نگاهی به چند محصول آر اند ام (R&M)

محصولات R&M

محصولات R&M


زمان تخمینی مطالعه: 5 دقیقه 

کابل‌کشی فیبر نوری با کابل‌های لوز تیوب

خانوده‌ای از کابل‌های نوری، لوز تیوب (loose tube) نام دارند و به‌طور معمول قطر تیوب 2 تا 3 میلی‌متر دارند و داخل آن‌ها از ژل پر شده است. تیوب‌ها از موادی همچون پلی اتیلن ترفتالات ساخته می‌شوند و معمولا 72 رشته Strand فیبرنوری 12 فیبری در هر تیوب وجود دارد، اما R&M محصول قدرتمندتری را برای پاسخ‌گویی به نیازهای سازمان‌ها به بازار عرضه کرده است.

کابل لوز تیوب (loose tube) غیرفلزی رشته‌ای این شرکت، حداکثر 432 فیبر در 18 رشته دارد که برای استقرار در محیط‌های باز طراحی شده است. این کابل‌ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که بالاترین تراکم بسته‌بندی کور ممکن را ارائه می‌کنند و در برابر آسیب‌های احتمالی از سوی جوندگان مقاوم هستند و در نتیجه، خرابی‌های شبکه را به میزان قابل‌توجهی کاهش می‌دهند. همچنین، لوز تیوب‌های تکی مجهز به 24 فیبر نیز توسط R&M تولید شده و قابل استفاده است. همچنین، باید به این نکته اشاره داشته باشیم که کابل‌های لوز تیوب تکی در مقایسه با کابل‌های لوز تیوب چندگانه قیمت کمتری دارند، زیرا تنها یک تیوب فیبر در مرکز کابل وجود دارد. لازم به توضیح است که کابل‌های لوز تیوب برای ستون فقرات خارجی شبکه‌های مبتنی بر فیبرنوری مورد استفاده قرار می‌گیرند. فرآیند نصب و راه‌اندازی این نوع کابل‌ها ساده است، دارای عایق مقاوم مرکزی هستند که مانع خمش بیش از اندازه کابل می‌شود.

کابل لوز تیوب

نقطه تجمیع (Consolidation Point)

تجهیزات نقطه تجمیع که کابل‌کشی‌های انتهایی به کابل‌کشی‌های اصلی ساختمان را به یکدیگر متصل می‌کنند، راهکار قدرتمندی در ارتباط با اتصال یکپارچه و منطبق با طراحی سفارشی در اندازه‌های مختلف و مقیاس‌پذیر در اختیار کارشناسان شبکه قرار می‌دهند تا مشکل از بابت پشتیبانی از محصولات جانبی وجود نداشته باشد.

Consolidation Point
محفظه‌های توزیع

محفظه های توزیع با قابلیت و انعطاف پذیری بالا

خط تولید محصولات Distribution Housing متشکل از دو محصول شاخص و طارز اول به نام‌های Polaris-box با پنج محصول و Venus با چهار محصول هستند که فرآیند پیاده‌سازی پروژه‌های FTTH را به شکل قابل‌توجهی کاهش می‌دهد. این محصولات با ارائه یک رابط مرکزی به کارشناسان شبکه در پیاده‌سازی شبکه‌های فیبرنوری کمک فراوانی می‌کنند. به‌طوری که فرآیند استقرار شبکه‌های مبتنی بر فیبرنوری در خانه‌ها یا محل کار با کمترین پیچیدگی ممکن انجام شود. این محصولات نه تنها امکانات مختلفی در اختیار کارشناسان شبکه قرار می‌دهد، بلکه انعطاف‌پذیر بالایی در پشتیبانی از تجهیزات دارند. همین مساله باعث شده تا این راه‌حل‌های توزیع سازگاری کاملی با توپولوژی‌های رایج و برنامه‌های مختلف شبکه داشته باشند.

کابینت‌های خیابانی

تمامی آمارها و ارقام و شواهد بیان‌گر این موضوع هستند که عصر جدیدی در حال شکل‌گیری است. شبکه‌های نسل بعدی در حال گسترش هستند. این شبکه‌ها به جای آن‌که به مراکزداده بزرگ و عظیمی نیاز داشته باشند به کابینت‌های خیابانی نیاز دارند که به عنوان پایگاه‌های توزیع فیبرنوری در مناطق شهری و روستایی شناخته می‌شوند و در سال‌های آتی نقش کلیدی در پیاده‌سازی شهرهای هوشمند خواهند داشت.

کابینت خیابانی
کلوژر

کلوژر

یک شبکه به طیف گسترده‌ای از خواسته‌های متنوع کاربران روی یک کلوژر پاسخ می‌دهد. بسته به این‌که در کدام ناحیه از شبکه استفاده می‌شود، ویژگی‌‌های خاصی مانند افزایش ظرفیت اتصال، انعطاف‌پذیری یا افزایش سرعت در نصب را ارائه می‌دهد.

کابل نصب

کابل‌های جفت درهم تنیده شده بدون محافظ/شیلد (UTP) فرآیند نصب را ساده کرده و به شرکت‌ها اجازه می‌دهد با صرف هزینه منطقی از این کابل‌های در محیط‌های مخصوص به خود استفاده کنند. نکته مهمی که باید در ارتباط با این کابل‌ها به آن دقت کنید این است که این کابل‌ها در محیط‌هایی که تداخل الکتریکی یا به عبارت دقیق‌تر الکترومغناطیس وجود ندارد، مناسب هستند، اما اگر محیط دارای چنین نویزهایی است، پیشنهاد می‌شود از کابل‌های STP استفاده کنید که دارای یک لایه محفاظتی هستند. به طور کلی، کابل‌های UTP گزینه مناسبی برای خانه‌ها، شرکت‌ها و محیط‌های اداری کوچک هستند.

کابل شبکه
ماژول اتصال RJ45

ماژول اتصال  RJ45

ماژول اتصال جفت درهم تنیده شده بدون روکش/محافظ (UTP) ضمن کاهش هزینه‌ها، سهولت در نصب را به‌همراه دارد و راهکاری ساده برای نصب و متصل کردن کابل‌ها به ماژول در اختیار کارشناسان شبکه قرار می‌دهد.

پچ‌کورد RJ45

پچ‌کوردهای جفت درهم تنیده شده بدون محافظ (UTP) همراه با ماژول‌ها و کابل‌های RJ45 راهکاری یکپارچه و کارآمد برای پیاده‌سازی شبکه‌های بزرگ سازمانی در اختیار کارشناسان شبکه قرار می‌دهد. پچ‌کوردهایی که در مقایسه با نمونه‌های تولید شده توسط برندهای دیگر کیفیت بالاتری دارند، سهولت در نصب را به‌همراه می‌آورند و با هزینه کمتری قابل خریداری هستند.

پچ کورد RJ45

خروجی ترمینال Terminal Outlet

فیس پلیت‌های R&M مزایای شاخص درخشانی در اختیار سازمان‌ها و کارشناسان شبکه قرار می‌دهد که از مهم‌ترین آن‌ها باید به حمل آسان، پشتیبانی از کدبندی رنگی و ساده‌سازی روند برچسب‌زنی اشاره کرد.

Terminal Outlet
5/5 - (2 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *