بیمارستان AZ Zeno در بلژیک با راهکار Healthcare آر اند ام (R&M)

Hospital AZ Zeno

Hospital AZ Zeno


«Ceci n’est pas un hôpital» (این یک بیمارستان نیست). این جمله یک اصل الهام بخش برای معماران برنامه ریزی بیمارستان AZ Zeno شهر Knokke در ساحل بلژیک بود. ایده آنها بر اساس فلسفه سورئالیست رنه موریته است. طراحان در AA Prog Architects، معماران و مهندسان B2AI and Detoo همراه با Ingenium برای خدمات ساختمانی، به طور مشهودی دارای طرز فکری یکسانی بودند. Ingenium کابل کشی مالتی مود OM4 و سینگل مود را متناسب با مسافت انتقال در هر مورد، انتخاب کرد. علاوه بر این با این انتخاب، تفکیک گالوانیکی را برای حفظ ایمنی بیماران، بنابر جدول عملیاتی موجود در اولویت قرار داد.

برای رقابت در بخش معماری نیز آنها یک طرح برای بیمارستان ارائه دادند که در واقع مثل یک بیمارستان به نظر نمی‌رسید. اکثر بیمارستان ها مانند یک برج بلند هستند که باعث ایجاد ترس از بیماری و پزشکی می شود. در حقیقت معماری بیمارستان AZ Zeno کاملاً برعکس بود. یک مکان ارگانیک و زیبا برای ایمن و مراقبت های درمانی جامع.

نور همه طبقات و اتاق بیماران را پر می کند. این موضوع باعث صرفه جویی در انرژی می شود و اثرات بسزایی در روند بهبود بیماران دارد. بیماران از مناظر تپه های شنی و چشم انداز زمین های ساحلی سبز رنگ لذت می برند. پارک هایی برای آرامش بیماران در اطزاف بیمارستان در دسترس هستند.

شبکه آینده نگر

تکنولوژی نهفته در پشت ساختمان هوشمند، عملی و پایدار است در حالی که ساختمان پزشکی به شکل سنتی سورئال طراحی شده است. شبکه داده محلی دارای10،000 لینک است که الزامات فناوری اطلاعات را در حال حاضر و در آینده برآورده می‌سازد. مهندس Tim Opsomer از مهندسان شرکت Ingenium توضیح می دهد: «در مرحله اولیه برنامه ریزی، در سال 2014، ما تصمیم به نصب و راه‌اندازی یک زیرساخت شبکه آینده نگر گرفتیم». این شرکت مسئولیت ساخت و ساز و تکنولوژی شبکه را بر عهده داشت. Ingenium یک راهکار آزمایش شده را توصیه کرد که این راهکار داری منابعی با طول عمر عملیاتی بالا و ترافیک داده قابل رشد باشد.

1

Tim Opsomer می گوید: «در آن زمان ما چالش هایی برای انتقال سریع تصاویر پزشکی با سطح بالا در طول شبکه داشتیم».به همین دلیل است که Ingenium توصیه کرد اتاق عمل ها با فیبر نوری تجهیز شوند.
این طرح همچنین دارای یک اتاق سرور افزونه است که با استفاده از فیبر نوری به یک مرکز داده افزونه متصل شده است. Ingenium کابل کشی مالتی مود OM4 و سینگل مود را متناسب با مسافت انتقال در هر مورد، انتخاب کرد.

اتاق بیماران، فضای عمومی، دفاتر و شبکه امنیتی با کابل کشی مسی Cat. 6A (کت سیکس اِی) مجهز شدند. به طور طبیعی، کابل های یک بیمارستان باید الزامات امنیتی و حفاظت در برابر آتش‌سوزی را برآورده کنند. استفاده از Power Over Ethernet نیز مورد بحث قرار گرفت. اتصالات شبکه برای بلندگوها، دوربین های نظارتی و وای فای (WiFi) به گونه ای تامین شدند که در همه زمان ها امکان ارتقا وجود داشته باشند.

1

انعطاف‌پذیر و کامل

شرکای نصب ENGIE Fabricom و EEG Gullegem توانستند تجربه گسترده خود را در پروژه های درمانی (healthcare) پیاده کنند. Tom Croes، سرپرت پروزه Datacom در ENGIE در این باره می‌گوید: «این یک پیشنهاد با بهترین نسبت قیمت/کیفیت بود. این دلیلی است که ما آر اند ام (R&M) را انتخاب کردیم».

علاوه بر این Tom Croes تحت تاثیر تکنولوژی مناسب ماژول Cat. 6A EL (کت سیکس اِی ای ال) شیلد دار قرار گرفت. او افزود: «این امر باعث شد که ما بتوانیم در طول پروژه دو ساله، بسیار سریع و انعطاف‌پذیر عمل کنیم». هیچ مانعی در هنگام نصب و راه‌اندازی وجود نداشت. تیم غرب اروپا آر اند ام (R&M) (WEU) همراه با نماینده فروش بین المللی 6X، پشتیبانی لجستیکی انعطاف‌پذیر را با زمان تحویل جزئی فراهم کردند. متخصصان آر اند ام ، Luc de Bruycker و Jean Paul Rooseleer همیشه در دسترس بودند تا اگر لازم باشد در مورد موضوعی توضیح دهند یا اگر نیاز به کمک عملی وجود داشت بتوانند، کمک کنند. نتایج نصب و راه‌اندازی به اندازه معماری آن کامل و بی نقص بود. 6500 لینک مسی یافت شد که میزان خطای آن ها صفر بود. Tom Croes در این باره می گوید: «این امر بسیار تاثیر گذارد و چشمگیر بود و تا کنون چیزی شبیه به آن ندیده بودم. راهکار کابل کشی آر اند ام (R&M) یک عملیات نصب و راه‌اندازی کاربر پسند و بسیار قوی را به اثبات رساند».

 پروژه بیمارستان AZ Zeno  با سرپرستی Nick Roels در بخش IT و Frank Vandierendonck در زمینه زیرساخت و تکنولوژی در بهار 2018 راه‌اندازی شد. انعطاف پذیری در هنگام ساخت و ساز و ارتباط با شرکت نصب و راه‌اندازی، منجر به اجرای مناسب، نصب درست و تکمیل به موقع پروژه شد.

مشخصات بیمارستان AZ Zeno

• زمان ساخت: 2015 تا 2018، در مارس 2018 افتتاح شد.

• دارای 100 پزشک، 800 متخصص، 324 تخت خواب
• 52000 متر مربع، 5 طبقه
• حجم سرمایه گذاری تقریبا 220 میلیون یورو
کاربرد: بیمارستان خصوصی در Knokke-Heist برای منطقه Northwest Flanders، مرکز مراقبت های بهداشتی، مرکز توانبخشی، خانه سالمندان، دارای سالن های کنفرانس، اتاق های رویداد عمومی، فرودگاه هلیکوپتر

1

راهکار آر اند ام (R&M)

کابل کشی مسی Cat.6A (کت سیکس اِی)، تقریباً 6500 لینک با ماژول های Cat.6A EL و کابل F/FTP LSFROH F2 برای:
• اتاق بیماران
• دفاتر
• مناطق عمومی
• شبکه امنیتی
• پچ کوردها و موارد امنیتی برای اتاق ها
• یکپارچه سازی کانکتورهای EL در قسمت مربوط به تخت های بیمارستانی
• مطابقت با استانداردهای آتش‌سوزی IEC 60332-3-24 برای بلژیک (برای ساختمان با خطر بالا)

1

مهارت‌های آر اند ام (R&M)

• بهترین نسبت قیمت / کیفیت
• پشتیبانی در حین برنامه ریزی
• ارتباط بین همه کسانی که در این پروژه شرکت کرده اند
• نصب و راه‌اندازی کاربر پسند، محصولات قوی
• انعطاف پذیری، لجستیک سریع با تحویل فوری
• پشتیبانی متخصص در محل انجام پروژه
• امکان دسترسی راحت از قسمت پانل جلویی
• نظارت و پشتیبانی برای به صفر رساندن خطا در نصب و راه‌اندازی

بخوانید: کابل LSZH چیست و چه تفاوتی با سایر کابل‌ها دارد؟

 

امتیاز شما به این مطلب

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *