زیرساخت شبکه برای یک شاهکار معماری

wpp amsteldok

wpp amsteldok


 

با این نوسازی آینده‌ای خلاقانه برای این بنای بی‌نظیر رقم خورد. در آغاز دهه 1970 این ساختمان نمادی از دوران مدرنیته بود. معمار Hugh Maaskant در آن زمان این شاهکار را طراحی کرد. این بنا با مساحت 30000 متر مربع بزرگترین ساختمان در نوع خود در آن زمان در اروپا بود. پردیس WPP Amsteldok که با نام سابق خود “Rivierstaete” نیز شناخته می شود، به طرز جالبی در سواحل آمستل در جنوب آمستردام واقع شده است.

یک بحران در زمینه املاک رخ داد. تقریباً 60٪ ساختمان خالی و از نظر فنی از رده خارج شد. در نهایت به این نتیجه رسیدند که تخریب و ساختن دوباره ساده‌ترین گزینه خواهد بود. اما مالک ساختمان نوسازی را انتخاب کرد. شرکت هلندی MVSA Architects در این مسابقه پیروز شد.

معماران قصد داشتند تا حد ممکن طرح اصلی را حفظ کنند. آنها می‌خواستند سازه بتونی در پشت نما را نمایان سازند. قرار بود برای ایجاد خلاقیت، به جای سنگ‌های یکپارچه از شیشه‌های شفاف کف تا سقف برای نمای ساختمان استفاده شود. پردیس WPP Amsteldok قرار بود در محیط شهری به صورت یک فضای یکپارچه، رابطه‌ای سرزنده با محله مجاور خود برقرار کند. معماران معتقدند که این تعامل باعث ایجاد یک محیط کاری دلپذیر می‌شود.

امتیاز شما به این مطلب

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *