با کابل‌های Cat.8.1 خیال خودتان را راحت کنید!

Cat.8.1

Cat.8.1


وقتی که کابل‌کشی به طور کامل انجام می‌شود، سنجش‌های انجام شده در محل پروژه برای نصابان بخشی از فعالیت‌های روزمره به شمار می‌رود که بستگی به رده کابل کشی (I/Cat. 8.1 Class) ندارد. در واقع این فرآیند شبیه همان فرآیندی است که برای کابل کشی‌های با رده‌های پایین‌تر یعنی EA، E و D هم انجام می‌شود.
با این وجود Cat.8.1 یا Class I مانع بلندتری  به حساب می‌آید. فرکانس انتقال مجاز 2 گیگاهرتز، چهار برابر بالاتر از فرکانس رده پایین‌تر یعنی رده EA است

 

فرآیندهای متفاوت سنجش کدام‌ها هستند؟

سنجش‌های محل پروژه برای رده I می‌تواند به دو روش انجام شود:
به عنوان یک لینک دائمی (permanent link): کابل‌های نصب با کانکشن ماژول‌ها در دو انتهای آن‌ها
به عنوان یک کانال (Channel): لینک دائمی (permanent link) به‌علاوه پچ کورد در دو انتهای آن‌ها
هنگام سنجش لینک‌های دائمی (permanent link)، پلاگ‌های دستگاه تست بخشی از اتصال هستند. آنها به همراه کانکشن ماژول‌ها تأثیر مهمی بر نتایج می‌گذارند. پلاگ‌های تست که توسط سازندگان مختلف تولید می‌شوند به ظاهر مطابق استانداردها هستند ولی نتایج متفاوتی را نشان می‌دهند. فرکانس بالا در رده I یا Cat.8.1 (Class I/Cat. 8.1) اثرات را تشدید می‌کند .هنگام سنجش کانال، پچ کوردهای واقعی برای چک کردن مورد استفاده قرار می‌گیرند. مزایای این روش این است که سنجش‌ها فقط قسمت‌های واقعی سیستم کابل کشی را دربر‌می‌گیرد. تأثیر اتصالات ابراز تست با پچ کوردها از نظر ریاضی حذف می‌شود . همه تولیدکنندگان دستگاه‌ها الگوریتم‌های خود را برای این موضوع مورد استفاده قرار می‌دهند که می‌تواند کیفیت سنجش‌ها را تحت تأثیر قرار ‌دهد.
استانداردهای مربوط برای پارامترهای انتقال، پلاگ‌ها و ماژول‌های تست ویژه‌ای را به کار می‌برند. به هر حال به دلیل فرکانس‌های بالا تکمیل کردن فرآیند دشوار است و به طور قابل ملاحظه‌ای بین کانکتورهای با برند یکسان نیز تغییر می‌کند. پلاگ‌های تست در بازار موجود هستند که هر کدام از آن‌ها عملکرد متفاوتی دارند و تأثیر چشمگیری بر سنجش لینک‌‌های دائمی دارند.
به همین دلیل به هنگام سنجش کابل کشی رده I، آر اند ام (R&M) فقط پیکربندی کانال‌هایی با پچ کوردهای مخصوص و پلاگ‌های مورد تأیید خود را می‌پذیرد. این تنها روشی است که بتوان تفاوت موجود را به یک سطح قابل قبول کاهش داد. آر اند ام (R&M) انجام دو سنجش را توصیه می‌کند: یکی برای Cat.8.1 و یکی برای Cat. 6A.

 

Cat.8.1 تکمیل می‌شود

آر اند ام (R&M) پیشگامی برای این جهش کوانتومی در کابل کشی مسی است. در سال 2019 آر اند ام (R&M) از اولین تولیدکنندگان برای معرفی یک سیستم کامل کابل کشی Cat. 8.1 بود. این سیستم شامل کانکشن ماژول Cat. 8.1، یک کابل نصب Cat. 8.2-S/FTP و یک ابزار نصب است. لینک‌های دائمی منطبق با استاندارد می‌توانند مطابق با ISO/IEC 11801، رده I و ANSI/TIA 568.2-D، رده 8، با کابل و ماژول تولید شوند. محصولات Cat. 8.1 محصولات جهانی و سازگار با رده‌های قبلی هستند.

 

 

بخوانید: SPE یا اترنت تک زوج در آینده به کجا خواهد رسید؟

امتیاز شما به این مطلب

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *