big data و تغییر روند کسب و کارهای امروزی!

تغییر کسب و کارهای امروزی

دیتاسنتر بزرگ


داده های بزرگ و نگرش مدیران

بررسی های اخیر از 200 مدیر تولید نشان داده است که بیشتر شرکت ها توجه خود را بر روی big data در کسب و کار خود علی رغم همه تردیدها در مزایا، معطوف داشته اند.

مطابق گزارش پژوهشی که از بیش از 200 تولید کننده به عمل آمده، صنایع بسیاری مانند خودروسازی، قطعه سازی و فرایندهای تولیدی بر روی تجزیه و تحلیل داده بزرگ به منظور کمک به ماندگاری در شرایط کسب و کار سخت افزایش رویکرد داشته اند.

big data در دنیای صنعت

در این نظر سنجی از مدیران تولید در مورد علاقه آنها به داده های به دست آمده از اینترنت اشیاء پرسش شده است.

دو سوم پاسخ دهندگان  بیان داشته اند که آنها حتما برنامه ای برای سرمایه گذاری بر روی تجزیه و تحلیل داده ها در آینده دارند، حتی اگر منجر به کاهش هزینه در مناطق دیگر براساس شرایط کسب و کار گردد.

تحلیل داده می تواند از راه های بسیاری به کسب و کار، مخصوصا در بخش اینترنت اشیای صنعتی کمک کند. تعداد بسیاری از مدیرانی که مورد بررسی قرار گرفتند، نظر مثبتی در مورد فواید و پتانسیل داده بزرگ داشتند.

آنها بر روی این مسئله که تحلیل داده می تواند باعث کاهش خرابی تجهیزات، خرابی های برنامه ریزی نشده، تعمیر و نگهداری برنامه ریزی نشده و مدیریت جریان زنجیره تامین گردد، توافق نظر داشتند.

تاثیر داده های بزرگ بر کسب و کارها

پاسخ دهندگان همچنین مطمئن بودند که داده ها می تواند به آنها و کارکنانشان در تصمیم گیری آگاهانه، کاهش ضایعات و پیش بینی ریسک های خرابی کمک نماید. دو سوم از پاسخ دهندگان اشاره داشتند که آنها در حال حاضر بر روی داده بزرگ سرمایه گذاری نموده اند و این درحالی است که 50 درصد آنها اشاره داشتند شرکت های آنها این کار را در آینده انجام خواهد داد.

15 درصد هم گفته اند که شرکت های آنها به لطف داده های بزرگ در لبه منحنی قرار گرفته اند.

موانع استفاده از big data در صنعت

فقدان دانش، برخی از شک و تردیدها را به وجود می آورد. به هر حال، همه به ایده تجزیه و تحلیل داده توجه نمی کنند. بیش از یک چهارم آنها به هیچ برنامه ای جهت سرمایه گذاری بر روی داده بزرگ و اینترنت اشیاء در سال آینده یا بیشتر نداشته اند.

برخی ازپاسخ دهندگان بیان داشته اند آنها دانش کافی برای توجیه هزینه های فن آوری نداشته و برخی دیگر از کمبود منابع و زمان صحبت کردند. بیش از نیمی از آنها طبق گزارش در حال حاضر سیستم های قابل اعتماد و مقرون به صرفه ای برای اطمینان از امنیت و موفقیت دارند و 45 درصد از آنها بیان داشته اند که شرکت آنها بدون بهره‌گیری از داده بزرگ رشد نموده  است. در همین حال 35 درصد نیز بیان داشته اند که افراد در رابطه با مزایای داده بزرگ اغراق می کنند.

بخوانید: مراکز داده فیسبوک را از نزدیک ببینید و شگفت زده شوید!

امتیاز شما به این مطلب

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *