پروتکل‌های جدید Single Pair Ethernet در آینده

Single Pair Ethernet

Single Pair Ethernet


زمان تخمینی مطالعه:3 دقیقه

بهترین راهکار کابل کشی یکی از موثرترین مواردی است برای برآوردن همه الزمات برنامه های کاربردی مورد نیاز است. به همین دلیل است که کابل کشی با زوج کابل های به هم تابیده پیشرفت زیادی داشته است. اگر به افزایش به کارگیری اینترنت اشیا (IoT) نگاه کنید متوجه اهمیت این تغییر و فرصت‌هایی که ایجاد می‌کند خواهید شد.

در سال‌های پیش رو، متخصصان IT در شرکت‌ها باید بخش گسترده ای از دستگاه‌های متصل را در شبکه‌های کابل کشی ساخت یافته خود یکپارچه سازی کنند. برخی از آن ها نیاز به توان خروجی یا ظرفیت پهنای باند بالا دارند که فقط کابل کشی اترنت با چهار زوج کابل می‌تواند پشتیبانی کند. اما برای دستگاه‌هایی با حداقل توان و پهنای باند مورد نیاز، مانند سنسورها و محرک‌های مورد استفاده برای اتوماسیون ساختمان و تجهیزات کارخانه‌ها، سیستم‌های هشدار و دستگاه‌های ریدر آر اف آی دی (RFID)، استفاده از کابل کشی اترنت با یک زوج کابل (Single Pair Ethernet cabling) می‌تواند یک راهکار مقرون به صرفه‌تر و دارای فضای کارآمدتری باشد.

برای پشتیبانی کارآمد این کاربردها صنعت شروع به بررسی امکانات Single Pair Ethernet یا SPE کرده است. نهادهای استاندارد در تلاش هستند تا راهنماهایی را برای کاربردهای مختلف SPE و اجزایی که در آن ها به کار گرفته می‌شود، ارائه دهند. مشخصات این برنامه‌های کاربردی در IEEE 802.3 منتشر شده یا در حال توسعه هستند که شامل 802.3bp 1000BASE-T1، 802.3bw 100BASE-T1، 802.3bu PoDL (مقدار 0.5 وات تا 50 وات) و 802.3cg 10 Mbps Ethernet می‌شود.

 

کاربردهای Single Pair Ethernet

Single Pair Ethernet یا SPE پایه ای برای تمام اتصالات مبتنی بر اترنت ایجاد می‌کند. این تکنولوژی زمینه های کاربردی زیادی را به کار می‌گیرد و ارتباطات دستگاه‌های هوشمند را فراهم می‌کند. به لطف خصوصیات انتقال فوق العاده SPE حتی در فواصل طولانی، این تکنولوژی از ارتباطات شبکه‌های سازگار با آینده به خوبی پشتیبانی می‌کند. با توجه به ترندهای رو به رشد در زمینه صرفه جویی در منابع و دستگاه‌های مینیاتوری، SPE به دلیل استفاده از کابل‌هایی که در فضای ذخیره سازی صرفه جویی می‌کنند، فضای بیشتری را برای دستگاه‌های الکترونیکی فراهم می‌کنند.

مزایای SPE

 

 

 

مزایای استفاده از Single Pair Ethernet یا SPE

استفاده کسب و کارها از Single Pair Ethernet یا SPE به معنی جایگزینی کامل این تکنولوژی با کابل کشی قدیمی با چهار زوج کابل به هم تابیده نیست. ولی هنگامی که این تکنولوژی در پشتیبانی از برنامه های مناسب مورد استفاده قرار می‌گیرد مزایای زیادی را به همراه دارد. برخی از این مزایا عبارتند از:

پیوستگی: Single Pair Ethernet قادر به یک ارتباط پیوسته مبتنی بر اترنت از سنسور به ابر است.
سازگار با آینده: یک تکنولوژی کلیدی برای Industry 4 و IIoT است.
انعطاف پذیر: محدوده تا 1000 متر و خواص انتقال تا 1 گیگابیت در ثانیه Single Pair Ethernet، امکان  به کارگیری برای برنامه‌های کاربردی زیادی را فراهم می‌کند.
نوآوری: باعث کم کردن وزن، الزامات فضایی و تلاش برای نصب و راه‌اندازی می‌شود.

منبع: R&M Website

بخوانید: چشم انداز بازار جهانی از دیدگاه R&M | ساختمان‌های هوشمند

امتیاز شما به این مطلب