پروژه سوئیس مال و راهکار خلاقانه آر اند ام (R&M) | قسمت دوم

 

تجربه نشان می‌دهد که پروژه‌های بزرگ مانند سوئیس مال منجر به ایجاد ایده‌های جدیدی می‌شود. این تفکر نه‌تنها برای معماران و طراحان، بلکه برای تکنسین‌ها و برنامه ریزان برق نیز صادق است. در پروژه سوئیس مال، شرکا یک راهکار شگفت‌انگیز برای اتصال مستأجران تجاری به شبکه فیبر نوری سوئیس کام (Swisscom FO) ایجاد کردند.

OTOBEP 1

از OTO@BEP فیبرها به طور مستقیم به سوی عناصر شبکه یا روترهای مشتریان و یا به سوی پریز OTO در محل کاربران هدایت می‌شود. علاوه بر این، حداقل سیم مسی تعبیه شد تا مشتریان همچنان بتوانند اجزای سخت افزاری قدیمی‌تر را مورد استفاده قرار دهند. هدف این بود که برای حداکثر تعداد مشترکان امکان استفاده از فیبر نوری، استانداردهای جدید ارتباط دیجیتال و سرعت گیگابیت فراهم شود.
OTO@BEP به طور قابل ملاحظه‌ای تلاش های داخلی اپراتور شبکه را به حداقل می رساند. René Imholz در ادامه توضیح می‌دهد: « از آنجا که ما در حال حاضر تعداد قابل ملاحظه‌ای از نقاط OTO در یک مکان مشخص، قبل از اینکه کاربران به محل کار خود نقل مکان کنند آماده کرده ایم، نیازی نیست برای هر مشتری فرآیند تشخیص و تعیین را طی کنیم. نزدیک بودن پریز در محل کاربر قابلیت دسترسی را بهینه می‌کند و فرآیند سفارش برای مشتری نهایی به شدت کاهش می یابد.

OTOBEP 2

OTOBEP 3
در عین حال این راهکار تا حد زیادی موجب سهولت در کار نصابان می‌شود. René Imholz می‌گوید: «تلاشی که برای جوش فیبرها در یک BEP معمولی مورد نیاز است، به حداقل رسیده است». اکنون نصابان در مناطق اجاره شده می‌توانند کار خود را با مونتاژ نهایی کابل‌ها از یک خروجی که از قبل نصب و فعال شده است، شروع کنند.
René Imholz نیز در ادامه افزود: «آر اند ام (R&M) برای سوئیس کام (Swisscom) یک شریک خلاق و بسیار قابل اعتماد است و یک ایده از این شرکت نه تنها منجر به ارائه یک راهکار بهینه برای سوئیس کام (Swisscom) شد بلکه موجب سهولت بسیاری در کار نصابان گردید».

OTOBEP 5

مزایا برای پروژه های آینده
این مفهوم را می توان به پروژه های بزرگ با ویژگی های مشابه انتقال داد، به عنوان مثال می توان از آن ها در شهرهای هوشمند و ساختمان های هوشمند استفاده کرد. محصول جدید که در ابتدا به عنوان یک نمونه اولیه معرفی شد و سپس توسط سوئیس کام تایید شده، می تواند به طور جهانی مورد استفاده قرار گیرد. شرکت آر اند ام (R&M) دارای OTO@BEP در محدوده خود است.
آر اند ام (R&M) پروژه سوئیس را به عنوان یک گام در مسیر توسعه راه حل های فیبر نوری با سوئیس کام می داند که پتانسیل گشودن طیف گسترده ای از کاربردها برای یک بازار توسعه داده شده را دارد.
شرکت لاوان ارتباط تنها نماینده رسمی آر اند ام (R&M) سوییس در ایران با مشاوره رایگان در مورد راه اندازی و اجرای انواع شبکه های کامپیوتری و دیتاسنترها آماده خدمت رسانی به مشتریان خود می باشد.

 

مطلب مرتبط:

پروژه سوئیس مال و راهکار خلاقانه آر اند ام (R&M) | قسمت اول