ActiPower 4.0 راهکار قدرتمند R&M در زمینه توزیع هوشمندانه برق در مراکزداده

ActiPower 4.0

ActiPower 4.0


actipower

زمان تخمینی مطالعه: 4 دقیقه 

PDUهای هوشمند در خدمت مراکزداده

هنگامی‌که قصد پیاده‌سازی مراکزداده و اتاق سرور را دارید باید به الزامات مختلفی توجه کنید که مهم‌ترین آن‌ها توزیع برق به شیوه هوشمندانه و مطابق با الگوی مصرف برآورد شده است. اگر تجربه کار در مراکزداده را داشته باشید به خوبی از این نکته اطلاع دارید که فرآیند محاسبه دقیق میزان مصرف انرژی در گذشته کار سختی بود و هیج‌گاه به اطلاعات دقیقی در این زمینه دست پیدا نمی‌کردید. همچنین، پنل‌های توزیع برق روند خطی داشتند، مبنی بر این‌که جریان برق را به شکل ثابت در اختیار تجهیزات قرار می‌داند. همین مساله باعث شد تا شرکت‌ها به‌دنبال راهکارهای نوینی بروند. R&M یکی از شرکت‌های موفق در این زمینه است که پنل توزیع برق هوشمند ActiPower 4.0 را به بازار کرده است. یک پنل توزیع کارآمد که برای استقرار در مراکزداده طراحی شده است. این پنل توزیع برق جدید رک (PDU) مطابق با جدیدترین استانداردهای روز دنیای فناوری توسعه پیدا کرده و بالاترین سطح از دسترس‌پذیری را در اختیار سازمان‌ها قرار می‌دهد. به‌ طوری که به شکل هوشمندانه‌ای برق مورد نیاز تجهیزات را تامین کرده و در اختیارشان قرار می‌دهد.

دسترسی به ظرفیت کامل در تمام ساعات شبانه‌روز

سوکت IEX که R&M حق اختراع آن را به نام خود ثبت کرده است، ترکیبی از سوکت‌های IEC 320 C13 و IEC 320 C19 است که به شما امکان استفاده کامل از PDU را در تمام مدت شبانه‌روز می‌دهد. اگر تجهیزات رک را تغییر یا ارتقا دهید و نیاز به دوشاخه‌های ورودی مختلفی داشته باشید، دیگر با مشکلی روبه‌رو نمی‌شوید، زیرا سوکت IEX دوشاخه‌های IEC 320 C14 و IEC 320 C20 سرور‌ها را بدون مشکل قبول می‌کند. این در حالی است که در گذشته باید از انواع مختلفی از تبدیلات برای حل مشکل استفاده می‌کردید.

ویژگی‌های کلیدی پنل توزیع برق هوشمند ActiPower 4.0

از ویژگی‌های شاخص و متمایز این محصول در مقایسه با نمونه‌های مشابه به موارد زیر باید اشاره کرد:

صرفه‌جویی در هزینه‌ها، از طریق به‌کارگیری رله‌های چفت‌کننده دوپایا (یا همان کلیدهای دوپایا) چیزی در حدود 70٪ کاهش هزینه‌های مصرف انرژی را در بلندمدت تجربه خواهید کرد.

خرابی کمتر به‌دلیل کارت ارتباطی مبادله داغ (Hot Swap).

نگهداری آسان.

هر ترکیبی از پریز C13/C19 توسط پریز IEX ارائه می‌شود.

دست‌یابی به اصل افزونگی به لطف دو پورت اترنت 1 گیگابیتی.

ارائه بالاترین سطح از امنیت.

رمزگذاری 256 بیتی مبتنی بر الگوهای AES، Radius، SNMP v3، مجوزهای کاربری، SSHv2، SSL، HTTPS.

انجام عملیات به شیوه قابل اعتماد.

توانایی کار تا دمای 60 درجه سانتی‌گراد.

یک نوآوری منحصر به‌فرد

IEXv.5 PDU بر مبنای پیشرفته‌ترین فناوری‌ها و کنترلر قابل تعویض SNMP IP با قابلیت hot-swap تولید شده است. این دستگاه با دو پورت اترنت 1 گیگابیتی، صفحه‌نمایش تمام رنگی اولد، پورت‌های چند حس‌گری آبشاری، مکانیزم‌های امنیتی پیشرفته، هشدارهای پیچیده و نظارت بر توان در کل زنجیره برق تولید و روانه بازار شده است. این پنل برق هوشمند بر مبنای بردهای قطع‌کننده مدار هیدرولیک مغناطیسی قابل اعتماد که قابلیت کار در دماهای بالا را دارد ساخته شده و منحنی‌های تاخیر مناسبی دارد تا تجهیزات فناوری اطلاعات با شوک‌های شدید الکترونیکی روبه‌رو نشوند.

سوکت جدید IEX بالاترین سطح از انعطاف‌پذیری را به لطف دو شاخه‌های C14 و C20 ارائه می‌دهد. این سوکت جدید و منحصر به فرد که R&M موفق به ثبت اختراع آن شده موفق شده است گواهینامه‌های ایمنی IEC/EN و UL را در ارتباط با قابلیت اطمینان دریافت کند.

نمایی از پنل هوشمند ActiPower 4.0 را در شکل روبه رو مشاهده می‌کنید.

مولفه‌های نشان داده شده در شکل ، به ترتیب شماره‌گذاری به شرح زیر هستند:

صفحه نمایش چند رنگی اولد.

دو پورت اترنت 1 گیگابیتی.

دو پورت یو‌اس‌بی.

دکمه تنظیم مجدد (ریست).

حس‌گرهای آبشاری.

PDU Linking

سوکت Power.

مانیتورینگ محیطی انعطاف‌پذیر با حس‌گرهای هوشمند

EMD31 جدید یک دستگاه نظارت محیطی است که به شما امکان می‌دهد وضعیت دما و رطوبت را از طریق دو حس‌گر دیجیتال مورد ارزیابی قرار دهید. به بیان دقیق‌تر، این دستگاه نظارتی گزارش در ارتباط با نشت آب، تماس درب، دود ارائه می‌کند و اگر با حس‌گرهای دیگری جفت شود قادر به کنترل روند باز یا بسته شدن درب رک‌ها است. کارشناسان شبکه می‌توانند 8 حس‌گر EMD را در وضعیت آبشاری همراه با کابل‌های شبکه مورد استفاده قرار دهند.

ActiPower 4.0 راهکار قدرتمند R&M
امتیاز شما به این مطلب

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *