ساختار سیستم R&MinteliPhy و آموزش نصب سیستم

 

منبع تغذیه سیستم
برای این سیستم دو منبع تغذیه مختلف توسط تیم فنی شرکت آر اند ام (R&M) تولید شده است که یکی 10 واتی و دیگری 70 واتی است. استفاده از این منابع تغذیه برای هر آنالایزر ضروری است و شما باید به تعداد آنالایزرهای خود منبع تغذیه سفارش دهید اما برای نمایشگرهای ریموت و جود این منابع تغذیه ضروری نیست و شما می‌توانید تغذیه آنها را از طریق همان خط گذرگاه انجام دهید. برای انتخاب منبع تغذیه مناسب باید پارامترهای سیستم خود را در نظر بگیرید پارامترهایی نظیر طول کابل گذرگاه، تعداد نوارهای حسگر و تعداد نمایشگرهای ریموت. با در نظر گرفتن پارامترهای گفته شده شما می‌توانید تغذیه سیستم R&MinteliPhy را بدون نیاز به طراحی انجام دهید. اما برای ساختارهای خاص که در ادامه توضیح خواهیم داد باید طراحی‌هایی صورت گیرد تا تغذیه سیستم R&MinteliPhy به درستی صورت گیرد.

 inteliPhy9

در شکل زیر نحوه استفاده از نمایشگر ریموت سیستم R&MinteliPhy را مشاهده می‌کنید. این نمایشگرها کمک بسیار زیادی برای مقرون به صرفه‌تر شدن این سیستم کرده‌اند.

 inteliPhy10

هرکدام از این نمایشگرها می‌توانند از طریق خط گذرگاه تغذیعه شوند (بشرطی که طول کابل گذرگاه زیاد نباشد در غیر اینصورت باید منبع تغذیه جداگانه‌ای برای آنها تعبیه شود).

در صورتی که طول خط گذرگاه زیاد باشد یا تعداد نوارهای حسگر بیش از 100 عدد باشد، شما باید از یک منبع تغذیه دیگر مطابق شکل زیر استفاده کنید. توجه داشته باشید که در این موارد باید از منیع تغذیه‌های 70 واتی حتما استفاده کنید.

 inteliPhy11

یکی دیگر از حالت‌های تغذیه سیستم R&MinteliPhy، افزونگی تغذیه است که در شکل زیر مشاهده می‌کنید. در این روش شما منابع تغذیه را به نمایشگرهای ریموت وصل می‌کنید و آنالایزر از طریق خط گذرگاه تغذیه می‌شود. این حالت به شما کمک می‌کند تا در صورت خراب شدن یا قطع یکی از منابع تغذیه، سیستم از طریق منبع تغذیه دیگر به کار خود ادامه دهد. نکته‌ای که در طراحی این روش حتما باید مورد توجه قرار بگیرد استفاده از منبع تغذیه مناسب است (بسته به نوع پروژه شما هم می‌توانید منبع تغذیه 70 واتی و یا 10 واتی استفاده کنید). 

 inteliPhy12

تگ‌های پسیو RFID    
این تگ‌ها که در شرکت R&M به آنها کلیپ‌های RFID نیز گفته می‌شود برای انواع پچ کوردها تولید شده‌اند (تگ مخصوص پچ کورد LC-QR که جدیدترین پچ کور شرکت آر اند ام  هست نیز تولید شده است). نصب این تگ‌ها بر روی پچ کوردها به سادگی هر چه تمام‌تر صورت می‌گیرد. همچنین شما می‌توانید پچ کوردهای خود را با این تگ‌ها سفارش دهید تا در کارخانه تولیدی این تگ‌ها بر روی پچ کوردهای شما نصب شوند. در تصاویر زیر این تگ‌ها را به همراه نحوه نصب آنها مشاهده می‌کنید.

 inteliPhy15

inteliPhy14

قرائتگر RFID قابل حمل شرکت آر اند ام (R&M)

به کمک این قرائتگر شما می‌توانید فرآیند نصب سیستم و خرید خود را به آسانی مدیریت کنید. این قرائتگر بصورت پرتابل قابل حمل بود وو می‌تواند تگ‌های روی پچ کوردها را بخواند. بدین ترتیب شما قادر خواهید بود تا در زمانی که تعدا پچ کوردها و یا تگ‌های RFID زیادی را خریداری کردید، آن‌ها را به شکل منظم دسته بندی کنید. همچنین شما می‌توانید تگ‌های روی پچ کوردها را از رو پچ پنل‌ها (هنگامی که پچ کورد متصل به پچ پنل باشد) بخوانید و صحت اطلاعات سیستم خود را مورد بررسی قرار دهید.

 inteliPhy13

مطالب مرتبط:

مدیریت زیرساخت با تکنولژی RFID

چگونه با استفاده از تکنولوژی RFID زیرساخت شبکه کامپیوتری خود را مدیریت کنیم؟

contact us

امتیاز شما به این مطلب

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *