استفاده از FM45 سورپرایزی در محل پروژه

FM45

FM45


FM45

با افزایش تعداد کاربردهای ممکن، کانکتور FM45 از محبوبیتی جهانی برخوردار شده است. این کانکتورها به هوشمندتر شدن ساختمان‌ها کمک می‌کنند. در واقع FM45 به‌عنوان یک عامل کلیدی برای اینترنت اشیاء (IoT) محسوب می‌شود. این کانکتورها می‌توانند آزادانه به‌عنوان یک لینک بین شبکه محلی (LAN)، تکنولوژی مخابراتی و تکنولوژی ساختمان مورد استفاده قرار گیرند و این یکی از مزایای FM45 است.


قابلیت سربندی کانکتور RJ45 در محل پروژه برای نصابان این امکان را فراهم می‌کند که به دورافتاده‌ترین مکان‌ها در یک ساختمان دسترسی داشته باشند. شاید عجیب باشد ولی یک کابل نصب و یک FM45 تنها چیزهایی هستند که شما برای اتصال سیستم‌های اینترنت اشیاء (IoT)، مانیتورها، دوربین‌ها، آنتن‌ها و … نیاز دارید.
FM45 با پریزهای خدمات (SO) و پچ کوردهای خود در حال توسعه مفهوم کابل کشی ساختار یافته است. در مناطق افشان که دستگاه‌های نهایی ممکن تراکم کمی دارند، اتصال با پریزهای خدمات همیشه یک روش مقرون‌به‌صرفه‌ نیست. در چنین مواردی اتصال هدفمند یک دستگاه واحد منطقی‌تر به نظر می‌رسد. اگر موقعیت دقیق این دستگاه مشخص باشد، FM45 می‌تواند برای اتصال مستقیم و مقرون‌به‌صرفه دستگاه استفاده شود و دیگر نیاز به یک پریز وجود ندارد.

Power over Ethernet یا PoE یکی از جاهایی است که FM45 می‌تواند نقش مهمی در آن ایفا ‌کند. در واقع استفاده از FM45 در PoE امکان تأمین برق دستگاه‌های نهایی را از راه دور و در طول فواصل طولانی فراهم می‌سازد زیرا این کانکتورها می‌توانند از طریق سیم‌هایی با قطر بیشتر (AWG 22 تا 26) متصل شوند. علاوه بر این FM45 کلاس‌های عملکرد PoE را تا نوع 4 پشتیبانی می‌کند.

 

استانداردها اطمینان ایجاد می‌کنند

به‌زودی مدیران پروژه، نصابان و کاربران با اطمینان بیشتری کانکتورهای قابل سربندی در محل را مورد استفاده قرار می‌دهند و SC25 نیز یک استاندارد جدید برای تست تصویب می‌کند که استاندارد ISO/IEC 14763-4 ED2 نام دارد. این استاندارد توضیح می‌دهد که لینک‌های سربندی شده پلاگ ماژولار (MPTL) چگونه تست می‌شوند. این استاندارد سنجش کابل‌های نصب را که مستقیماً با کانکتورهای قابل مونتاژ در محل پروژه سربندی می‌شوند و به‌عنوان کابل نصب مورد استفاده قرار می‌گیرند، ممکن می‌سازد. این یعنی در آینده این نوع نصب و راه‌اندازی می‌تواند مطابق استاندارد تست شود.
یک مزیت دیگر این نوع اتصالات این است که اگر تجهیزات مورد نیاز در دسترس باشند، عملیات نصب و راه‌اندازی می‌تواند بلافاصله مورد سنجش قرار گیرد و مدیران پروژه می‌توانند مشتریان خود را در محل متقاعد کنند که کابل کشی انجام شده کاملاً مطابق استاندارد است. آن‌ها یک کابل کشی ایمن و تست شده ارائه می‌دهند که برنامه QPP آر اند ام (R&M) را در برمی‌گیرد. بنابراین دارای وارانتی 25 ساله R&M است. FM45 از آر اند ام (R&M) از همان ابتدای کار تمام استانداردهای مربوطه را رعایت کرده است.

تا حالا از FM45 استفاده کرده‌اید؟ چه تجربه‌ای با آن داشته‌اید؟

امتیاز شما به این مطلب

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *