استفاده از فیبرنوری در اتوبان‌ها

fiber in highways

fiber in highways


 

فیبرنوری

 در محدوده‌ی 7 مایلی بین وینینگن و تقاطع Zurich-Nord در روزهای کاری، تعداد وسایل نقلیه در کنارگذر شمالی زوریخ به 120000 عدد می رسد. این بخش یکی از جاده‌های بسیار شلوغ سوئیس است. تقریبا هر روز در آنجا ترافیک وجود دارد و حجم ترافیک در سال‌های آینده همچنان روند صعودی خواهد داشت.

این چیزی است که اداره راه‌های فدرال سوئیس (FEDRO) می خواهد تغییر دهد. این پروژه، کنارگذر شمالی زوریخ را به طور مداوم گسترش خواهد داد تا حداقل 20 خط در جهت‌های مختلف، تا سال 2025 داشته باشد. این پروژه همچنین شامل اقدامات زیر برای ساخت تونل است:

توسعه مجدد کامل لوله‌های اول و دوم Gubrist، ساخت جدید لوله سوم برای Gubrist، زیرگذر جدید در Katzensee و همچنین توسعه مجدد تونل Stelzen. این کار همچنین شامل افزایش تعداد خطوط، تجدید کامل سیستم‌های امنیتی و همچنین زیرساخت ارتباطی کارآمد برای سیگنال‌های تصویری، صوتی و داده‌ای است.

Cablex AG برای اطمینان از اتمام برنامه‌ریزی زیرساخت ارتباطات فیبرنوری، توسط FEDRO سفارش داده شده است. R. Brüniger AG مسئول برنامه‌ریزی می‌باشد و هر دو شرکت در این زمینه ده‌ها سال تجربه دارند.

مدیریت کارآمد ترافیک

با این وجود، گسترش این زیرساخت‌ها، تنها یکی از ابزارهای بهینه سازی جریان ترافیک است. با زیرساخت‌های مدیریت کارآمد ترافیک، فضای جاده با کارایی بیشتر و روشی هوشمندانه تر مورد استفاده قرار می‌گیرد. «جاده هوشمند» نامی است که برنامه‌ریزان ترافیک بر روی آن گذاشته‌اند. در طول مسیر از دوربین‌ها و سنسورهای دیگر برای جمع آوری اطلاعات درمورد وضع ترافیک استفاده می‌شوند، سپس در مرکز کنترل ترافیک در Letten و مرکز مدیریت ترافیک در Emmenbrücke نمایش داده خواهند شد.

با کمک این داده‌های ترافیکی، سیستم کنترل ترافیک شرایط عملیاتی مانند محدودیت سرعت و یا در صورت تصادف، بسته شدن خط را تعیین می کند. برخی از این داده‌ها در اینترنت قابل مشاهده هستند و از برخی دیگر در برنامه‌های مسیریابی برای یافتن مسیر مناسب استفاده می‌شود. FEDRO به چنین سناریوهایی اعتماد می کند و بنابراین جریان کارآمد اطلاعات را در حمل و نقل تضمین می کند. شبکه های ارتباطی دیتا و فیبرنوری اختصاصی برای ترانزیت ، شبکه راه ملی را همراهی می کنند. شبکه‌ی کنار گذر شمال زوریخ درحال انجام کاری بسیار متخصصانه با ظرفیتی بیش از 20 سال است.

Enos Pizio,” مدیر پروژه ی “Cablex AG

فیبرنوری در اتوبان‌ها

FEDRO شبکه‌های فیبرنوری را راه اندازی می‌کند که برای مدت‌ها ماندگار خواهد بود. فیبرنوری صدها هزار مایل در conduit systems در جاده‌ها و مدیریت تونل‌ها حضور دارد. این امر با دسترسی عام، توزیع و فناوری اتصالات در کابینت‌های زیرزمینی و زمینی، اتاق‌های برق و مراکز کنترل عملیات تکمیل می‌شود. زیرساخت‌ها باید بتوانند در برابر شرایط سخت محیطی مانند ارتعاشات و تلرانس دمایی مقاومت کنند.

در مورد کنارگذر شمالی زوریخ، R&M محدوده FO را مختص پروژه‌های ترافیکی طراحی کرده است. الزامات اجزای FO در کتابچه راهنمای تخصصی FEDRO مشخص شده و همچنین در استانداردهای ورژن VII توسط محصولات R&M آورده شده و در حال اثبات خود در تونل‌ها و سیستم‌های ترافیکی مختلف می‌باشد.

محدوده‌ی خاص R&M (فیبرنوری)

Armin Pramstaller  مدیر سایت ، درمورد اولویت توضیح می دهد «محدوده خاص R&M برای تحقیق و توسعه تونل و جاده چندین مزیت دارد. در این مورد نیز، این برنامه دقیقاً مطابق با الزامات و استانداردهای تعریف شده توسط FEDRO و دفتر مهندسی عمران Cantonal زوریخ برای کنارگذر شمالی بود.»

Enos Pizio، مدیر پروژه در Cablex AG در مورد کیفیت، مقاومت و سطح توسعه راه حل موارد زیر را بیان می‌کند:”شبکه در کنارگذر شمالی زوریخ در مدت 20 سال آینده همچنان نیازهای فنی و ظرفیت مشخص شده را برآورده خواهد کرد.”

فیبرنوری در اتوبان‌ها

تدارکات هموار و سریع

در کنار کیفیت محصول و دامنه خاص آن، کیفیت خدمات نیز در گسترش کنارگذر شمالی زوریخ نقش مهمی دارد. Armin Pramstaller توضیح می دهد: «تدارکات همچنین برای مدیران سایت و مونتاژ کنندگان نقش مهمی دارد. برای نگهداری جایگاه‌ها، مواد باید در مکان و در زمان مناسب موجود باشد. »

R&M همچنین برای تضمین خدمات تحویل، راه حل‌های غیر متعارفی ارائه می‌دهد. در این حالت، هر زمان که لازم باشد یک کارمند کالاها را ساعت شش صبح آماده می‌کند تا مدیر سایت بتواند آن‌ها را مستقیماً در مسیر کار خود تحویل بگیرد. این کار مسیرهای حمل و نقل و زمان تحویل را کوتاه می کند. Armin Pramstaller  اضافه می‌کند: “اگر یک کار فوری‌ پیش بیاید، می توانم هر زمان که مجبور باشم با R&M تماس بگیرم. همیشه یک نفر آنجا حضور دارد که به من کمک کند. ارتباط و همکاری آن‌ها بسیار عالی است.”

فیبرنوری

محدوده تحقیق و توسعه R&M برای ساخت تونل و جاده

R&M محدوده کابل کشی مشخصی را برای داده‌ها و شبکه‌های ارتباطی FO در حمل و نقل فراهم می‌کند که این محدوده شامل:

– بسته شدن اتصالات که می توانند به طور دائمی در زیر آب قرار بگیرند (حفاظت IP68)

– sub-rackهای تقویت شده برای توزیع کنندگان اتصالات

– پچ پنل‌ها و سینی‌های کابل پچ ساخته شده از صفحه آلومینیوم

– جعبه‌های تقسیم فیبر فلزی باریک

– ماژول‌های فیبر، سینی های اتصال با صفحه جلویی فلزی

– کابل‌های Varioline و Breakout

پچ‌کوردهای سازمان یافته با کلیپس‌های لاستیکی برای از بین بردن تنشن (به جای اتصال کابل که می تواند بر عملکرد تأثیر منفی بگذارد) و همچنین قفسه‌های کشویی، غلتک‌ و کیت‌های نصب کابینت که R&M آن‌ها را بصورت اختصاصی برای شبکه FEDRO تولید کرده است.

 

فیبرنوری

امتیاز شما به این مطلب

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *