R&M اعمال تغییر در بسته‌بندی برای محیط زیست

R&M for environment

R&M for environment


زمان تخمینی مطالعه: 5 دقیقه 

 R&M تاکید زیادی بر حفظ محیط زیست دارد و در تمامی برنامه‌ها و پروژه‌های خود دقت نظر خاصی در این زمینه دارد. به بیان دقیق‌تر، به مشتریان خود تضمین می‌دهد که راه‌حل‌های سازگار با محیط زیست را در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد. یک مثال ملموس در این زمینه بسته‌بندی FM45 Cat. 6A EL است. کیسه‌های پلاستیکی و نوارهایی که پیرامون آن‌ها کشیده می‌شود نزدیک به چند دهه است که به عنوان اصلی‌ترین ملزومات بسته‌بندی در سراسر جهان استفاده می‌شود، زیرا کار با آن‌ها ساده است، همه‌جا در دسترس هستند، ارزان هستند و به خوبی از محصولات محافظت می‌کنند. با این حال، اگر به روش صحیح دفع نشود، مقدار قابل‌توجهی زباله تولید می‌شود. همچنین، این کیسه‌ها بر پایه نفت خام ساخته می‌شوند. به طوری که نفت نقش مهم و کلیدی در ساخت کیسه‌های یک‌بار مصرف دارد. به همین دلیل است که R&M تصمیم گرفته است به تدریج به سراغ یک استراتژی بسته‌بندی سازگار با محیط زیست برود که مبتنی بر مواد خام سازگار با محیط زیست هستند.

اهدافی که R&M در این زمینه دنبال می‌کند به شرح زیر هستند:

– حذف بسته‌بندی‌های پلاستیکی یک‌بار مصرف تا سال 2027

– استفاده بهینه از جعبه‌های مقوایی برای کاهش ضایعات

– بهینه‌سازی مشخصات مقوا برای کاهش نیاز به منابع

– استفاده از رسانه‌های دیجیتال برای صرفه‌جویی در چاپ کتابچه‌های راهنما و برچسب‌های ساخته شده از کاغذ

تشکیل یک کارگروه که بر فعالیت همه بخش‌ها نظارت می‌کند. همچنین، اهدافی که این شرکت در سال 2024 دنبال می‌کند به شرح زیر هستند:

– مصرف 14 تن مواد کمتر آسیب‌رسان به محیط زیست با هدف استفاده از مواد بازیافتی

– کاهش 60 تنی مصرف مقوا

– کاهش 11 تنی کاغذ مورد نیاز برای چاپ دستورالعمل‌های نصب

– توسعه فرآیند جدیدی برای بسته‌بندی محصولات

پروژه آزمایشی FM45 Cat.6A EL

کانکتور جدید  FM45 Cat6A EL RJ45 قابل نصب روی زمینه به عنوان پایلوت برای بسته‌های‌ بدون پلاستیک استفاده می‌شود. در مرحله اول، R&M به دنبال ارزیابی واکنش مشتریان به بسته‌بندی‌های جدید است که آیا تمایل دارند محصولات را در قالب بسته‌بندی جدیدی دریافت کنند یا خیر، را می‌پذیرند. علاوه بر این، باید فرآیند تولید و پردازش به شکل خودکار انجام شود. R&M انتظار دارد سالانه حدود 1000 کیلوگرم بسته‌بندی پلاستیکی و 90 کیلوگرم کاغذی که برای چاپ دستورالعمل‌های نصب محصولات مورد استفاده قرار می‌گیرند را از چرخه کاری خود حذف کند. برای دست‌یابی به چنین هدف باید جنبه‌های مختلفی مورد بررسی قرار گیرند. به‌طور مثال، باید به موارد زیر رسیدگی شود:

– کیسه ساخته شده از کاغذ بازیافتی باید به شکل مستقیم چاپ شود. به بیان دقیق‌تر، هیچ برچسبی برای برچسب مورد نیاز نیست.

– کاغذ تیره‌تر کنتراست رنگ را کاهش می‌دهد که باید در چیدمان مدنظر قرار بگیرد.

– کیسه کاغذی باید مات باشد. به‌همین دلیل، تصویر محصول بر روی کیف چاپ می‌شود تا کاربران بتوانند آنچه داخل آن است را مشاهده کنند.

– در پشت کیسه راهنمای سریع به صورت گرافیکی قابل مشاهده خواهد شد. اگر به دستورالعمل‌های دقیق‌تری نیاز باشد، می‌توان با استفاده از کد QR چاپ شده آن‌ها را به‌صورت آنلاین پیدا کرد.

R&M

R&M کانکتور جدید RJ45 مدل FM45 Cat6A EL را در بسته‌بندی‌های ساخته شده از کاغذ بازیافتی به بازار عرضه می‌کند.

عرضه در جعبه‌های چوبی

تا به امروز، جعبه‌های عرضه محصولات، اغلب جعبه‌های مقوایی با فوم بودند. این در حالی است که R&M به شکل کلی از چنین جعبه‌هایی استفاده نمی‌کند. با این وجود، با عرضه FM45 Cat 6A EL، تیم توسعه این شرکت تصمیم گرفت تا تحول جدیدی در حوزه بازاریابی محصولات خود ایجاد کند. هدف این بود که جعبه عرضه محصول بر مبنای رویکرد استفاده مجدد و قابل بازیافت ساخته شود. فرآیند انجام این‌کار به شرح زیر بود:

راه‌حل، مبتنی بر یک جعبه چوبی قابل استفاده و پایدار است که امکان استفاده دوباره از آن وجود دارد. جعبه بر اساس بخش‌های منفرد مونتاژ نمی‌شود، بلکه بر اساس دو تخته چوب خاکستر (ash wood) که لایه‌ای از جنس مقوای کارتن بین آن‌ قرار می‌گیرد، ساخته می‌شود. اگر جعبه چوبی برای محصول دیگر کاربردی نداشته باشد، می‌توان کارتن مقوایی را از آن جدا کرد و جعبه را به عنوان یک محصول تزیینی مورد استفاده قرار داد. هنگامی که صحبت از تحویل ساده محصولات برای مقاصد آزمایشی به میان می‌آید، R&M بدون استفاده از جعبه‌های رایج این‌کار را انجام می‌دهد. به این صورت که محصولات بین دو لایه مقوایی بسته‌بندی می‌شوند و یک نوار کاغذی دو نیمه را کنار هم نگه می‌دارد. تمامی مواد موجود در این فرآیند پس از استفاده قابل بازیافت هستند. شکل زیر الگویی که R&M بر مبنای آن فرآیند ساخت و بسته‌بندی محصولات را انجام می‌دهد، نشان می‌دهد.

5/5 - (1 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *