هنر زیبای یکپارچه‌ سازی

یکپارچه سازی

یکپارچه سازی


زمان تخمینی مطالعه: 6 دقیقه 

یکپارچه‌ سازی

آخرین خودرو خود را چگونه خریدید؟ آیا تنها بدنه خودرو را تحویل گرفتید و سپس، تراشه‌ها، کابل‌ها، کنترلرها، باتری، درها و سیستم تهویه را خودتان خریداری و نصب کرده‌اید؟ البته که این‌گونه نیست. خودرو را به شکل کامل و همان‌گونه که سفارش داده و می‌پسندیدید، دریافت کردید. شاید این مقایسه‌ای اغراق‌آمیز باشد، اما وضعیتی را نشان می‌دهد که امروزه عرضه‌کنندگان مراکز داده به‌طور فزاینده‌ای با آن روبه‌رو هستند. سرمایه‌گذاری بعدی دور از انتظار نیست، به‌طوری‌که اتاق‌های سرور باید در زمان کوتاهی ساخته شده یا فرآیند گسترش‌پذیری آن‌ها سریع باشد. ملزومات مورد نیاز را می‌توان به‌شکل جداگانه در کاتالوگ‌ها پیدا کرد و به‌صورت جداگانه سفارش داد. آیا این چیزی است که امروزه انجام می‌شود و مهم‌تر آن‌که روش فوق کارآمد است؟

خودتان برنامهریزی کنید و بسازید

زمان‌بر است و به کارمندان متخصص، دانش عمیق، برنامه‌ریزی دقیق، مدیریت پروژه و هماهنگی میان واحدهای مختلف یک سازمان نیاز دارد. اگر از نزدیک نقاط قوت و حتا مزایای طراحی و ساخت خود را بررسی کنید، خیلی زود به این نتیجه می‌رسید که در دنیای امروز این رویکرد در بیشتر موارد، بهترین انتخاب نیست.

می‌توانید از پیکربندی‌های آنلاین برای طراحی فضای داخلی اتاق رایانه استفاده کنید. با این حال، تجربه نشان می‌دهد در بیشتر موارد، ملزوماتی مثل مسیرهای (کانال‌های) تهویه با ابعاد مناسب، زیرساخت‌های فیبر برای نسل بعدی اترنت، حس‌گرهای نظارت بر پورت‌ها و محدودیت‌های مکانی نادیده گرفته شده یا فراموش می‌شوند.

رویکرد 1:  مراکزداده بیرون از جعبه

اپراتورها می‌توانند ماژول‌های استاندارد و از قبل پیکربندی ‌شده تحت عنوان data center out of the box را خریداری کنند. با این‌حال، انتخاب مذکور در شرایطی باید مورد توجه قرار گیرد که استراتژی‌های سازمانی مبتنی بر عرضه به بازار (Time To Market) باشند یا زیرساختی سازگار و یکپارچه در سطح جهانی مدنظر باشد. مزایای طرح مذکور در برنامه‌ریزی منطقی، تحویل کوتاه‌مدت و هزینه اندکی کم‌تر در مقایسه با مرکزداده‌ای نفهته است که به شکل جداگانه طراحی و ساخته می‌شوند.

ارائه‌دهندگان مراکزداده ممکن است با محدودیت‌هایی در ارتباط با راه‌حل‌های کلید در دست [1] روبه‌رو شوند. درخواست‌های ویژه، ارتقا در کوتاه‌ترین زمان ممکن یا تعدیل‌های پیش‌بینی‌نشده بازار، مشکلات یا هزینه اضافی را به همراه دارند. در برخی موارد، الگوی مرکزداده کانتینری یک راه‌حل قابل قبول نیست، زیرا نیازمند کابل‌کشی یا اتصال به ساختمان اصلی است.

[1] Turnkay

رویکرد 2: راهکار بهتر: برون‌سپاری

شما می‌توانید پیمانکاران و یکپارچه‌سازان عمومی را استخدام کنید. آن‌ها از همان ابتدا بر روند اجرای پروژه نظارت می‌کنند، آن را به‌طور موشکافانه ارزیابی کرده و زیرساختی هماهنگ با سامانه‌ها و محصولات را پیاده‌سازی کنند. در بیشتر موارد، قطعات از قبل آماده شده و تجهیزات موردنیاز برای نصب در ساختمان را در اختیار دارند.

R&M از رویکرد دوم پشتیبانی می‌کند. سال‌های اخیر به‌وضوح نشان داده که اپراتورهای مراکزداده از هرگونه کمکی در ارتباط با سازمان، پرسنل، زیرساخت‌ها و فناوری‌ها قدردان هستند. امروزه، همه‌چیز باید ساده‌تر و سریع‌تر در دسترس باشد و امکان نصب ماژولار تجهیزات وجود داشته باشد. برون‌سپاری عملیات به یکپارچه‌سازان واجد شرایط و پیمانکاران عمومی انتخاب درستی برای پیاده‌سازی زیرساخت‌های محلی در کوتاه‌ترین زمان است.

با منبع ترجیحی تجربه (آدرس‌های آموخته شده) نشان داده که مدل‌های مبتنی بر معماری یکپارچه‌ قابل اعتمادتر هستند. R&M به‌عنوان بخشی از استراتژی رشد خود، یک زنجیره تامین جهانی متشکل از 14 واحد تولیدی، شرکت‌های تابعه منطقه‌ای مختلف، مراکز مورد اعتماد، تامین‌کنندگان و واحدهای لجستیکی را پیاده‌سازی کرده است. علاوه بر توسعه، طراحی، ساخت، بسته‌بندی و مونتاژ، امکانات سفارشی‌سازی و پشتیبانی فنی محلی را نیز ارائه می‌دهد.

با توجه به این خط‌مشی راهبردی، R&M می‌تواند راه‌حل‌های کاملی در ارتباط با طراحی زیرساخت‌های مرکزداده در اندازه‌های مختلف ارائه دهد. به‌طوری که جواب‌گوی پروژه‌های کوچک یا بزرگی مثل Greenfield، Brownfield، قفسه‌های منفرد (individual cages)، مراحل ساخت‌وساز یا پروژه‌های نوسازی باشد. محدودیتی در ارتباط با تسهیلاتی که ارائه می‌شوند، وجود ندارند و می‌توان به ارائه‌دهندگان زیرساخت‌های ابری در مقیاس بین‌المللی خدمت‌رسانی کرد.

گروه R&M در زمینه یکپارچه‌سازی سامانه‌های کامل از اتصال‌دهنده‌های ساده تا مدیریت زیرساخت مرکزداده پیچیده، دانش و تجربه کافی را دارد. تاثیر متقابل زنجیره تامین، منبع‌یابی داخلی و تسهیلات در مقیاس جهانی و کنترل تولید یکپارچه بر یکدیگر، نقش موثری در کاهش هزینه‌ها دارد.

برون سپاری

شامل چه‌چیزی می‌شود؟

به‌طور سنتی، راه‌حل‌های زیرساختی R&M اتصال و کابل‌کشی شبکه، رک‌ها و محفظه‌های توزیع را شامل می‌شود. موارد مذکور، شامل محفظه‌ها، منبع تغذیه، تجهیزات سرمایشی و تهویه مطبوع، حس‌گرها و راه‌حل های اطفا حریق هستند. اکنون، net inteliPhy و سامانه مستندات دارایی net inteliPhy به عنوان یک مرکز عملیات مجازی و رابط‌های باز برای سیستم‌های DCIM مجموعه کاملی از خدمات را ارائه می‌کند.

سامانه ماژولار R&M، متشکل از خطوط تولیدی شناخته شده در صنعت است. این خطوط، شامل پلت‌فرم توزیع فیبر ‌نوری با تراکم فوق‌العاده بالای Netscale، PRIME ODF، اتصالات QuickRelease، سامانه مسی Cat 8.1 و سامانه AIM/DCIM inteliPhy است.

محفظه‌ها از طریق تولیدکنندگان برتر مستقر در آسیا (Durack) و اروپا (Tecnosteel) عرضه می‌شوند که هر دو به تازگی به‌جمع خانواده بزرگ R&M ملحق شده‌اند. علاوه بر این، Tecnosteel یک ماژول (محفظه) زیبا و قدرتمند برای میزبانی کابینت‌ها در این زمینه معرفی کرده که BladeShelter نام دارد.

از همان ابتدا درگیر شد

R&M در حال بهبود مدل یکپارچه‌ خود با هدف حضور در بازار رقابتی مرکز‌داده است. این برنامه یکپارچه شامل ملزومات زیر است:

– اتصال، کابل‌کشی

– رک‌ها و محفظه

– ردیف‌ها و مکعب‌ها (Cubes)

– حس‌گر‌ها، سامانه‌های الکتریکی

– خنک‌کننده، حفاظت از آتش

– ایمنی و امنیت

– نظارت، مدیریت دارایی و مدیریت زیرساخت مرکزداده

منبع:  (R&M (connection

بخوانید:  مجله R&M

امتیاز شما به این مطلب

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *