توسعه راهکار مرکوری R&M برای افزایش بهره وری در فیبرهای نوری

R&M

R&M


 

قصد این شرکت از توسعه مرکوری (Mercury) کابل کشی فیبرهای ریبون بوده، به همین دلیل تراکم بالا، انعطاف پذیری و مقیاس پذیری را ترویج نموده است. از زمینه‌های اصلی استفاده از آن می توان به کابل کشی متقابل مرکز داده و ستون فقرات محوطه پردیس اشاره کرد که در آن تراکم دسته بندی فیبرها باید به میزان قابل توجهی افزایش ‌یابد.

شبکه‌های محوطه (پردیس) و مراکز داده (دیتا سنترها) با سرعتی باورنکردنی در حال گسترش هستند. تعداد قابل ملاحظه‌ای از پورت‌ها و کابل‌ها باید در فضایی محدود قرار گیرند. آر اند ام (R&M) این مشکل را با ارائه مرکوری (Mercury) حل کرده است. با این پلتفرم، دیتاسنترها می توانند زیرساخت‌های شبکه فیزیکی را در حالتی بسیار منعطف‌تر اجرا کنند.

Djgz6PDW4AAmI x

پلتفرم فیبرنوری مرکوری (Mercury) که توسط آر اند ام (R&M) توسعه یافته، یک سیستم توزیع کننده اسپلایس ماژولار است. بزرگترین مزیت مرکوری (Mercury) این است که باعث صرفه جویی در زمان خواهد شد. زمان نصب، آزمایش و راه اندازی می تواند در مقایسه با راهکارهای معمولی تقریباً نصف شود. از لحاظ تراکم دسته بندی، مدیریت و ماژولار بودن، مرکوری (Mercury) قابلیت‌های جدیدی را از خود نشان می دهد و می تواند 864 فیبر را خاتمه زنی کند. در یک رک 48 یونیتی، باکس‌های مرکوری تا 6912 فیبر را در یک رک متصل می‌کند.

مرکوری یک راهکار شبکه برای برطرف کردن نیاز روزافزون زیرساخت‌های شبکه است و ویژگی‌های منحصر به فردی ، از جمله موارد زیر دارد.

  1. کاهش گرد و غبار با داشتن کرکره و افزایش تولید
  2. طراحی با توجه به نیازمندی‌های نصاب
  3. برخورداری از استحکام بالا
  4. بیش از 50 درصد صرفه جویی در زمان نصب و آزمایش
  5. پورت‌های بزرگ ورود/ خروج برای کنترل مقادیر زیاد کابل
  6. فضای نصب بزرگ برای مسیریابی راحت تر کابل
  7. 30 درصد صرفه جویی در فضای داکت مورد نیاز

download 2

در پلتفرم مرکوری (Mercury) محفظه‌ها فضای زیادی را برای ذخیره کابل‌های اضافی و طول بیش از حد آن‌ها ارائه می‌دهد. یکی از دلایل سهولت در عملیات دستی این است که سینی‌ها و splice drawerها به راحتی و در همه زمان‌ها در دسترس هستند. کاربران به طور ویژه‌ای از حائل‌های گرد و غبار راضی هستند. این حائل‌ها نه تنها از انتهای فیبرهای نوری محافظت می‌کنند بلکه کار تکنسین‌ها را نیز چنیدن مرحله جلو می‌‌اندازند و بدین صورت باعث افزایش بهره وری آن‌ها می‌شوند.

مرکوری به صورت اختصاصی برای کابل‌های فیبر طراحی شده است، و در مقایسه با تک فیبرها تا 50 درصد از زمان نصب را ذخیره می‌کند و به مرور در حال جایگزینی کابل کشی تک فیبر به منظور افزایش پهنای باند، کارایی و استفاده بهینه از فضاست. مرکوری می تواند برای فیبرهای 200 میکرومتر یا 250 میکرومتر تنظیم شود و بخشی از فضای داکت را آزاد کند. این پلتفرم یک زیرساخت پیشرفته و قابل اتکا را در دیتاسنترها معرفی می کند.

امتیاز شما به این مطلب

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *