اینترنت رفتار ها یا IoB چیست؟


اینترنت رفتار نه‌تنها بر کیفیت خدمات شما تأثیر می‌گذارد ، بلکه می‌تواند زنجیره ارزش محصول یا خدمات شمارا نیز تغییر دهد.

به گفته گارتنر ، حدود 40 درصد از مردم تا سال 2023 رفتار خود را از طریق اینترنت رفتار در سراسر جهان پیگیری خواهندکرد.

بنابراین ، شما باید اینترنت رفتارها را درک کنید و بدانید که چگونه می‌تواند به‌طور مؤثرتری برای شما مفید باشد.

اینترنت رفتار چیست؟

آیا می‌خواهید بدانید اینترنت رفتار چیست؟ بیایید برای اطلاع بیشتر به جزئیات آن در زیر بپردازیم:

اینترنت رفتار ، همچنین به‌عنوان IoB شناخته می‌شود ، به تجزیه‌وتحلیل داده‌های رفتاری که از اینترنت اشیاء و منابع دیگر جمع‌آوری‌شده و سپس تلاش برای استفاده مؤثر از آن اشاره می‌کند. این داده‌ها از طریق فناوری‌های پوشیدنی ، فعالیت‌های آنلاین فردی ، وسایل برقی خانگی جمع‌آوری می‌شوند که می‌توانند اطلاعات ارزشمندی در مورد رفتار و علاقه کاربران ارائه دهند.

با کمک IoT و IoB اکنون امکان ردیابی ، جمع‌آوری ، ترکیب و تفسیر داده‌های عظیم تولیدشده از طریق فعالیت‌های مختلف آنلاین و رفتارهای شخصی ، ازجمله رفتارهای رسانه‌های اجتماعی و معاملات تجاری وجود دارد.

اهمیت اینترنت رفتار

بدون شک ، داده‌ها از ابتدای راه‌اندازی اینترنت برای مشاغل مهم بوده است. بااین‌حال ، در سال 2021 ، گاتر IoB را یکی از روندهای برتر فناوری نامید. اینترنت بروز رفتارها فرصت بیشتری برای جمع‌آوری داده‌ها و تجزیه‌وتحلیل آن در اختیار همه قرار می‌دهد.

یعنی می‌تواند اطمینان حاصل کند که مشاغل در صورت وقوع ناآرامی‌های مهم مربوط به همه‌گیری فعلی و تغییر آب‌وهوای اقتصاد جهان به رشد خود ادامه می‌دهند.

بااین‌حال ، هدف اصلی اینترنت رفتار جمع‌آوری ، تجزیه‌وتحلیل ، پاسخ و درک انواع رفتارها برای بهبود تجربه مشتری/کاربر است. به‌غیراز این ، داده‌های رفتاری نیز به مشاغل کمک می‌کند تا تصمیمات آگاهانه‌تری بگیرند و کیفیت خدمات و زنجیره ارزش خود را به بهترین شکل ممکن بهبود بخشند.

به‌طورکلی ، روانشناسی و بازاریابی از ابتدای تبلیغات در کنار هم پیش می‌روند. به‌این‌ترتیب ، مشاغل می‌توانند بینش جدیدی را در مورد داده‌های جمع‌آوری‌شده توسط اینترنت اشیا دریافت کنند.

IoB به یک ابزار جدید و درعین‌حال قدرتمند برای فروش و بازاریابی مشاغل در سراسر جهان تبدیل‌شده است. با این کار ، مشاغل می‌توانند درک عمیقی از مشتریان خود داشته باشند تا رضایت آن‌ها را بیشتر حفظ کند.

به‌طور خلاصه ، اینترنت رفتار در اینجا می‌تواند پیشرفت چشمگیری در توسعه صنعت فروش ایجاد کند.

IoB چگونه می‌تواند کمک کند؟

از طریق داده‌های بزرگ ، می‌توانید از نقاط مختلف تماس به اطلاعات مربوط به بازدیدکنندگان خود دسترسی پیدا کنید. این به شما امکان می‌دهد CX را از ابتدا تا انتها کاوش کنید ، ازجمله:

دانستن نقطه‌ای که در آن علاقه مشتری شما به محصول یا خدمات شروع می‌شود.

روش مورداستفاده برای خرید خدمات یا محصول شما.

دانستن همه این موارد قطعاً به شما کمک می‌کند تا نقاط تماس بیشتری ایجاد کنید تا بتوانید با مشتری خود ارتباط مثبت داشته باشید. درنهایت ، این شخصی‌سازی به شما کمک می‌کند تا کیفیت خدمات و کارآیی خود را به نحو مؤثرتری ارتقا دهید.

با افزایش بهره‌وری خدمات ، مصرف‌کنندگان بیشتری شروع به تعامل با کسب‌وکار شما می‌کنند.

حتی بیشتر ، IoB همچنان بر نحوه تعامل سازمان‌های تجاری با مشتریان خود تأثیر می‌گذارد. IoB حتی می‌تواند داده‌ها را از منابع متعددی مانند موارد زیر جمع‌آوری ، پردازش و ترکیب کند:

داده‌های شهروندان که توسط سازمان‌های دولتی پردازش می‌شوند

رسانه‌های اجتماعی

داده‌های مشتری از وب‌سایت

ردیابی موقعیت مکانی و موارد دیگر.

به‌طور خلاصه ، با کمک IoB ، مشاغل نه‌تنها داده‌هایی را که جمع‌آوری می‌کنند ، بلکه نحوه ترکیب داده‌ها از منابع مختلف و استفاده از آن‌ها را نیز بهبود می‌بخشند.

مزایای IoB

آیا می‌خواهید بدانید اینترنت رفتار چگونه می‌تواند برای شما مفید باشد؟ در اینجا برخی از مزایای خاص IoB است که باید بدانید.

IoB می‌تواند به مشاغل کمک کند تا مسائل مربوط به بسته شدن فروش بیشتر را حل کرده و مشتریان خود را بسیار راضی نگه‌دارند.

حتی می‌تواند به شما در جایگزینی چندین نظرسنجی از مشتریان ، که هم برای مشتریان و هم برای مشاغل زمان‌بر است ، کمک کند.

IoB می‌تواند به شما اجازه دهد رفتار مشتریان احتمالی خود و عادات خرید آن‌ها را در سیستم‌عامل‌های مختلف تجزیه‌وتحلیل کنید.

می‌توانید داده‌های دست‌نیافتنی را در مورد نحوه تعامل مشتریان احتمالی خود با کسب‌وکار ، محصولات و خدمات خود مطالعه کنید.

می‌توانید درک بهتری از محل خرید مشتری خود داشته باشید.

حتی به شما کمک می‌کند تا در مورد آخرین پیشنهاد ، محل فروش و یا حتی تبلیغات هدف به مشتریان خود اعلان‌های لحظه‌ای ارائه دهید.

کاربردهای IoB در سال 2021

بسیاری از برنامه‌های IoB وجود دارد که می‌توانید در سال 2021 کاوش کنید و درزمینه خود استفاده کنید.

اینترنت رفتار کمک می‌کند تا افراد یا گروه‌های خاصی را که می‌توانند از خدمات و محصولات آن‌ها بهره‌مند شوند ، شناسایی و هدف قرار دهند.

به‌عنوان‌مثال ، هر دو فیس‌بوک و گوگل از داده‌های رفتاری کاربران خود استفاده می‌کنند تا تبلیغات را به مردم نشان دهند. درنتیجه به مشاغل کمک می‌کند تا با مخاطبان بالقوه خود ارتباط برقرار کنند و همچنین رفتارهای آن‌ها را نسبت به تبلیغات خود از طریق نرخ کلیک مشاهده کنند.

به‌طور مشابه ، YouTube از تجزیه‌وتحلیل رفتاری برای بهبود تجربه بینندگان خود استفاده می‌کند. با ردیابی داده‌های رفتاری ، ویدیوهای کاربران را توصیه می‌کند و نشان می‌دهد که آن‌ها بیشتر به چه چیزی علاقه‌مند هستند.

بخوانید: اینترنت اشیا یا IoT چیست؟

5/5 - (1 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *