راه‌حل R&M برای KSW

راه‌ حل R&M

راه‌ حل R&M


R&M

زمان تخمینی مطالعه: 6 دقیقه 

– ساخت شبکه‌های فناوری‌اطلاعات و ارتباطات (ICT) مبتنی بر R&Mfreenet

– سامانه ایمن برای کانکتورها

انتقال انرژی برق بر بستر اترنت (PoE)

R&M SafeLine، عایقهای شبکه پزشکی

خدمات:

– پشتیبانی با طراحی، برنامه‌ریزی، ساخت‌وساز

راهنمای کابل‌کشی زیرساخت

– سربندی شده (Pre-termination)، اتصال (splicing)، اندازه‌گیری (measuring)

25 سال گارانتی

برنامه‌های کاربردی پشتیبانی شده

– کابل‌کشی ساختاریافته (سامانه‌های کابل‌کشی ارتباطات) برای شبکه محلی/ فناوری‌اطلاعات و ارتباطات (ICT/LAN)، مرکزداده، 6000 پایانه، 1800 لپ‌تاپ، شبکه گسترده (WLAN)

– شبکه‌سازی انفورماتیک پزشکی، سالن‌های عمل، اتاق بیماران، مدیریت، روبات‌های تحویل‌دهنده دارو

– یکپارچه‌سازی شبکه گسترده، خودکارسازی ساختمان، نظارت، مرکز امنیتی، فناورانه‌محور بودن ساختمان، سامانه‌های اطلاعاتی (صفحه‌نمایش)، تلویزیون

راهنمای مفید

معیارهای نصب و راه‌اندازی روان شبکه‌ها شامل کتابچه راهنمای اختصاصی R&M برای بیمارستان KSW بود. مستندات تولید شده توسط R&M با همکاری ورنر جامپن، مولفه‌های کابل‌کشی مورد استفاده در KSW را مشخص کردند، به‌طوری که فرآیند سفارش مواد و برنامه‌ریزی برای نصب ساده‌تر شد. راهنما، کابل‌کشی در کابینت‌های شبکه، سیم‌کشی ماژول Cat 6A EL و قرارداد برچسب‌گذاری پورت‌ها و لینک‌ها را تعریف می‌کند. همچنین، دستورالعمل‌هایی را برای اندازه‌گیری‌‌های استاندارد به عنوان مبنای ضمانت‌های بلندمدت سامانه R&M توصیف می‌کند.

کانکتورهای مینیاتوری شبکه‌های 800 گیگابیتی (+800G)

R&M برای این‌که ارائه‌دهندگان مراکز داده قادر به استفاده بهینه از فضا باشند، کانکتورهای مینیاتوری جدید CS، SN و MDC را با پلتفرم‌های توزیع فیبر نوری Netscale 72 و Netscale 48 یکپارچه می‌کند. رویکردی که تراکم بسته‌بندی آن‌ها را 30 درصد افزایش می‌دهد و حتی آن‌ها ‌را سه برابر بیشتر از SN و MDC می‌کند.

نیاز به پهنای باند در حال رشد و رو به ‌افزایش است. با توجه به طیف گسترده‌ای از حوزه‌های کاری مانند کار از خانه، خدمات پخش، برنامه‌های هوش مصنوعی، بازرسی‌های ویدیویی با پهپاد، همچنین، پزشکی از راه دور و شبکه‌های پردیس 5G تنها فناوری‌های مقیاس‌پذیر بزرگ نیستند که در آینده به پهنای باند بیشتری نیاز دارند. شبکه‌های 400G (اترنت 400 گیگابیتی) در حال حاضر جایگاه خود را تثبیت کرده است، چیزی که در OFC 2022 سن دیگو مورد توجه قرار گرفت. با این حال، شبکه‌های 800G در حال حاضر به شکل محدود مورد استفاده قرار می‌گیرد. علاوه بر فرستنده و گیرنده‌های 400G، برخی از غرفه‌داران از قبل فرستنده گیرنده‌های 800G را با خود به همراه داشتند. با توجه به رشد سریع حجم داده‌هایی که مراکز داده امروزی و آینده باید پردازش و ذخیره کنند و به دلیل فضای محدود موجود، هزینه‌ها فشار زیادی وارد می‌کنند که باعث می‌شوند تراکم پورت‌ها در محدودترین فضا به ضرورت مهمی تبدیل شود.

VSFF – کانکتورهای بسیار کوچک

اکنون این راه‌حل‌ها باید پایداری بالایی داشته باشند و به گونه‌ای سیم‌کشی شوند که فضای ارزشمند را بیش از اندازه اشغال نکنند. همچنین، این کانکتورها به منظور برقراری ارتباط قابل اطمینان باید مستحکم و قوی باشند.

کانکتورهای LC Duplex و MPO/MTP® (فیبرهای 12/24) کانکتور‌های شناخته شده‌ای هستند که نرخ انتقال 10، 40 و 100 گیگابیت را  ارائه می‌دهند. برای دستیابی به نرخ‌های بالاتر انتقال داده‌ها 400G، 800G و بالاتر، plug faceهای بیشتری اضافه شده که شامل طراحی جدید MPT-16 و کانکتورهای مینیاتوری SN، CS و MDC می‌شود که در کلاس VSFF (قالب بسیار کوچک) قرار دارند. آن‌ها تا سه برابر چگالی بسته‌بندی را در کابل‌کشی مبتنی بر فرول و 30 درصد تراکم بیشتر را در راه‌حل‌های نواری‌محور (ribbon-based) یا همان کابل‌های نواری ارائه می‌دهند.

کانکتورهای VSFF تنها به‌دلیل تراکم بالاتر مورد توجه قرار ندارند، چرا‌که دست‌یابی به بالاترین سطح از مقیاس‌پذیری را به منظور پاسخ‌گویی به نیازهای جدید و رو به‌رشد ارائه می‌دهند، کاربرد و نصب ساده‌ای دارند، عملکرد آن‌ها مورد قبول کارشناسان است و کارایی نوری بهینه‌ای ارائه می‌دهند.

کانکتورهای مینیاتوری در خدمت شبکه‌های 800 گیگابیتی

R&M برای این‌که ارائه‌دهندگان مراکز داده بتوانند از فضای ارزشمند به شکل کارآمدی استفاده کنند، کانکتورهای مینیاتوری جدید CS، SN و MDC را با پلت‌فرم‌های توزیع فیبر نوری Netscale 72 و Netscale 48 یکپارچه کرده است که تراکم بسته‌بندی آن‌ها را 30٪ افزایش داده و حتی سه برابر بیشتر از SN و MDC کرده‌اند. بنابراین، اپراتورهای مرکز داده می‌توانند هزینه‌های چرخه عمر و عملیات خود را کاهش دهند.

کانکتورهای مینیاتوری

کاربردهای چند حالته 800G OSFP

G-SR8800: راهکاری در زمینه دست‌یابی به‌نرخ انتقال داده‌ها با سرعت 800 گیگابیت بر ثانیه از طریق هشت کانال انتقال 100 گیگابیتی کامل دوبلکس موازی (خطوط) با کدگذاری PAM4 (8x100G=800G) و پشتیبانی از مسافت 100 متر و با OM5 حداکثر 150 متر را ارائه می‌دهد.

اتصالات ممکن: چند حالته MPO/MTP® 16 APC 8° یا Dual MM MPO/MTP® 4+4 OCTO،4 x Multimode OM5 / OM5 MDC Duplex یا SN Multimode OM5 / OM5 SN Duplex دور از انتظار نیست.

R&M کانکتورهای مینیاتوری را یکپارچه می‌کند

اکنون، سینی‌ها و ماژول‌های توزیع‌کننده با چگالی بالای Netscale 72 می‌توانند همراه با کانکتورهای CS، SN و MTP-16 نصب شوند. از این‌رو، توزیع‌کننده به بالاترین تراکم بسته‌بندی در کلاس خود دسترسی دارد. همچنین، انواع کانکتورهای SN، MDC و MTP-16 در سینی‌ها و ماژول‌های توزیع‌کننده مدیای ترکیبی Netscale 48 قابل استفاده هستند. به بیان دقیق‌تر، چگالی بسته‌بندی منحصر به فرد فناوری اتصال روی یک پلت‌فرم از کانکتورهای RJ45 و فیبرنوری تک حالته و چند حالته تا کانکتورهای مینیاتوری در دسترس است. مزیتی که این ماژول فشرده دارد این است که توانایی پاسخ‌گویی به تمام چالش‌های فعلی و آینده مراکزداده و به‌ویژه برنامه‌های لبه را دارد.

اعضای خانواده Netscale که شامل 48 و 72 می‌شوند، همراه با سامانه کابل‌کشی R&M، در بازه 100 متر عملکرد قابل قبولی دارند. با وجود تراکم بالای پورت‌ها، تکنسین‌های شبکه می‌توانند پچ‌‌کوردها را به کانکتورهای CS، SN و MDC متصل کرده یا جدا کنند. همچنین، امکان اتصال جداگانه آن‌ها نیز وجود دارد. گیره‌های (آستین‌های) بلند دفع فشار و ضد لغزش با کنترل دقیق آن‌ها را تضمین می‌کنند. به‌منظور صرفه‌جویی در زمان نصب، R&M ماژول‌های Netscale 72 و Netscale 48 را به شکل از پیش آماده شده (سربندی شده) طراحی کرده است.

کاربردهای تک حالته 800G OSFP

استاندارد 800GBASE-R یک لایه اصلی برای شبکه‌های 800 گیگابیتی تعریف می‌کند. خطوط موجود 106.25G تعریف شده در کاربردهای اترنت 400 گیگابیتی زیربنای مشخصات فنی 800GBASE-R را شکل می‌دهند. برای دست‌یابی به پهنای باند بیشتر، تعداد کل خطوط در زیرلایه‌های کدگذاری فیزیکی (PCS) از چهار به هشت افزایش پیدا کردند و به بیان دقیق‌تر دو برابر شده‌اند.

800G-DR4: با استفاده از راه‌حل فوق، انتقال داده با سرعت 800 گیگابیت بر ثانیه از طریق چهار کانال موازی (خطوط) انتقال کامل دوبلکس 200 گیگابیت با کدگذاری PAM4 (4x200G=800G) انجام می‌شود که توانایی پوشش‌دهی 1 تا 2 کیلومتر را دارد. اتصالات ممکن در این زمینه 4 x Singlemode MDC Duplex یا 4 x Singlemode SN Duplex هستند.

امتیاز شما به این مطلب

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *