Altice به‌دنبال فروش 92 مرکزداده است!

Altice

Altice


زمان تخمینی مطالعه: 2 دقیقه

شرکت مخابراتی فرانسه به‌دنبال کاهش ردپای زیرساختی در فرانسه است

L’informe  گزارشی داده که اپراتور مخابراتی از بانک سرمایه‌گذاری Perella Weinberg در جهت جست‌وجوی خریدار برای حدود 92 مرکزداده در سراسر فرانسه استفاده کرده است. طبق گزارش این نشریه، شرکت Altice  به‌دنبال حداقل یک میلیارد یورو (1 میلیارد دلار) برای این سبد است. گویا این امکانات شامل «تعداد کمی» از سایت‌های بزرگ‌تر و «ده‌ها» امکانات کوچک‌تر است.

فروش دارایی‌های مرکزداده توسط Telcos یک روند رایج در سراسر جهان در دهه گذشته بوده است، به‌طوری که Altice قبلا شرکت‌های Green.ch و Green Datacenter سوییسی خود را در سال 2017 به InfraVia Capital Partners  واگذار کرد. همچنینAltice  قبلا از Perella Weinberg برای فروش واحدهای Cabovisao و Onitelecom  خود در پرتغال و نیز تصاحب PT Portugal استفاده کرده است.

در ماه اوت، Altice France  و مدیر عامل SFR، Gregory Rabuel، پس از 13 سال شرکت را ترک کردند. بنا بر این گزارش‌ها به‌دلیل عملکرد مالی ضعیف اخیر، Mathieu Cocq به‌عنوان مدیرعامل SFR انتخاب شده است. پاتریک درهی بنیانگذار Altice در سال گذشته بسیار مشغول و پرکار بوده و پس از شکست شرکت ماهواره‌ای یوتلست، او توجه‌اش را به شرکت مخابراتی بریتانیا BT معطوف کرد و سهامش را در شرکت افزایش داد.

altice
امتیاز شما به این مطلب

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *