کابل کشی دیتا سنترهای با ظرفیت بالا (Hyperscale)

Hyperscale

Hyperscale


 

راهکارهای زیرساخت جدید این امکان را فراهم می‌کنند که شبکه‌ها به سرعت ارتقا پیدا کرده و گسترش یابند. به کمک این راهکارها، مسیر پیشرفت شبکه‌ها بدون نیاز به وقفه در عملیات هموار خواهد شد.
ظرفیت Hyperscale به طور منحصر به فرد براساس فراوانی فیبرهای نوری در دسترس است. کابل‌های دارای فیبر زیاد با بیش از 2000 یا 4000 فیبر چندگانه، برای پوشش الزامات اتصالات مورد نیاز هستند. مزایای اقتصادی فیبر نوری عبارتند از: هزینه کم، نیاز به انرژی کم و عملکرد بالا. ارائه دهندگان Hyperscaleها در حال حاضر با کارایی 100Gbit/s کار می‌کنند و برای کارایی 200 یا 400Gbit/s تلاش می‌کنند.

hyperscale datacenter 1
راهکارهای کابل کشی نیز باید با توجه به حجم و پیچیدگی، ظرافت و مقیاس پذیری باید متناسب با نیاز موجود توسعه یابند. این مسئله به عوامل زیر بستگی دارد:
تراکم دسته بندی، اداره و رسیدگی، شفافیت، اتوماسیون و مدیریت.
آر اند ام (R&M) با پشتیبانی طولانی مدت از مشتریان مرکز داده (دیتا سنتر) با این عوامل آشنایی دارد و راهکارهای عملی و نوآورانه‌ای را برای زیرساخت های فیبر نوری (FO) در بخش Hyperscale ایجاد کرده است. چند نمونه از آن‌ها عبارتند از:
• کابینت جوش BEF-60- نقطه شروع برای مقیاس پذیری ستون فقرات و توپولوژی‌های مشابه
• بر اساس تجربه شرکت تولید کننده در زمینه کابینت‌های توزیع با حجم بزرگ ساخته شده است. 23040 جوش در 60 سینی جوش. با بیش از 120 پورت در هر واحد ارتفاع در رک 19 اینچی.

توزیع کننده Netscale آر اند ام (R&M) به حداکثر تراکم پورت‌ها دست یافته است. مفهوم ماژولار، مقیاس‌پذیری منعطف و مهاجرت سریع از 10 یا 40 گیگابیت اترنت یا فراتر از آن‌ها را فراهم می کند.
• مدیر کابل کشی تیغه Netscale یا BCM کابل کشی سوئیچ های ماژولار برای شبکه های ابر (cloud) را تسریع می کند و این کابل ها را مستقیماً از سوئیچ ها به پورت پچ پنل منتقل می‌کند. بنابراین دیگر به مدیدریت کابل در داخل کابینت نیاز نیست. R&MinteliPhy برای Netscale شفافیت و هوشمندی را به ارمغان آورد و به این ترتیب کنترل شبکه دیتا سنترها را آسان‌تر می‌سازد. هزاران اتصال فیبر نوری (FO) را می توان به طور همزمان، کاملاً خودکار و به موقع نظارت کرد. این یک راهکار مدیریت ضروری برای دیتا سنترهای Hyperscale است.
کانکتور باریک فیبر نوری LC Quick Release یا کانکتور LC-QR تراکم دسته بندی را 60 درصد در هر واحد ارتفاع افزایش می دهد. عملکرد کشویی این کانکتورها باعث می‌شود اتصال و جدا کردن پلاگ‌ها در پچ پنل‌های با پهنای کم، با سهولت بیشتری انجام شود.
• با کابل های OM5 از آر اند ام (R&M)، این شرکت برای اولین بار در زمینه چندگانه سازی طول موج (WDM) برای فیبرهای چندگانه وارد شده است. آنچه با نام SWDM از آن یاد می‌شود عملکرد انتقال فیبرهای چند حالته ارزان قیمت را چهار برابر می‌کند.

 

مطالب مرتبط:

Netscale | راهکاری مناسب برای متراکم سازی در مراکز داده
Netscale | راهکاری مناسب برای متراکم سازی در مراکز داده
معرفی محصولات Netscale
ساختار سیستم R&MinteliPhy و آموزش نصب سیستم
مدیریت زیرساخت با تکنولوژی RFID | آموزش نصب دستگاه R&MinteliPhy
کانکتور LC-QR | اندازه کوچک، قابلیت بالا

امتیاز شما به این مطلب