زیرساخت پرداخت های دیجیتال

Nexi

Nexi


زیرساخت

زمان تخمینی مطالعه: 5 دقیقه  

اروپا به شکل جدی به‌دنبال ورود به‌دنیای بدون پول نقد است. به طوری که ارائه‌دهندگان خدمات پرداختی بزرگ مثل Nexi زمان و هزینه زیادی را صرف گسترش مراکزداده خود در این زمینه می‌کنند. این تنها راه برای پاسخ‌گویی به تقاضای رو به افزایش و سریع در جهت ارائه خدمات دیجیتالی است. Nexi به‌عنوان یکی از ارائه‌دهندگان بزرگ خدمات دیجیتالی برنامه‌ریزی‌های بلندمدتی را برای استقرار ردیف‌هایی از رک‌ها در دستور کار قرار داده است تا به شیوه‌ای کارآمد از آن‌ها در زمینه ارائه خدمات دیجیتالی استفاده کند. Nexi، رهبر بازار اروپا در این بخش در نظر دارد هرچه سریع‌تر رویای پرداخت‌های دیجیتال را به شکل کامل عملیاتی کند. به بیان دقیق‌تر، کشورهای اروپایی در تلاش هستند در این زمینه از کشورهای دیگری مثل ژاپن و ایالات متحده عقب نیافتند.

Nexi در تلاش است تا طیف گسترده و شخصی‌سازی شده‌ای از راه‌حل‌های پرداختی و شخصی‌سازی شده را ارائه کند. این شرکت مستقر در میلان در مورد اهداف خود در این زمینه می‌گوید: «ما ورود به دنیال بدون پول نقد در اروپا را مطابق با برنامه‌ریزی انجام شده دنبال خواهیم کرد و سعی خواهیم کرد هرگونه پرداخت به شیوه دیجیتالی را در اختیار شهروندان ساکن در اروپا قرار دهیم، زیرا بر این باور هستیم که این شیوه پرداخت برای همه آسان‌تر، سریع‌تر و ایمن‌تر است».

تقاضا برای خدمات بانکداری دیجیتال به‌طور قابل‌توجهی در حال رشد است و به‌همین دلیل الزامات مقرراتی و انطباق به‌سرعت در حال تغییر هستند. Nexi با افزایش قدرت کامپیوترها، مدرن‌سازی زیرساخت های فناوری و ایمن‌سازی فزاینده پرداخت‌های دیجیتال سعی دارد زمینه را برای ارائه خدمات بانک‌داری دیجتال مهیا کند.

به‌عنوان بخشی از برنامه راهبردی تجاری خود، Nexi در نظر دارد زیرساخت فناوری خود به مدل معماری ابری ترکیبی تبدیل کند. این شرکت هر ساله بیش از 800 میلیون یورو در حوزه فناوری اطلاعات و نوآوری سرمایه‌گذاری می‌کند و از پروژه‌های موفق در این زمینه استقبال می‌کند. علاوه بر فناوری، این شرکت بهترین استعدادهای دنیای فناوری و کارکنان پر انگیزه و با انرژی را جذب می‌کند تا به Nexi در دست‌یابی به این مهم کمک کنند.

رهایی از هزینههای زیاد و رو به رشد

زیرساخت ها در سالن‌های کامپیوتر (اتاق‌های سرور و مراکزداده) به سرعت در حال رشد و پیشرفت هستند و از این‌رو ردیف‌های رک به طور مداوم در حال گسترش یا تطبیق دادن هستند. هنگامی‌که قرار شد هشت رک در سال 2018 به‌دلیل معایب طراحی تعویض شوند، تیم Tecnosteel پیشنهاد داد که Nexi از رک‌هایی که عمق بیشتری دارند استفاده کند و به این شکل مانع از آن شد تا وقفه‌ای در عملیات تجاری این شرکت به وجود آید. رویکردی که در بلندمدت نشان داد برای این شرکت سودآور بوده است. دست‌یابی به‌چنین موفقیت بزرگی باعث استحکام رابطه تجاری قابل اعتماد و بلند مدتی میان این شرکت و R&M شد. Nexi در مجموع 80 رک و 160 واحد توزیع برق (PDU) نظارت شده را در سه دور سرمایه‌گذاری متوالی سفارش داد. همچنین، محموله‌های بزرگ دیگری شامل 238 رک‌ سرور BladeShelter و 476 واحد توزیع برق کنترل‌شده نیز در اواخر سال 2022 و اوایل سال 2023 نیز به این شرکت تحویل داده شد. رک‌هایی که در مجتمع R&M Tecnosteel در برونلو تولید شدند و تیم BladeShelter نیز مسئولیت مدیریت پروژه را بر عهده گرفت. به طوری که فرآیند استقرار و پیکربندی به این تیم سپرده شد. همچنین، یک توزیع‌کننده نیز مسئولیت نظارت بر روند فعالیت‌های تدارکاتی و لجستیکی را برعهده داشت.

چرا R&M در این زمینه انتخاب شد؟

– راه‌حل زیرساخت (کابینت، واحد تویزع برق) و پیکربندی مولفه‌ها از طریق یک منبع واحد را ارائه می‌دهد.

– راه‌حل‌های طراحی مقرون به صرفه‌ای پیشنهاد می‌دهد که کاهش هزینه‌ها را به همراه دارند.

– کیفیت محصولاتی که تولید می‌کند بالا است.

– قابل اعتماد است.

– تخصص، برنامه‌ریزی و ارائه خدمات را به شکل یکپارچه در اختیار مشتریان قرار می‌دهد.

Nexi  یک شرکت پرداخت دیجیتال در اروپا است که فعالیت جدی در بازارهای اروپایی و کشورهای پیشرفته‌ای دارد که روی به‌کارگیری فناوری‌های نوین سرمایه‌گذاری کلانی انجام می‌دهند. این شرکت هر آن چیزی که برای ورود اروپا به عصر پول نقد به آن نیاز است را در اختیار دارد و نه تنها منابع مالی کافی، بلکه فناوری و تخصص کافی برای دست‌یابی به چنین هدف بزرگی را در اختیار دارد. Nexi با مجموعه محصولات نوآورانه، سال‌ها تجربه و تخصص در زمینه تجارت الکترونیک و ارائه راه‌حل‌های خاص صنعتی می‌تواند به شکل انعطاف‌پذیری از فعالیت‌های اقتصادی به‌شکل دیجیتال و کل اکوسیستم پرداخت دیجیتالی در مقیاس جهانی از طریق طیف گسترده‌ای از کانال‌ها و روش‌های پرداخت پشتیبانی کند. Nexi به شکل بدون وقفه در حوزه فناوری و ایده‌های نوآورانه سرمایه‌گذاری می‌کند.

استفانو مارینی
5/5 - (1 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *