکتریکی در کانال دارد. در مقاله‌ای جدید از R&M اطلاعات بیشتر و نمونه های کاربردی تر را مشاهده خواهیم کرد.

منبع : R&M ( connection )

بخوانید : مجله R&M

امتیاز شما به این مطلب

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *