پیکربندی سفارشی رک های مخصوص شبکه های محلی (LAN)

racks for lan

racks for lan


رک

زمان تخمینی مطالعه: 4 دقیقه 

رک‌ سرورها چه در دفاتر کوچک و چه در مراکزداده بزرگ، نیازمند پیکربندی دقیق هستند و باید فرآیند استقرار تجهیزات در آن‌ها به درستی انجام شود تا شبکه‌ای پایداری و قابل اعتماد در اختیار سازمان قرار بگیرد. ماژولار بودن آن‌ها فرآیند انطباق با نیازهای متغیر سازمانی را آسان می‌کند و تضمین می‌دهد که از فضای موجود به شکل بهینه‌ای استفاده می‌شود.

رک جدید و ماژول R&Mfreenet از سه ماژول Classic Line (CL)، Expert Line (EL) و Superior Line (SL) تشکیل شده است. عناصر کف و سقف در چهار پروفیل عمودی به یکدیگر وارد شده و به‌هم پیچ می‌شوند تا ساختار اسکلت رک کاملا پایدار و مستحکم باشد. این رک مزایای شاخصی در اختیار مشتریان قرار می‌دهد. فریم توزیع‌کننده و رک به صورت بسته‌های مسطح در دسترس قرار دارند که در محل مشتری مونتاژ می‌شوند. قاب پایه با چهار پروفیل رسانای گالوانیزه 19 اینچی با درجه‌بندی ارتفاع و یک پین ارت و نقاط ارت برای هر قطعه در صفحه کف قرار گرفته تا امنیت تجهیزات تامین شده و تجهیزات از بابت شوک‌های ناگهانی با مشکل روبه‌رو نشوند. کارشناسان شبکه می‌توانند کابل‌ها را از سقف و کف به رک وارد کنند. این فضای دو یونیتی اجازه می‌دهد تا کابل‌ها از زاویای مختلف به رک وارد شوند. مزیت بزرگ بعدی که رک‌ها در اختیار مشتریان قرار می‌دهند در ارتباط با تهویه دقیق است. برای این منظور سه دهانه دیگر در وسط قرار دارند که امکان نصب 2 4  فن را امکان‌پذیر می‌کنند.

رک مخصوص شبکه محلی

همان‌گونه که در شکل بالا مشاهده می‌کنید، ستون‌های با ضخامت دو یونیت اجازه عبور انواع مختلفی از کابل‌ها را می‌دهند. همچنین در وسط رک نیز امکان نصب فن‌هایی به منظور تهویه بهتر هوا تعبیه شده است.

سه خط تولید موجود است

Freenet Classic Line (CL): رک کابل‌کشی CL قادر است وزن 800 کیلوگرمی را تحمل کند و در ابعاد 800 x 800 mm یا 800 x 1000 mm پیکربندی شده است. رک‌های فوق در ارتفاع استاندارد 42 و 48  نیز موجود هستند. علاوه بر این، یک رک کابل‌کشی از قبل آماده شده نیز موجود است که شامل قاب پایه کامل با دیوار عقب، دو پنل جانبی و یک درب شیشه‌ای در جلو است که به‌صورت دلخواه یا مطابق با نیاز مشتری قابل مونتاژ شدن است. تمام کاورها را می‌توان با استفاده از کلید موجود قفل کرد. رک در رنگ خاکستری روشن RAL 7035 یا مشکی جت RAL 9005 موجود است.

Freenet Expert Line (EL) برای اتاق‌های سرور از قاب پایه استفاده می‌کند که یک پایه چند منظوره زیربنای آن را شکل داده که پروفیل بیرونی را به پروفیل‌های 19 اینچی نیم قد متصل می‌کند. به لطف این معماری دقیق، رک وزنی تا 1200 کیلوگرم را تحمل می‌کند.  خط سوم، Freenet Superior Line (SL)، برای برنامه‌های کوچک مرکزداده مناسب است. برای این منظور، قاب پایه با دو پایه چند منظوره اضافی و یک جداساز هوای گرم/سرد تکمیل می‌شود. تمام عناصر جانبی مانند پنل‌های جانبی یا درها، به عنوان مثال یک درب سوراخ‌دار با خروجی هوای 75 درصد یا درب شیشه‌ای می‌توانند مورد استفاده قرار بگیرند. همین رویکرد در ارتباط با لوازم جانبی مانند مدیر کابل عمودی نیز صدق می‌کند.

5/5 - (1 امتیاز)

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *