گوشه ای از موفقیت های شرکت R&M

R&M company

R&M company


زمان تخمینی مطالعه:9 دقیقه 

کار تیمی جهانی

اداره مالیات اســترالیا (Australian Taxation Office) فرآیند ســــاخت مرکـــــزداده خود را با R&M استرالیا، Syndeticom، Trilogy Network Solutions و زنجیره تامین جهانی R&M انجام داد که رکوردشکنی کار تیمی را به همراه داشت.

برای مقامات اداره مالیات استرالیا، هیچ‌چیز به اندازه امنیت مطلق حایز اهمیت نیست. استرالیایی‌ها تمایل دارند اطلاعات‌شان در کشور خودشان محفوظ باشد و این‌گونه فکر می‌کنند اطلاعات شخصی آن‌ها محافظت شده است. علاوه بر این، روند دیجیتالی شدن بخش مالیات پر شتاب است و از این‌رو، اداره مالیات استرالیا به تسهیلات آماده‌ای برای ارائه خدمات میزبانی در آینده نیاز دارد.

در ساخت مرکزداده جدید، دولت به یک ارائه‌دهنده معتبر و مستقل نیاز داشت که بتواند پروژه را در کوتاه‌ترین زمان به سرانجام برساند و کابل‌کشی داده‌ها را در مدت زمان چهار ماه تکمیل کند. شرکای پروژه باید از همان ابتدا، اعلام می‌کردند که توانایی غلبه بر هرگونه مشکلی را دارند و احتمال شکست پروژه وجود ندارد.

تخصص جمعی، درک بالای الزامات و همکاری شرکا، باعث شد نتیجه‌ای ارزشمند و سریع به‌دست آید. در طول فرآیند طراحی، تیم از نزدیک با اداره مالیات استرالیا کار کرد تا طراحی زیرساخت و کابل‌کشی ساختاریافته متناسب با راه‌‌کار‌های پیشنهادی را نهایی کند.

اتصال سازگار

اداره مالیات استرالیا هماهنگ با الزامات دولت محلی (InfoSec) به یک راهکار کابل‌کشی ساخت‌یافته سفارشی نیاز داشت. تراکم پورت، قطبیت، ماژول‌های MTP و پچ‌کوردها همگی باید بر این اساس پیکربندی می‌شدند. سه شرکت Trilogy، Syndeticom و R&M در تعامل و همکاری با یکدیگر راهکاری نوآورانه و مناسب برای کابل‌کشی ساخت‌یافته ارائه دادند.

کل زنجیره تامین R&M در فرآیند طراحی و تحویل همکاری نقش فعال داشت، به‌طوری که تیم‌هایی در مقر فرماندهی واقع در Wetzikon و در کارخانه FO در صوفیه فرآیند مهندسی و مونتاژ را سازما‌ن‌دهی کردند. با وجود موانع و چالش‌های ناشی از همه‌گیری، تیم R&M در سنگاپور، تحویل بیش از 500 پلتفرم Netscale با 1500 سینی و دیگر مولفه‌ها را دقیق و مطابق با زمان‌بندی انجام شده، تحویل داد. تخصص و شایستگی R&M به‌عنوان یک تامین‌کننده قابل اعتماد و سریع برای مقامات دولتی بار دیگر به اثبات رسید.

راه‌حل R&M برای اداره مالیات استرالیا (ATO)

R&M شبکه‌ای تراز اول برای اداره مالیات استرالیا (ATO) و میزبانی اطلاعات طراحی کرد. این موضوع در فشرده بودن بسته‌بندی سفارشی و قابلیت ارتقا مشهود است.

توزیع فیبر نوری: پچ‌پنل Netscale 72 HD، PRIME ODF، پچ پنل‌های ELISO.

کابل‌کشی FO با اتصال QuickRelease.

کابلهای مهار MPO-QR، کابل‌های فن اوت MPOQR/LC-QR، پچ‌کوردهای LC-QR، کابل‌های OS2/OM4.

کابل مسی: ماژول‌های Cat. 6A EL، کانکتورهای اتصال دهنده قابل نصب FM45، کابل‌های U/FTP

شرکای پروژه

شرکت توزیعکننده: Trilogy Network Solutions

پیمانکار نصب: Syndeticom

شرکت طراحی و مشاوره: DXC

هماهنگی و ارتباط: R&M استرالیا

Assurance Maladie در حال رشد است

Assurance Maladie به بیش از 59 میلیون بیمه‌گذار در فرانسه خدمات می‌دهد. مرکزداده مستقر در تولوز است، داده‌های بسیار حساس و محرمانه مشتریان را نگه‌داری و مدیریت می‌کند. به‌همین دلیل، تراکم بیشتر زیرساخت‌هایشان باید در کوتاه‌مدت انجام می‌گرفت تا مدیریت ترافیک روبه رشد داده‌ها را با ‌اطمینان پیدا می‌کردند. ماژول Netscale از R&M، اجازه داد قابلیت‌های کاربردی کابل‌کشی فیبر به میزان 8 برابر افزایش و بهبود پیدا کند.

اداره Assurance Maladie وظیفه رسیدگی به خدمات بیمه در سیستم تامین امنیت اجتماعی فرانسه را بر عهده دارد. به‌طوری‌که داده‌های 88 درصد فرانسوی‌ها را در کشور فرانسه و خارج از آن مدیریت می‌کند. این پروژه عملیاتی روی مراکز داده Assurance Maladie که شامل (CTI, Center de Traitement Informatique) در تولوز و استراسبورگ بودند، متمرکز بود.

مرکز داده 1000 متر مربعی CTI Sud در تولوز در دو ساختمان راه‌اندازی شد. این دو ساختمان باید از طریق خطوط فیبرنوری و مسی (اصل افزونگی) برای تضمین دسترس‌پذیری بالا به یکدیگر متصل می‌شدند تا CTI در تمام ساعات شبانه روز در دسترس باشد.

Assurance Maladie

ارائهدهنده پلت‌فرم اصلی

20 مقام بینالمللی و ملی و 152 سازمان تامین اجتماعی فردی به خدمات محاسباتی دو ساختمان داده CTI متکی هستند. به طوری که از خدمات این دو ساختمان داده در قالب راه‌حل‌های PaaS استفاده می‌کنند (پلت‌فرم به عنوان سرویس). از کاربردهای دیگر CTI Sud باید به ارائه خودروهای مجازی اشاره کرد. میزبانی شامل 10 هزار پارتیشن در هر ماشین مجازی در یک شبکه فضای ذخیره‌‌سازی است که ظرفیتی بیش از ده پتابایت دارد.

فیلیپ مولت، مدیر فناوری‌اطلاعات در CTI در تولوز می‌گوید: «هدف ما این است که به درخواست‌های مشتریان و انتظاراتی که از پلت‌فرم‌هایشان دارند، پاسخ دهیم. این حرف بدان معنا است که ما نواحی، برق، تهویه‌مطبوع، شبکه، سامانه‌ها، فضای ذخیره‌سازی، امنیت داده‌ها، پایگاه‌های داده و میان‌افزار را ارائه می‌کنیم.

چرا R&M؟

– تراکم بالای بسته‌بندی

– مدیریت ساده

– استحکام، ماژولار بودن

– برچسب‌گذاری عملیاتی/عملکردی

– راه‌اندازی سریع

– کیفیت بالای مشاوره

– پشتیبانی طولانی مدت

– 25 سال گارانتی

فیلیپ مولت، مدیر فناوری‌اطلاعات در CTI در تولوز «در حال‌حاضر، ما هیچ محصول بهتری در بازار نمی‌‌شناسیم».

ظرفیت به‌حد مجاز رسیده است

تقاضا برای خدمات دیجیتال Assurance Maladie در طول همه‌گیری به‌شدت افزایش یافت. در گذشته، ترافیک داده با نرخ رشد سالانه دو رقمی افزایش داشته، اما به یک‌باره استفاده از زیرساخت‌ها به‌شدت افزایش یافت، به‌طوری که CTI Sud با محدودیت‌هایی روبه‌رو شد و کابل‌کشی موجود در ساختمان‌های 1 و 2 تقریبا به مرز اشباع رسیده بودند. به‌همین دلیل مسئولان باید سریع عمل می‌کردند. R&M در سال‌های 2012 و 2013 ساختمان 1 را با ملزوماتی که یک شبکه قدرتمند به آن نیاز دارد، تجهیز کرده بود. زیرساخت شامل کابل‌کشی top-of-rack، پچ‌‌پنل‌های 12 پورت و اتصال LC Duplex بود. اکنون قرار بود شبکه موجود با زیرساخت‌های فعلی، ابتدا در ساختمان شماره یک تقویت شود. راه‌حل عملی این بود که تراکم بسته‌بندی را در رک‌ها به حداکثر برسانیم تا امکان استفاده از پورت‌ها و پیوند‌های بیشتر فراهم شود.

راه‌حل سریعی مورد نیاز بود R&M

مدیریت CTI Sud نیاز داشت که این پروژه در سریع‌ترین زمان ممکن تکمیل شود. آن‌ها تمایل داشتند تا ظرفیت بالایی تا آوریل 2022 در اختیارشان قرار بگیرد. این درخواست در اواسط نوامبر 2021 به‌دست H2P، یکپارچه‌کننده قدیمی R&M در تولوز رسید. پس از آن‌که مدل مفهومی محصول توسط H2P و R&M ارائه شد، برای برنامه‌ریزان مشخص بود که آن‌ها تنها از طریق پلت‌فرم توزیع فیبر نوری با تراکم فوق‌العاده بالای Netscale 120 به اهداف خود خواهند رسید. این مدل مفهومی تنها ظرف یک‌ساعت طراحی شده بود.

با استفاده از Netscale امکان افزایش تراکم بسته‌بندی کابل‌های فیبرنوری از 12 به 90 پورت وجود داشت، به‌طوری که CTI همچنان انعطاف‌پذیری خود را حفظ ‌کند تا توانایی تطابق موقعیت خود با خدمات توزیع‌کنندگان دیگر را داشته باشد.

فیلیپ مولت از CTI با اشتیاق می‌گوید: «در حال‌حاضر، ما هیچ محصول بهتری در بازار نمی‌شناسیم». او مدت زمان طولانی است که کیفیت و قابلیت اطمینان خدمات و محصولات R&M را تایید می‌کند. فرآیند نصب تجهیزات همزمان با عملیات عادی CTI انجام شد، زیرا هرگونه وقفه در عملیات عادی باعث می‌شوند دسترسی میلیون‌ها کاربر به خدماتی که Assurance Maladie ارائه می‌کرد، قطع شود.

شرکا برنامه‌ریزی، تولید و نصب را ظرف سه ماه پس از ثبت سفارش اجرا کردند. کارخانه فیبرنوری R&M در بلغارستان به‌طرز استادانه‌ای شاهکار کرد و ترانک‌ها و مونتاژها را در زمان کوتاهی انجام داد تا زیرساخت شبکه متراکم در ابتدای آوریل 2022 به بهره‌برداری برسد. برای ساختمان شماره یک CTI تولوز، R&M و شریکشH2P یک فیبرنوری با چگالی بالا، افزونگی زیرساخت را به همراه کابل‌کشی مسی طراحی کردند.

ماژولهای کلیدی:

–148 ، Netscale 120 که هر کدام دارای 90 پورت در هر واحد هستند.

– 370 ترانک با قابلیت اتصال MPO-12 برای اتصال top-of-rack.

– 1500 پچ کورد FO، با فرول 2.1 میلی‌متر، طول 1 تا 7 متر، رابط: LC Quick Release

– 11 کیلومتر کابل فیبرنوری OM4 با 36 فیبر

– 74 پچ پنل 48 پورت ELISO با 1800 ماژول  Cat. 6A Easylock

– 1200 پچ‌کورد مسی، ThinLine Cat.6A، طول 0.5 تا 5 متر

– 32 کیلومتر کابل مسی Cat.7 SFTP

– شاسی مناسب برای پچ‌پنل‌ها

– برچسب‌های سفارشی برای تعیین پورت‌ها

شاسی تطبیقیافته

یکی از چالش‌ها، فضای محدود موجود برای نصب بود، به طوری که فضای کافی برای پچ پنل‌های کلاسیک وجود نداشت. به همین دلیل، H2P فرآیند ساخت شاسی سفارشی برای تسهیل نصب پلت‌فرم‌های Netscale را دریافت کرد. این شاسی سفارشی به تیم CTI اجازه داد هر زمان و تنها با چند مرحله ساده آن ‌را باز کنند. شاسی سفارشی به تکنسین‌ها اجازه می‌دهد به شکل انعطاف‌پذیری فیبرها و ماژول‌ها را اضافه، جایگزین، تنظیم و نگهداری کنند. اکنون، CTI آمادگی لازم برای رسیدگی به حجم بالای داده‌ها را دارد.

مشتری

Assurance Maladie با 59 میلیون بیمه‌گذار، حدود 88 درصد از کل ساکنان فرانسه و سرزمین‌های خارج از کشور فرانسه را تحت پوشش قرار داده است. با 152 سازمان تامین اجتماعی فردی، به عنوان نقطه تماس محلی در ارتباط است تا کارفرمایان و بیمه‌شدگان به سرویس‌های موردنیاز دسترسی داشته باشند.

Assurance Maladie از چهار مرکزداده برای پردازش دیجیتالی اطلاعات استفاده می‌کند.

این مراکزداده میزبانی و پردازش اطلاعات را به‌صورت شبانه‌روزی برای مقامات محلی، شرکت‌های بیمه سلامت در سطح بین‌المللی، ملی، منطقه‌ای و محلی انجام می‌دهند.

امتیاز شما به این مطلب

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *