سیستم SPE Alliance تاسیس شد

SPE

SPE


(SPE) این تکنولوژی امکان تصوری غیرقابل باور را برای ساخت، پردازش و اتوماسیون صنعتی ایجاد میکند.

  ایده: یک کابل دو هسته ای نازک پروتکل اترنت را در مسافت حداکثر 1000 متر منتقل میکند. این ارتباط اترنت / IP بدون مانع را از سنسور به cloud امکان پذیر میکند. BUS اختصاصی منسوخ میشود و از همان خط میتوان برای تأمین انرژی تجهیزات ترمینال استفاده کرد، چیزی که با نام Power over Data Line (PoDL) شناخته می شود.

 

ایجاد یک پایگاه گسترده

سیستم (Single Pair Ethernet) قصد دارد تا موضوع SPE را برای کاربردهای صنعتی در گسترده ترین شکل ممکن عملی کند. پذیرش فناوری باید با نشان دادن راهکارها در یک بخش با SPE ارتقا یابد. این تنها راهی است که می توان سریعاً راه حل های SPE را به بازار عرضه کرد.

اعضای موسس شامل R&M: ، Phoenix Contact ، Weidmüller ، Fluke Networks ، Telegärtner هستند، و این اتحادیه هم اکنون مجموعاً شامل چهارده تولید کننده است.

این شرکت ها تولید کننده سنسورها، کابل ها، اتصالات، تجهیزات اندازه گیری و تراشه های نیمه هادی و همچنین دستگاه های شبکه هستند.

این صنعت علاقه زیادی به SPE نشان میدهد. با این حال، هنوز منتظر است ببیند کدام روش ها راه حل خود را در استاندارد سازی و همچنین در بین گروه های کاربر مانند PROFINET تثبیت میکند.

SPE

 

اتصالات SPE برای صنعت

از جمله موارد دیگر، رایزنی های فعلی بر روی نوع پلاگین برای نوع صنعتی اتصالات SPE متمرکز است. در سری استاندارد IEC 63171، الزامات مکانیکی، الکتریکی و زیست محیطی با آزمایشات همراه مشخص شده است. در حال حاضر، پنج مدل پلاگین مختلف در حال استاندارد شدن است.

برای کاربردهای صنعتی، دو نوع در حال بررسی است: 5IEC 63171 و IEC 63171-6 هنوز مشخص نیست که گروه های مختلف کاربر، کدام یک از این دو سیستم اتصال دهنده را ترجیح میدهند.

با این حال، کارشناسان تصور میکنند که یک صفحه پلاگین برای محفظه پلاگین M8 گرد غالب خواهد بود. قالب M8 مخصوصاً برای محیط های سخت مناسب است. امکان استفاده از انواع موجود رابط M8 وجود دارد.

به نظر میرسد در محیط اتوماسیون ساختمان، 1 IEC 63171-با صفحه پلاگین مشابه LC دارای برتری است به این دلیل که در ISO / IEC 11801 ذکر شده است. با این حال، 2 IEC 63171-همچنین می تواند از بخش صنعتی مهاجرت کند و به عنوان یک نسخه سازگار با IP20 از 5 IEC 63171- در این برنامه استفاده شود. در چند ماه آینده مشخص میشد که کدام ترکیب خصوصیات سیستم اتصال دهنده، در مناطق مختلف کاربرد دارد.

سیستم اترنت Single Pair بستر ایده آل برای این نوع فرآیندها و بحث های تصمیم گیری است.

بخوانید : محاسبات لبه یا Edge Computing چیست؟

امتیاز شما به این مطلب

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *