همکاری های R&M در آلمان و اروپای شمالی

همکاری R&M

همکاری R&M


R&M

زمان تخمینی مطالعه: 7 دقیقه 

هنگامی‌که R&M اولین شرکت تابعه خارجی خود به سال 1982 میلادی در کشور آلمان را تاسیس کرد، این شرکت توانسته بود سه ویژگی قانع‌کننده را نشان دهد که نظر مساعد R&M را به خود جلب کرده بود. این سه ویژگی شاخص توانایی سازگاری سریع با شرایط محلی، مشارکت مستقیم در محل و جایگاه بالا در مقایسه با رقبا بودند.

این ویژگی‌ها نشان‌دهنده دیدگاه بلند این شرکت در ارتباط با رعایت اصل مهمی است که مشتری‌مداری نام دارد. مشتری‌مداری اصل مهمی است که R&M همیشه به آن پایبند بوده است و حتی در چالش‌برانگیزترین زمان‌ها مثل همه‌گیری کووید 19 نیز تمام تلاش خود را به کار بسته که این اصل را رعایت کند.  همین مساله باعث شده تا شرکت‌های تابعه و شرکای کلیدی R&M در هر نقطه از جهان و در هر زمان به کالاهای موردنیاز خود دسترسی داشته باشند.

پس از گسترش سریع دامنه کاری این شرکت به خارج از سوییس، R&M به‌سرعت به بازار کشورهای اروپایی، آسیایی، آمریکای شمالی و جنوبی و خاورمیانه وارد شد. اکنون، کارشناسان R&M در 40 کشور به صورت محلی کار می‌کنند. علاوه بر این، 14 واحد تولیدی در مناطق پیشرو اقتصادی وجود دارند که ملزومات زیرساختی موردنیاز R&M را تامین می‌کنند.

دسترسی بومی به محصولات و خدمات

مشاوران R&M از شرکای پروژه به شکل مستقیم در محل پشتیبانی می‌کنند و در بیشتر موارد و بنا به درخواست مشتری از مرحله برنامه‌ریزی اولیه تا برگزاری جلسات آموزشی برای نصب‌کنندگان، پشتیبانی‌های فنی را به عمل می‌آورند. یکی از عواملی مهمی که باعث موفقیت در این زمینه شده است، حضور متخصصان محلی آشنا به شرایط محیطی مشتریان است. به بیان دقیق‌تر، این شرکت به لطف شرکت‌های تابعه‌ای که در بیشتر کشورها قرار دارند از حضور متخصصان آشنا به ضوابط و زیرساخت‌های ارتباطی آن کشور برای ارائه خدمات بهتر استفاده می‌کنند. این کارشناسان که همگی در کار خود ماهر هستند و تخصص‌های سطح بالایی دارند، قادر است راه‌حل‌های فنی مناسبی را به مشتریان مطابق با نیازها ارائه کرده و طراحی راه‌حل‌های سیستمی خاص ‌منظوره را انجام دهند. علاوه بر این، امکان سفارشی‌سازی راه‌حل در کوتاه‌مدت وجود دارد. برای این منظور، مدیران پروژه‌ها در کشورهای مختلف حضور دارند و به مشتریان توصیه‌های فنی را ارائه می‌کنند. علاوه بر این، R&M به طور مستمر، نمایشگاه‌های بزرگی را در محل نمایندگی‌های خود برگزار می‌کند تا بتواند راه‌حل‌های بالقوه‌ای که توسعه داده است را به نمایش بگذارند.

R&M با ارائه زیرساخت‌های تولید و توزیع خودکنترلی و منطقه‌ای با انعطاف‌پذیری بالا و در کوتاه‌ترین زمان قادر به پیاده‌سازی پروژه‌های بزرگ در مقیاس سازمانی است. همچنین، محصولاتی که تقاضای روزانه دارند و شرکت‌ها نیاز بیشتری به آن‌ها دارند، مثل کانکتورها، ماژول‌ها، رک‌ها، انکلوژرها و غیره به لطف زنجیره تامین توزیع یکپارچه در نزدیکی مشتریان قرار دارند و در کوتاه‌ترین زمان سفارش‌ها را به‌دست مشتریان می‌رسانند.

تحویل به‌موقع سامانه‌های مونتاژ شده، آزمایش شده در کارخانه و آماده نصب از طریق مسیرهای حمل و نقل سریع باعث شده است تا این شرکت به شکل غیر مستقیم به روند عدم انتشار گازهای گلخانه‌ای کمک کند، زیرا وسایل نقلیه سنگین، مصرف سوخت کمتری خواهند داشت تا محصولات را به‌دست مشتریان برسانند. 14 مرکز تولیدی این شرکت به همراه انبارهای نگه‌داری از محصولات که موقعیت راهبردی دارند همگی تضمین می‌دهند که کارهای خود را به بهترین شکل انجام دهند و به اصل مشتری‌داری پایند باشند. یکی از رمز دست‌یابی به‌چنین موفقیتی، تولید محصولات به شکل بومی است که مناطق همجوار را پوشش می‌دهد. آن‌ها منطبق با خط‌مشی و درخواستی که R&M از آن‌ها دارد و مطابق با اصول کنترل کیفیت موردتایید سوییس کار می‌کنند. همین مساله باعث شده است تا مشتریان به R&M اعتماد کنند.

دو سالگرد در شمال‌شرقی اروپا 30 سالگی در لهستان، 25 سالگی در مجارستان

اولین و مهم‌ترین دلیل توسعه اقتصادی در اروپای شرقی از سال 1990 میلادی، انگیزه بالای مردم ساکن این بخش از اروپا است. این همان چیزی است که R&M به خوبی آن‌را درک می‌کند. تیم R&M در لهستان به‌مدت 30 سال، توانسته است در مسیر رشد و بالندگی قرار بگیرد، به‌طوری که داستان موفقیت این تیم در نوع خود مثال‌زدنی است. این همان چیزی است که همتایان این تیم در کشور مجارستان به مدت 25 سال آن‌را تکرار کرده‌اند.

ار اند ام

این تحول بزرگ با نوسازی و رونق شبکه‌های تلفن عمومی در دهه 1990 میلادی آغاز شد. بخش مخابرات اروپای شرقی پس از باز شدن بازار آزاد کشورها، برنامه سرمایهگذاری را با هدف جذب سرمایه‌های خارجی آغاز کرد.

R&M از همان ابتدای کار به این جریان سرمایه‌گذاری موفق وارد شد و به لطف متخصصان روشن‌فکر و با انگیزه توانست به صنعت شبکه این بخش از اروپا وارد شود. R&M همراه با شرکای فروش و یکپارچه‌سازی مولفه‌های زیرساختی به‌سرعت خود را به‌عنوان ارائه‌دهنده راه‌حل‌های توزیع شده و آماده استفاده از رقبا متمایز کرد. دلایل مختلفی باعث شدند تا این شرکت به‌چنین موفقیت بزرگی دست پیدا کند، اما از مهم‌ترین دلایل باید به کیفیت بالای محصولات، زنجیره تامین یکپارچه و مکانیزم حمل و نقل سریع کالاها به مقصد و ماژولار بودن تجهیزات زیرساختی شبکه و مرکز داده اشاره کرد.

در سال 1993، R&M اولین دفتر فروش اروپای شرقی خود را در یک دفتر اجاره‌ای در ورشو تاسیس کرد، دفتری که هنوز هم توسط مدیر عامل آن آندری زاگولسکی اداره می‌شود. در همان زمان، R&M جایگاه خود را به‌عنوان رهبر بازار در صنعت مخابرات کشور مجارستان تثبیت کرد. این شرکت با ارائه فناوری پهنای باند ADSL/VDSL توانست به‌عنوان شرکت پیشرو در این زمینه خود را متمایز از دیگر رقبا در کشور مجارستان کند. تیم جوان Tamás Getta توانستند روابط نزدیکی با مشتریان برقرار کنند که در نهایت باعث شد R&M مجارستان در نوامبر 1998 تاسیس شود.

موفقیت در بازار LAN

موج دوم موفقیت با ورود به بازار شبکه‌های محلی (LAN) یا به‌عبارت دقیق‌تر شبکه‌های اترنتی در اواخر هزاره به‌وجود آمد. R&M راه‌حل‌های پیشرو کابل‌کشی اترنت و کانکتور فیبرنوری پیشرفته را همگام با استاندارد جهانی Cat.5 را به بازار عرضه کرد. در همان زمان، الحاق کشورهای اروپای شرقی به اتحادیه اروپا باعث رونق این بازار شد و توانست جایگاه این شرکت در زمینه ارائه راه‌حل‌های زیرساختی در ارتباط با کابل‌کشی ساخت‌یافته را تحکیم کند.

یکی از مهم‌ترین پروژه‌های مرجع نصب شبکه در Rondo1 بود، یک دفتر بلند و پُر تردد در مرکز شهر ورشو که نیازمند کابل‌‌کشی ساخت‌یافته و سطح بالایی بود. کابل‌کشی اداری همراه با نصب تجهیزات مرتبط و کابل‌کشی توسعه‌یافته بر مبنای دست‌یابی به بالاترین سطح از انعطاف‌پذیری توسط R&M انجام شد. این پروژه از همان ابتدا زیر نظر مقامات دولتی، امنیت هوایی لهستان و سرمایه‌گذاران املاک و مستغلات مانند هتل باشکوه Europejski در ورشو دنبال شد.

R&M کارخانه نوکیا را که در آن زمان 300000 تلفن همراه در روز تولید می‌کرد، به سامانه‌های کابل‌کشی ساخت یافته تجهیز کرد. علاوه بر این، R&M راه‌حل شبکه را برای پروژه FTTH در پارک مسکونی لوکس در نزدیکی بوداپست با موفقیت به سرانجام رساند.

مرکز موردتایید ساخت مس

از سال 2000 میلادی به بعد، Reichle & De-Massari Polska Sp. z o.o شرکت تابعه لهستانی به مرکز لجستیکی برای منطقه شمال شرق اروپا تبدیل شد. شرکتی که عهده‌دار تولید محصولات مسی برای گروه R&M شد و در نهایت به مرکز مورد تایید مس R&M تبدیل شد. در سال 2013 میلادی گام مهم دیگری برداشته شد و دو شرکت دیگر برای فروش و تولید به ناوگان شرکت‌های تابعه R&M افزوده شدند.

5/5 - (1 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *