Cat. 8.1 | داستان موفقیت RJ45 ادامه دارد

RJ45 & Cat. 8.1

RJ45 ,Cat. 8.1 R&M


عملکرد انتقال اطلاعات در زوج کابل های به هم تابیده مسی از 10 گیگابیت در ثانیه تا 25 و 40 گیگابیت در ثانیه و فرکانس انتقال تا 2000 مگاهرتز در حال افزایش است. بنابراین لینک باید کوتاه شود تا بتواند تلفات تضعیف را کنترل کند. با استفاده از کاربری 40GBase-T، فاصله پیوند هنوز 24 متری است و به همین دلیل است که عمدتاً در مرکز داده کاربردی است و مورد توجه قرار گرفته است.
از سوی دیگر، آخرین یافته ها نشان می دهد، با استفاده از کاربری 25GBase-T فاصله 50 متر نیز ممکن است امکان پذیر باشد. با استفاده از این محدوده، کاربری 25GBase-T می تواند دو سوم از تمام طول لینک های معمول در شبکه کامپیوتری محلی (LAN) را پوشش دهد. این به طور ناگهانی یک بار دیگر استفاده از Cat. 8.1 را برای محیط‌ LAN جالب می کند. اولین برنامه های کاربردی ممکن برای کاربری 25G قبلا بوجود آمده اند. برای مثال نقاط دسترسی WLAN نسل های آینده به پهنای باند بالاتر از 10 گیگابیت بر ثانیه نیاز دارند. به همین دلیل است که 25GBase-T به خوبی می تواند پیشرفت تکاملی در شبکه را که در یک مدت طولانی انتظار می رود، نشان دهد. 

آنچه اهمیت دارد این است که برنامه ریزان، کاربران و تصمیم گیران به توسعه و نوآوری علاقه مند باشند و این امکانات جدید را در نظر بگیرند. تجربه نشان می دهد که هر کسی امروزه در شبکه کامپیوتری محلی (LAN) سرمایه گذاری می کند، می خواهد از کابل کشی برای 15 سال استفاده کند. مردم به دنبال آینده تضمین شده و امنیت سرمایه گذاری هستند.
نصب و راه اندازی با Cat. 8.1 وابسته به طول در کابل کشی LAN می‌باشد که منجر به سرعت بالای انتقال داده می شود (شکل زیر را ببینید). دستگاه‌های اکتیو به طور خودکار بیشترین میزان انتقال ممکن را در هر مکان بخصوص انتخاب می‌کنند. بدین ترتیب برنامه ریزی بهره برداری در عملیات چگونگی بیشترین الزامات مورد نیاز در بخش LAN را برآورده می سازد.
در این سناریو چند نکته باید مورد توجه قرار گیرد.

Cat. 8.1 3
• تمام اجزای RJ45 لینک باید با رسته بندی Cat. 8.1 مورد استفاده قرار گیرد. سیستم کانکتورهای Cat. 8.2 از لحاظ سرعت انتقال سودمند نیستند و نیازمند کابل های آداپتور نسبتا گران و دارای زحمت زیاد هستند.
• تمام اجزاء Cat. 8.1 باید سازگار باشند. به عبارت دیگر، هنگام استفاده از پچ کوردهای Cat. 6A، حداقل یک انتقال 10GBase-T باید امکان پذیر باشد. (اخطار! این مورد در مورد بعضی محصولات نیست).
• برای آزمایش شبکه کامپیوتری محلی (LAN) جدید باید دو سنجش، یکی برای Cat. 8.1 و دیگری برای Cat. 6A باید مورد استفاده قرار گیرد.

Cat. 8.1
آر اند ام (R&M) در خط مقدم این جهش کوانتومی در کابل کشی مسی است. آزمایشگاه آر اند ام (R&M) Wetzikon در حال توسعه محصولات نوآورانه Cat. 8.1 برای کابل کشی شبکه های کامپیوتری محلی (LAN) می باشد. این محصولات 100 درصد سازگار هستند و عملکردی بی نظیری را ارائه می دهند. راه اندازی این بازار در عرض چند ماه صورت می گیرد.

بخوانید: دسته بندی کابل های ریبون فیبر نوری

5/5 - (1 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *