KSW: بیمارستانی با چشم‌اندازی زیبا

KSW hospital

KSW hospital


زمان تخمینی مطالعه: 5 دقیقه 

KSW

راه‌حل‌های پیشرفته فنی و معماری به پشتوانه سال‌ها صبر و برنامه‌ریزی خردمندانه این امکان را فراهم ساخته‌اند تا ساختمان بیمارستان جدیدی در مرکز وینترتور ساخته شود. ساختمانی که R&M پشتیبانی جامعی  از این پروژه به‌عمل آورد.

پس از ده سال برنامه‌ریزی و ساخت، در اوایل سال 2022 ساختمان جدید جایگزین بیمارستان کانتونی[1] وینترتور (KSW) شد و به بهره‌برداری رسید. دریافت جایزه معماری و گواهی‌نامه Minergie-P-Eco در ارتباط با طراحی یک ساختمان پایدار به این واقعیت اشاره دارد که مجموعه‌ای شایسته الگوبرداری و تقلید در ارتباط با مراقبت‌های بهداشت منطقه‌ای تاسیس شده است. حوزه خدمات‌رسانی[2] بیمارستان KSW پیوسته در حال گسترش است. این بیمارستان در حال حاضر یکی از ده بیمارستان بزرگ کشور (سوییس) است.

رولف زندر، مدیرعامل عامل پیش‌بینی می‌کند: «در چهل سال آینده، بیش از 100000 هزار نفر در این بیمارستان متولد خواهند شد و بیش از یک میلیون نفر زمان خود را در این بیمارستان سپری کنند. در این مدت که انتظار می‌رود این ساختمان به لطف فناوری‌های پیشرفته کار کند» و زیرساخت‌هایی با قابلیت اعتماد بالایی داشته باشند و بتوانند از نسل‌های بعدی فناوری‌های در حال تحول پزشکی پشتیبانی کنند.

[1] Canton

[2] Catchment Area

آزمون بردباری

مدیران پروژه اداره کانتون و بیمارستان KSW با بردباری خاصی توانستند بر موانع مختلف غلبه کنند. این پروژه باید به صورت مرحله به مرحله به اجرا در می‌آمد و با مجموعه موجود یکپارچه می‌شد. ساختمان 13 طبقه جدید با نمای ظاهری خاص سنگ تراورتن جایگزین ساختمان بلندمرتبه‌ای شد که قدمت 55 ساله دارد، شده است. در مرحله برنامه‌ریزی، فناوری‌های جدیدی به دنیای پزشکی و ساختمان‌سازی وارد شدند که می‌بایست با پروژه فوق یکپارچه می‌شدند.

کار ساخت‌وساز به دلیل همه‌گیری کووید 19 با وقفه‌ای همراه بود. با این‌حال، تیم‌های مسئول، به ویژه شریک نصب[1] Melcom AG از زوریخ، در زمان مقرر کابل‌کشی را انجام دادند. تهیه اجناس مطمئن، تحویل به‌موقع ملزومات توسط توزیع‌کنندگان قبل از پایان کار و ارزیابی خدمات برای R&M اهمیت ویژه‌ای داشت. جاسمین لونیک، مدیر ارشد پروژه در شرکت Melcom AG می‌گوید: «ما توانستیم کاملا به R&M تکیه کنیم».

[1] Installation Partner

حقایقی در مورد ساختمان جدید KSW

6 اتاق عمل، 1 اتاق عمل ترکیبی

95 اتاق درمان

213 اتاق بیمار چند تخته و تک نفره

مساحت خالص قابل استفاده 33800 هزار متر مربع

سرمایهگذاری به مبلغ 350 میلیون فرانک سوییس

معماران: ARGE RA-B Architekten، Rapp Architekten AG and Butscher و Architekten AG, Base

ساختمان جدید KSW

دیجیتالی شدن

الکساندر نلز، مدیر ارشد فناوری KSW می‌گوید: «آینده، دیجیتال است. من بر این باور هستم که دیجیتالی شدن زندگی ما را ساده‌تر می‌کند.  به‌عنوان مثال، بیماران می‌توانند به‌جای بردباری طولانی مدت برای انتظار، به شکل دیجیتالی ثبت نام کنند».

اتاق عمل ترکیبی (هیبریدی) با ظاهری آینده‌نگر با روبات‌ها، مانیتورها و تکنیک‌های تصویربرداری دیجیتالی سه بعدی دقیق، انجام عمل‌های سریع، کم تهاجمی و ایمن‌تر را نوید می‌دهد. پنجره‌های سایه‌انداز خودکار در 213 اتاق مخصوص بیماران تهویه مطبوع مناسبی را ایجاد کرده است. به طوری که بیماران از بستر خود از طریق پنجره‌هایی که از کف تا سقف گسترده هستند می‌توانند به منظره‌ای از شهر و کوه‌ها ‌بنگرند.

متقاعد ساختن

تصمیم خردمندانه برای پی‌گیری قاعده‌مند مسیر دیجیتالی شدن و خودکارسازی در فناوری پزشکی و ساختمانی به چیزی فراتر از کابل‌کشی ساختارمند عادی نیاز داشت. ورنر جامپن، مدیر فناوری شبکه KSW در این باره می‌گوید: «شبکه از همان ابتدا موضوع مهمی بود و به همین دلیل، برنامه‌ریزان متخصص، کل ساختمان جدید را با تمرکز بر کابل‌کشی ساختند». با این حال، او ابتدا مجبور شد، افراد زیادی مثل گروهی از متخصصان بین‌المللی و مشاور R&M در پروژه‌های بیمارستانی را متقاعد کند.

به‌ویژه، موضوع برنامه‌ریزی اتاق‌های توزیع، خود مساله بزرگی بود. 46 اتاق جدید باید برای نسل‌های آینده فناوری‌اطلاعات و شبکه به شکل رزرو آماده می‌شدند. ورنر جامپن از تجربه خود می‌گوید: «در بیمارستان‌ها، برنامه‌ریزی بسیار بلندمدت ضروری است، در نهایت تمام تلاش‌ها برای متقاعدسازی نتیجه داد و منابع تایید شدند، به‌طوری که راه‌حل‌های R&M نیز تحت تاثیر قرار گرفتند». تیم مدیریت پروژه از ابتدا تصمیم گرفتند که عمدتا از راه‌حل‌های شبکه R&M علاوه بر سامانه‌های[1] KNXBUS  در ارتباط با بخش‌های خودکارسازی ساختمان استفاده کنند. این همکاری از سال‌ها قبل برقرار بوده است. ورنر جامپن، مدیر فناوری شبکه، بیمارستان کانتونال وینترتور: «ما برای همکاری با R&M و René Wunderli ارزش زیادی قائل هستیم.»

[1] سامانه‌ای برای ساختمان‌های هوشمند مانند پرده خودکار و …

دلایل انتخاب R&M

– رویکرد سیستمی خاص به پروژه

ارائه راه‌حل‌های کاربرد-گرا

توانایی پیاده‌سازی ستون فقرات اضافی فیبر نوری

نصب و راه‌اندازی

کیفیت بالا، 25 سال گارانتی سامانه‌ها

– پشتیبانی شخصی برای سال‌ها

– شایستگی، قابلیت اطمینان

– خدمات، راهنمای کاربری

– نزدیکی، تدارکات، شفافیت

امتیاز شما به این مطلب

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *