در مسیر رسیدن به واقعیت افزوده (Augmented Reality)

augmented reality

augmented reality


واقعیت افزوده (Augmented Reality) نام یک شاخه نسبتاً جدید و نوید بخش نرم افزار و صنعت فناوری اطلاعات است. این شاخه همچنین به آینده تعامل انسان و ماشین اشاره دارد و به بازی های کامپیوتری مدرن نزدیک است. این اصطلاح شامل تکنولوژی های جدید است که کاربران را قادر می سازد ادراک سه بعدی به کمک دیجیتال را گسترش دهند. ادراک دیجیتالی و واقعی درهم آمیخته است. اطلاعات اضافی را می توان به ادراک حسی خود کاربر اضافه کرد.

Augmented Reality1
در ادامه یک مثال خاص مطرح می شود: در محل یک ساختمان، یک نصاب به جسم مثلا یک پچ پنل آر اند ام (R&M) دست میزند، در همان زمان دستور العمل های مونتاژ بر روی تبلت یا صفحه نمایش قابل حمل او، به صورت یک نقشه سه بعدی CAD نمایان می‌ شود، که می توان از هر طرف آن را دید. یک مربی یا مدیر شبکه در یک مکان دور، صحنه را از طریق یک دوربین در صفحه نمایش مشاهده می کند. وی راهنمایی های لازم به نصابان یا دستورات پچ کردن را از طریق رادیو ارسال می کند. پس از اینکه کار مونتاژ به پایان رسید، نتیجه می تواند از راه دور مورد بررسی قرار گرفته و تأیید شود. علاوه بر این، به تازگی پچ پنل ها می توانند تنها با چند کلیک به سیستم های مدیریت زیرساخت خودکار م%Dɹ !هز شوند، زیرا در حال حاضر تمام اطلاعات مربوط به مکان، پورت ها و لینک ها به طور دیجیتالی در دسترس هستند.

هدف: شبکه‌های هوشمند
مثالی که در بالا توضیح داده شد، هنوز یک ایده علمی- تخیلی محسوب می شود. اما آر اند ام (R&M) در حال حاضر به امکانات جذابی در زمینه تکنولوژی های واقعیت افزوده (Augmented Reality) پی برده و در حال نظارت و بررسی توسعه بازار است. امکانات برنامه در تمام بخش ها، در دیتا سنترها (مراکز داده) و بخش های کابل کشی LAN و همچنین در بخش عمومی شبکه در حال روشن شدن است.
امروزه شبکه ها در حال هوشمند شدن هستند. این هدف توسط شرکت آر اند ام (R&M) اعلام شده است. با دیجیتالی کردن تمام اطلاعات در مورد کابل کشی با واقعیت مجازی امکان ایجاد این قابلیت هوشمندانه ملموس و کاربردی وجود خواهد داشت. به محض اینکه سود و ارزش افزوده برای تکنولوژی نصب و راه اندازی قابل لمس و محسوس باشد، آر اند ام (R&M) راهکارهای مناسبی را در این زمینه ارائه خواهد کرد.

درباره آر اند ام (R&M)

شرکت آر اند ام (R&M) یک تولید کننده جهانی پیشرو در زمینه محصولات و سیستم‌های آینده‌نگر برای ارتباطات و شبکه‌های داده است. همکاری نزدیک این شرکت با شرکای تایید شده به ارائه راهکارهایی پیشگام برای برقراری ارتباط در بخش‌های مختلف مانند شبکه‌های محلی (LAN)، شبکه‌های عمومی و مخابراتی و همچنین دیتا سنترها (مراکز داده) منجر می‌شود. این شرکت خانوادگی سوئیسی به دنبال نوآوری، کیفیت و نزدیکی به مشتریان است.
شرکت لاوان ارتباط به‌عنوان تنها نماینده رسمی شرکت آر اند ام (R&M) در ایران مفتخر است که در طراحی، اجرا و پشتیبانی مراکز داده با استفاده از محصولات اصیل آر اند ام (R&M) توانسته پروژه‌های متعددی را تاکنون به سرانجام برساند. این پروژه‌ها از 17 سال پیش تاکنون همچنان در حال بهره‌برداری هستند چراکه ما به کیفیت محصول خود اهمیت می‌دهیم.

امتیاز شما به این مطلب

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *