فرصت های بازار فناوری اطلاعات و ارتباطات در خاور میانه و R&M

rdmدر خاورمیانه

rdmدر خاورمیانه


لطفا در مورد فرصت هایی که بازار خاورمیانه در اختیار سازمان های سوییسی می گذارند به ما بگویید.

فرانک اگمن:خاورمیانه پویایی خاص خود را دارد و ثابت شده که قابلیت توافق و سازش دارد. این منطقه برای ایجاد تغییر از یک اقتصاد بر پایه نفت به یک اقتصاد بر پایه گردشگری ، تجارت، حمل و نقل در صدد است فرصت های جدیدی را برای مشاغل ایجاد کنند. این درک در سراسر منطقه وجود دارد که کاهش انتشار CO2 در اولویت اصلی قرار دارد. در همین راستا، امارات متحده عربی در میان ایالات خلیج فارس پیشگام در مصرف انرژی تجدید پذیر به ویژه انرژی خورشیدی با توجه به آب و هوای منطقه قرار دارد. در حقیقت ، پروژه ی بزرگ ترین نیروگاه جهان برای تبدیل پسماند به انرژی توسط یک شرکت سوییسی در دبی در حال اجرا است.

از سال 2020تحول دیجیتال به طور گسترده در منطقه شتاب گرفت و همچنان نقش کلیدی را در آن دارد. در اینجا فرصت های عظیمی برای تجارت های سوییسی وجود دارد زیرا این منطقه نیاز آشکاری به سرمایه گذاری و تخصص خارجی دارد.

R&M بیش از دو دهه در خاورمیانه حضور داشته است و رویکرد« سرمایه گذاری در منطقه برای منطقه» را دنبال کرده است. آیا می توانید چند مثال مشخص کنید که این تعهد را نشان دهد؟

نابیل خلیل: R&M جایگاه خود را به عنوان یکی از بهترین سه فروشنده اتصال در منطقه و ایفا کننده ی نقش اصلی در مقیاس بزرگ FTTx ، زیرساخت عمومی، پروژه های عظیم، گسترش شرکت های خصوصی نگه داشته است.

برخلاف دیگر فروشنده های تکنولوژی که به سادگی سازمان های فروش را اداره می کنند، R&M  در توسعه ی زنجیره، فروش، کارآموزی، تهیه امکانات در منطقه به وسیله خودش سرمایه گذاری می کند.

این استراتژی ثابت کرد که مفید بودن به خصوص در دوره ی شیوع بیماری ما را قادر ساخت  تا از حضور محلی و کاملا تثبیت شده ی خود برای ادامه ی تحویل و فعالیت، بدون تاثیر بر تجارت استفاده کنیم. از سال2020 جنس های داخلی ما همچنان دنبال می شوند و جنس های خارجی ما در مسیر به ورود به شرکت ها و رسیدن به مشتریان باقی مانده است.

مرکز تولید R&M در عربستان صعودی و امارات متحده عربی دایر باقی ماند و در همان زمان، تیم مهندسی و تیم مشاوره ما برای ارتباط با مشتریان جلسات اموزشی و  سمینارهای آنلاین راه اندازی کردند. همچنین از این زمان برای برای افزایش مهارت ها و توانایی های شرکای خود استفاده کردیم.

اگر سازمان های سوییسی که در منطقه جدید هستند بخواهند موفقیت R&M را تکرار کنند، به آن ها توصیه می کنید چگونه با بازار سروکار داشته باشند؟

جدا از تکنولوژی درجه یک R&M و ارتباط نزدیک آن با مشتریان، معتقدم موفقیت R&M نتیجه سه اصل است. اول: R&M عمل می کند. پس شما دقیقا می دانید که کجا قرار گرفته اید  این ظرافت سوییسی در بهترین حالت خود است. دوم: آن ها در منطقه برای خود منطقه کار می کنند که واقعا موفقیت را به دنبال دارد . و سوم: چیزی که من باور دارم هر شرکتی یاید دنبال کند، تمرکز روی مهم ترین موضوع یعنی منابع انسانی است. این زمانی است که یک شرکت این قدرت را به به کارمندان خود می دهد تا از پتانسیل کامل خود که دارای فرمول پیروزی هستند، استفاده کنند.پس هر شرکت سوییسی که در خاورمیانه به دنبال موفقیت است به آن ها خواهم گفت با دوست من نابیل صحبت کنند و او به شما خواهد گفت که چگونه این را انجام دهید.

در این زمان بزرگ ترین فرصت ها در خاورمیانه چه چیزهایی هستند؟R&M بیشترین پتانسیل رشد را در کدام کشور ها می بیند و چه نوع پروژه هایی باعث رشد می شوند؟

کشورهای خاورمیانه جاه طلبی خود را در ایجاد زیرساخت ها در سطح جهانی نشان داده اند و خود را به عنوان قطب جهانی برای نوآوری ثابت کرده اند. منطقه هم اکنون خانه ای است برای پروژه های عظیم در شهر های کوچک، فرودگاه ها، و سازه های هوشمند و هچنین پیشرو در میانگین جهانی FTTx و عرضه اینترنت نسل 5 می باشد. در طول سال های گذشته، R&M  در زمینه های مخابراتی ، بهداشت و درمان و فرودگاه ها همراه با پروژه های قابل توجه مانند فرودگاه های جدید استانبول و عرضه های FTTx  در عربستان سعودی و امارات متحده ی عربی موفقیت هایی را شاهد بوده است. در سال پیش رو  با میزبان شدن امارات برای «اکسپو 2020» و میزبانی قطر برای جام جهانی فیفا 2022، بدون شک فرصت های زیادی برای تجارت در بخش های میزبانی ، فناوری اطلاعات ، بهداشت و درمان ، دولت هوشمند یا بخش های سازمانی برای رشد در منطقه ، ایجاد خواهد شد.

برای جمع آوری سرمایه برای این نوع از پروژه ها ایا معتقدید که تفاوت های جزئی خاصی وجود دارد که سازمان های سوئیسی باید خود را با آن سازگار کنند؟

هنگام بازگشت از چین جایی که قبلا در انجا اعزام شده بودم باید با این حقیقت که گاهی اوقات در خاورمیانه کار ها بیشتر از سایر کشور ها طول می کشد ، خود را سازگار کنم. روابط شخصی باید قبل از تجارت تثبیت شوند. برای همین یاد گرفتم برای سازگاری با این امر صبور باشم. البته، هم اکنون منطقه شاهد شتاب عظیمی از گسترش COVID-19 است وتجارت ها برای ماندن در رقابت باید به این درک برسند که باید کارها را خیلی سریع پیش ببرند. پس بنابراین در منطقه تکاملی وجود داشته است.

در یک نظر شخصی، من عاشق فرهنگ اسلامی که از شناختن آن لذت برده ام، شدم به ویژه با خاصیت انسانی بودنش. من این تجربه عمیق شدن در یک ذهنیت جدید را هم بسیار ارامش بخش و هم بسیار متعادل دیدم. پس موضوع فقط سازگاری نیست بلکه یادگیری لذت بردن از دیگر سنت ها هم هست.

شما دارای یک مقام ممتاز، شامل موقعیت های برجسته در کنسولگری چین، آمریکای جنوبی، کنیا و اکنون خاورمیانه بوده اید. می توانید به ما بگویید که منطقه چگونه هم در سطح حرفه ای و هم در سطح شخصی هردو دوام آورده است؟هر شعار شخصی که بتوانید با ما در وصف خاورمیانه در میان بگذارید ؟

 با بودن در این حرفه ی دیپلماتیک برای 35 سال و زندگی در 12 کشور متفاوت،اغلب از من سوال می شود که کدام کشور مورد علاقه ی شما بوده است. من قادر به جواب دادن نیستم زیرا هر کشوری که من در ان خدمت کردم سهم خود را از خوشبختی ،چالش ها و کشفیات خود به من تقدیم کرده است. من انقدر خوش شانس بوده ام که توانستم در هردو زندگی شخصی و حرفه ایم حس کنجکاوی کودکانه ام را حفظ کرده و به عشق ورزیدن به چیز های جدید ادامه دهم . شعار من نقل قولی است از نلسون ماندلا که می گوید« من هیچ گاه نمی بازم. یا برنده می شوم یا یاد میگیرم» و این خلاصه ای از فلسفه زندگی من است.

به عنوان رهبر تجارت در منطقه، شاهد از افزایش تنوع فرهنگ هایی هستید که امروز وجود دارد. می توانید بگویید که این امر چگونه به شکل گیری منطقه، فرهنگ و درک آن در سراسر جهان کمک کرده است؟

نابیل خلیل: دیدن خاورمیانه به عنوان یک نیروگاه نوآوری در صحنه جهانی الهام بخش بوده است. ما روزانه گزارشات رسانه ها درباره ی ابتکارات و سرمایه گذاری های نوآورانه دولت را مشاهده می کنیم. این منطقه پیشرفت های بزرگی در زمینه اینترنت اشیا، اینترنت نسل 5، داده های بزرگ، اکتشافات فضایی و غیره دارد. این ابتکارات همچنان به جذب روشن ترین ذهن هایی که به تنوع فرهنگ کمک می کنند، ادامه خواهد داد. این امر اقتصاد های منطقه را از سنتی مبتنی بر نفت به اقتصادی دانش بنیان و خدماتی تبدیل می کند. این به معنای فرصت های باورنکردنی جدید است هم برای شهروندان محلی هم برای میلیون ها مهاجری که این منطقه شگفت انگیز را خانه خود می دانند.

ایا می توانید درباره ی همکاری و ارتباط قوی بین R&M و کنسولگری سوییس در دبی برای ما بگویید؟

فرانک اگمن: ما هردو صادق هستیم و به تخصص یک دیگر احترام می گذاریم. این را برای هر نوع تجارتی اعمال کنید خواهید فهمید که این اساس دست یابی به موفقیت است. بنابراین، راز ما این است که یکدیگر را حمایت می کنیم و با همکاری کار انجام میدهیم.

نابیل خلیل: ما نه تنها در ارتقای تجارت ها و راه حل های سوییسی بلکه در روش های سوییسی برای تجارت که در جهت ایجاد شفافیت، کارایی و ایجاد همکاری یکپارچه است، با یکدیگر کار می کنیم. بدون شک منطقه از این رویکرد سود می برد.

چه چیزی را برای آینده R&M  آرزو دارید؟

فرانک اگمن: امیدوارم R&M ،خودم و مردم جهان آینده ای بدون کووید 19 را داشته باشند و نمایشگاه بی نظیر « اکسپو 2020» در دبی همان طور که انتظار می رود به اولین رویداد واقعی جهانی بعد از زمان شیوع تبدیل شود. این در زمان کمتر از یک سال است و ما همه چیز را در اختیار خواهیم داشت تا موفقیت بزرگ را کسب کنیم. بنابراین، من از همه کسانی که این مقاله را می خوانند درخواست می کنم در نمایشگاه اکسپو دبی از ما دیدن کنند.

نابیل خلیل: ناگفته نماند که من هم آینده ای بدون کووید 19 را آرزو دارم. در سطح حرفه ای ، هدف من این است که در سال های آتی برای R&M رشد را در پی داشته باشم. اما به همان اهمیت هدفم این است که فرهنگ R&M را که مبتنی بر درستی، راستی و فروتنی است را ارتقا دهم. در حالی که ما فناوری های نوآورانه ی خود را به یک مشتری دایم در حال رشد گسترش می دهیم، امید من در این است که نه تنها محصولات و خدمات در سطح جهانی خود را بلکه این فرهنگ منحصر به فرد و کامل شرکت را با مخطبان بیشتری به اشتراک بگذاریم.

امتیاز شما به این مطلب