4PPoE یا 4Pair Power over Eternet

4PPoE

4PPoE


منبع تغذیه الکترونیکی مقاومت را اندازه گیری می کند تا تعیین کند که آیا دستگاه ورودی و خروجی به PoE نیاز دارد یا خیر، و اگر چنین باشد به کدام رده توان تعلق دارد. سپس جریان مربوطه شروع به جاری شدن می‌کند. با 4PPoE با یک توان 100 واتی، این میزان توان می‌تواند تا یک آمپر برای هر زوج کابل به هم تابیده برسد. با این وجود، تجهیزات اکتیو قادر نیستند زمانی را که فردی یک کانکتور LAN را بیرون می‌کشد، پیش بینی کنند. در شکل زیر قطع اتصال تحت بار اتفاق افتاده است که منجر به یک جرقه شده است. پلاسما بسیار داغی در مجاورت آن تولید می‌شود، که می‌تواند هم به کانکتور و هم به سوکت آن آسیب برساند.

1

در زیر میکروسکوپ، شکل یک کاسه ظاهر می شود و در طول اتصال مجدد، تماس بازسازی می‌شود. با این حال، کیفیت تماس و قابلیت اطمینان انتقال داده‌ها دیگر تضمین نمی‌شود. ممکن است مطابق با دستورالعمل عملیاتی، منبع برق LAN، قبل از قطع اتصال خاموش شود. با این حال، در عمل، همیشه یک فرد وجود دارد که بدون توجه به دستوالعمل کانکتور را بیرون بکشد.

تولیدکنندگانی مانند شرکت آر اند ام (R&M) از اقدامات سازنده‌ای برای مقابله با این مشکل استفاده می‌کنند. ار اند ام (R&M) ماژول های اتصال را به نحوی طراحی کرد که در اتصالات RJ45 و اتصالات فنری پوشیده شده با روکش طلا، نقطه‌های انفصال در خارج از ناحیه تماس اسمی (nominal contact) قرار بگیرد. این به این معنی است که وقتی اتصال برقرار می‌شود، انتقال داده‌ها را متوقف نمی‌کنند. محل تماسی که دارای روکش طلا است، سطح پایینی از مقاومت تماس و در نتیجه حداقل اتلاف را تضمین می‌کند. بنابراین، ار اند ام (R&M) توصیه می‌کند که تمام برنامه‌ریزان و نصابان با شبکه‌های سازگار با PoE کار کنند و مراقب اینگونه مسائل باشند.

آر اند ام (R&M) به طور گسترده‌ای اثرات PoE بر روی کانکتورهای پلاگ، به ویژه، آسیب های ناشی از ایجاد جرقه را مورد بررسی قرار داده است. همچنین در نوشتن گزارش فنی IEC در مورد این موضوع (“اثرات قطع و وصل کردن بارالکتریکی بر روی کانکتورهای رابط در کاربرد های Power over Ethernet یا PoE”) همکاری داشته است. این سند مفهوم منطقه تماس اسمی را بیان می‌کند. در طی فرآیند اتصال، نقطه تماس بین A و B در امتداد سطوح تماس از نقطه تماس اول (منطقه اتصال/جداسازی) تا نقطه تماس پایان (منطقه تماس اسمی) جا‌به‌جا می‌شود. این دو ناحیه توسط منطقه سایش از هم جدا شده اند. به عبارت دیگر، منطقه ای که تماس آن منفصل می‌شود و ممکن است باعث ایجاد جرقه شود، باید از ناحیه‌ای که تماس بین کانکتور و سوکت برقرار می‌شود (منطقه تماس اسمی) جدا باشد.

2

تحقیقات نشان داد که کانکتورهای ماژولار RJ45 معمولا این الزام را برآورده می‌کنند و مطابق با استاندارد IEC 60603-7 هستند. با وجود انعطاف پذیری در پیاده سازی، این امر همیشه تضمین نمی‌شود. بنابراین، سازنده باید اطمینان حاصل کند که این الزام از طریق یک طراحی خاص اتصالات انجام می‌شود. که این طراحی خاص در اتصالات R&M همان طراحی سوکت‌های RJ45 است که بزرگترین فاصله ممکن بین ناحیه جداسازی (separation) و تماس اسمی (nominal contact) را در سوکت و کانکتور تضمین می‌کند.

استاندارد IEC 60512-99-1 روشی آزمایشی را معرفی می‌کند که می‌تواند سازگاری PoE با کانکتورهای RJ45 را بررسی کند. یک سند دیگر نیز تنظیم شده است که آزمایشی را تعریف کند که بتواند پایداری سیستم کانکتورها را برای واریانس آتی 4PPoE چک کند. این سند توسط کمیته مستقل IEC TC48B تهیه شده است. برای اطمینان از سازگاری اتصال PoE با اتصال RJ45، هر دو استاندارد IEC 60603-7-x و IEC 60512-99-1 مشخص شوند. این امر باید در طول برنامه ریزی، بهره برداری و تعمیر و نگهداری راهکارهای کابل کشی ساخت یافته رعایت شود.

آر اند ام (R&M) در White Paper خود با نام “4PPoE – Parameters for Network Planning” (پارامترهای برنامه ریزی شبکه-4PPoE) اطلاعاتی در مورد زمینه‌های فیزیکی ارائه می دهد که باید در هنگام کابل کشی در کاربردهای PoE مورد توجه قرار گیرد. وبسایت “Power over Ethernet” آر اند ام (R&M) نکات و ابزارهای عملی مانند “PoE Calculator” را در اختیار برنامه ریزان و نصابان شبکه می‌گذارد

درباره آر اند ام (R&M)

شرکت آر اند ام (R&M) یک تولید کننده جهانی پیشرو در زمینه محصولات و سیستم‌های آینده‌نگر برای ارتباطات و شبکه‌های داده است. همکاری نزدیک این شرکت با شرکای تایید شده به ارائه راهکارهایی پیشگام برای برقراری ارتباط در بخش‌های مختلف مانند شبکه‌های محلی (LAN)، شبکه‌های عمومی و مخابراتی و همچنین دیتا سنترها (مراکز داده) منجر می‌شود. این شرکت خانوادگی سوئیسی به دنبال نوآوری، کیفیت و نزدیکی به مشتریان است.

شرکت لاوان ارتباط به‌عنوان تنها نماینده رسمی شرکت آر اند ام (R&M) در ایران مفتخر است که در طراحی، اجرا و پشتیبانی مراکز داده و شبکه‌های کامپیوتری با استفاده از محصولات با کیفیت آر اند ام ( R&M) توانسته پروژه‌های متعددی را تاکنون به سرانجام برساند. این پروژه‌ها از 18 سال پیش تاکنون بدون نیاز به تعویض تجهیزات همچنان در حال بهره‌برداری هستند، چراکه ما به کیفیت محصول خود اهمیت می‌دهیم.

امتیاز شما به این مطلب