مزایا و معایب اینترنت رفتارها (IoB)

اینترنت رفتارها

IoB


 

اینترنت رفتارها ارتباط مستقیمی با اینترنت اشیا دارد در حالی که اینترنت رفتارها جوانب مثبت و منفی خود را دارد. در جنبه مثبت IoB برای حرفه ها و کسب وکارها اطلاعات و سوابق ارزشمندی را ارائه می‌دهد و به آن‌ها کمک می‌کند تا رفتار مشتریانشان هنگام اتصال به اینترنت رصد کنند و در جنبه منفی احتمال استفاده غیراخلاقی از اطلاعات مربوط به مشتریان آنها وجود دارد.

می‌دانیم که اینترنت اشیا به میلیاردها ابزار فیزیکی شامل رایانه‌ها، تلفن‌های همراه، تبلت‌ها و غیره اطلاق می‌شود که به شبکه متصل هستند و فعالانه درگیر جمع‌آوری حجم عظیمی از داده‌ها هستند و این داده ها به دلیل حجم زیادشان برای پردازش به یک مرکز داده با سرعت بالا، بدون وقفه و نزدیک به منبع اصلی نیاز دارند. پس با توجه به این توصیفات بهتر است برای تجزیه و تحلیل این حجم از داده ها از مراکز داده لبه استفاده کرد که سرعت محاسبات و تحلیل داده ها بیشتر شود که البته داده‌های پیچیده‌تر و بزرگ‌تر برای پردازش به مرکز داده های اصلی منتقل می شوند اما برای پردازش داده‌های ساده تری و کوچک تری که از اینترنت چیزها ایجاد می‌شوند مراکز داده لبه بهترین گزینه هستند.

IOB

اما عملکرد اینترنت رفتارها فراتر از اینترنت چیزهاست. اینترنت رفتارها داده هایی درباره‌ی خود شما،چگونگی کارکرد و عملکردتان در اینترنت به شرکت ها ارائه می‌دهد.

در ادامه به چند مزیت و خطری که اینترنت رفتارها می توانند برای ما داشته باشند اشاره می‌کنیم:

1. درک رفتار مصرف کننده

در روانشناسی رفتاری، دلیل اساسی فعالیت اینترنت رفتار، بررسی، شناخت و تفسیر رفتارهای انسان است. این کار با نظارت بر نحوه رفتار انسان ها در موقعیت های منحصر به فرد از طریق استفاده از فناوری های متعدد انجام می شود. به عنوان مثال، بسیاری از آژانس ها از سابقه چهره برای بررسی رفتار مشتری در یک فاکتور معین در زمان استفاده می کنند.

2. بهبود تجربه مصرف کننده

از آنجایی که اینترنت رفتار به آژانس ها کمک می کند تا همه چیز را در مورد رفتار مصرف کننده بدانند، به آن‌ها این امکان را می‌دهد تا دقیقاً آنچه که مورد نیاز مشتریان است را ارائه دهند. اگر مشتریان در طول مدت ماجراجویی خود با چیزهای مثبت مواجه شوند، آژانس ها می توانند از آن ها استفاده کنند و در نتیجه لذت عمومی مشتریان را افزایش دهند و در نتیجه آن ها می توانند وفاداری مصرف کننده به خود را برای مدت طولانی ثابت کنند.

Understand consumer behavior

3. IoB داده ها را به اطلاعات ارزشمند تبدیل می کند

از طریق اینترنت، شرکت ها حقایق مختلفی را در مورد رفتار مصرف کننده جمع آوری می کنند. با این حال، تا زمانی که این حقایق تجزیه و تحلیل نشوند و به طور مؤثر مورد استفاده قرار نگیرند، تقریباً بی فایده هستند. اینترنت رفتار آن دسته از ابزارهای حقیقی افراد را به سوابق با ارزشی تبدیل می کند که می تواند به شرکت ها کمک کند تا عملکرد تجاری خود را از طریق دانستن همه چیز در مورد مشتریان خود افزایش دهند.

علاوه بر این، اینترنت رفتار امکان جمع آوری حقایق را از طریق چند مخاطب فراهم می کند. از این رو، آژانس ها می توانند بر کل ماجراجویی یک مصرف کننده از ابتدا تا پایان دریافت اطلاعات بهبود نظارت کنند. بنابراین، اینترنت رفتار به شرکت‌ها کمک می‌کند تا در جای پای مشتریان خود قدم بردارند.

4. بازاریابی تاثیرگذار

با تجزیه و تحلیل هایی که با استفاده از اینترنت رفتار به دست آمده است، آژانس ها با استفاده از دانش روانشناسی مصرف کننده ها و یا مشتری ها می توانند حقایق و سوابق آن ها کسب کنند و این سابقه به آن‌ها کمک می کند تا با به دست آوردن بینشی در مورد آنچه مشتریان خود را هدایت می کنند، عملکرد کلی بالاتری را مدیریت کنند. این اطلاعات به آن ها اجازه می‌دهد تا روی اعلان های تجاری و بی‌درنگ در مورد عامل فروش تمرکز کنند. علاوه بر این، به آژانس‌ها راه جدیدی برای لمس مشتریان در عوامل منحصر به فرد در جست و جوهایشان می دهد.

خطرات یا ریسک های اینترنت رفتارها

1. امنیت سایبری

موضوع شماره یک اینترنت رفتار، نحوه جمع آوری و ذخیره حقایق است. اینترنت رفتار یک پایگاه داده بزرگ برای مجرمان سایبری است که می توانند از آن بهره ببرند. حقایق انحصاری در مورد مشتریان نیز در صورت قرار گرفتن در آغوش کاربران غیراخلاقی می تواند به خطر بیفتد. با این حال، بسیاری از آژانس ها و مشاغل همگی شروع به رسیدگی به این موضوع کرده‌اند. پروتکل های جدید امنیت سایبری نیز ممکن است وارد سبک زندگی شوند که استفاده از فناوری اینترنت رفتار را ایمن تر می کند.

با این وجود، اینترنت رفتار یک ایده نوآورانه است که پیش بینی می شود تبلیغات و بازاریابی را تا حد بسیار عالی (و بالقوه قدرتمند) افزایش دهد.

 

2. نگرانی های حریم خصوصی

زمانی که آژانس‌ها اطلاعات زیادی در مورد روحیات مشتریان، رفتار، علاقه‌مندی‌ها و ناپسندی‌های مشتریان خود جمع‌آوری می‌کنند، مشتریان این حق را دارند که از حقوق حفظ حریم خصوصی خود استفاده کنند.

بخوانید:  پنج فناوری مهم برای پیشرفت به سوی کاربرد 6G

امتیاز شما به این مطلب

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *