راهکار شبکه آر اند ام (R&M) | ایمنی برای خطوط هوایی لهستان

راهکار شبکه آر اند ام

راهکار شبکه آر اند ام


راهکار شبکه

راهکار شبکه آر اند ام (R&M)

ترافیک هوایی اروپا همیشه در حال افزایش است. هر سال تعداد مسافرین و پروازهای زمان بندی شده افزایش می یابد و این افزایش ترافیک هوایی نیز موجب نگرانی خطوط هوایی لهستان است. تنها در فرودگاه کراکوف، بزرگترین فرودگاه منطقه ای لهستان، سالیانه تعداد مسافرین 9 درصد افزایش می یابد. در سال 2017، 5/8 میلیون مسافر از فرودگاه بین المللی کراکوف – بالیس جان پل دوم استفاده کرده اند.
آژانس خدمات ناوبری هوایی لهستان (PANSA) که در سراسر کشور مسئول ایمنی، کنترل ترافیک هوایی و ارتباطات است، با توسعه یک برنامه سرمایه گذاری میان مدت ببه این موضوع واکنش نشان داده است و با هزینه ای حدود یک میلیارد złoty (واحد پول لهستان) معادل 250 میلیون یورو، در حال گسترش و نوسازی زیرساخت در 14 منطقه است.

آخرین فناوری روز اتاق عملیات

اتاق عملیات، در ارتفاع 38 متر، در حال حاضر مدرن ترین محل کار لهستان، در حوزه مدیریت ترافیک و ایمنی هوایی است. مدیر عامل PANSA، جنسوز نیئجیئلا در مراسم راه اندازی گفت: « این فضای کاری، مدرن ترین نوع آن در لهستان است. این فضا شرایط کار کردن مناسب را برای کنترل کننده های ترافیک هوایی و بالاترین سطح ایمنی را برای سیستم مورد نیاز نظارت بر ترافیک هوایی تضمین می کند».

شعار آژانس این است: «ایمنی در هوا. این کار ماست. این مأموریت ماست». مطابق با فلسفه ایمنی هرگز نباید امکان اقدام بداهه وجود داشته باشد. هر گام باید فکر شده باشد و به طور مدام کنترل شود. هواپیماها باید از طریق خطوط هوایی بسیار دقیق و دارای دقت فنی بالا، در مسیرخود هدایت شوند. به همین دلیل است که PANSA نیازهای زیادی در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات دارد.

برای برج کنترل ترافیک هوایی (ATC) باید یک شبکه داده با اجزای منحصر به فرد که بیشترین ایمنی و امنیت را ارائه می دهد، برنامه ریزی شود. شبکه داده ها، اتاق عملیات و ایستگاه های کاری کنترل کننده را به یک مرکز داده محلی متصل می کند. PANSA و پیمانکار عمومی تصمیم گرفتند آر اند ام (R&M) را به دلیل ارائه قانع کننده و همکاری طولانی مدت، به عنوان تامین کننده کابل کشی و ارائه دهنده راهکار شبکه انتخاب کنند. در چند دهه اخیر آر اند ام (R&M)، به دلیل کیفیت و قابلیت اطمینان عملی خود، از شهرت و اعتبار خوبی در بخش ترافیک هوایی لهستان برخوردار است.

راهکار شبکه ارائه شده برای مدیریت شبکه محلی (LAN)

PANSA به همراه اجزای کابل کشی ایمن، به دنبال راهکار جدیدی برای نظارت و مدیریت شبکه بود. دومین معیار مهم برنامه ریزی بعد از ایمنی و کیفیت این بود که مستندات الکترونیکی و نظارت بر زیرساخت شبکه محلی (LAN) باید همیشه در دسترس باشند. بنابراین تمایل به استفاده از R&MinteliPhy افزایش یافت. پس از به نمایش گذاشتن محصول، برای مسئولان روشن بود که این محصولات عامل کلیدی برای قابلیت اطمینان ، شفافیت و اتوماسیون عملیات در برج جدید بودند.

R&MinteliPhy اجازه می دهد تا کاربران مشکلات فیزیکی اتصالات را به صورت آنی شناسایی و متمرکز کرده و فوراً آن ها را برطرف نمایند. این نشان دهنده افزایش قابل توجهی در قابلیت اطمینان عملیاتی و درجه دسترسی به شبکه است. R&MinteliPhy برای مستند سازی زیرساخت های شبکه محلی (LAN) به طور مرکزی بر روی یک سرور استفاده می شود. امکان کنترل پورت ها، دارایی ها و سایت های ایجاد شده به صورت خودکار، کار مأموران IT را بسیار ساده تر کرده است.

 

تیم R&MinteliPhy راه اندازی شد

با همکاری شرکای نصب و خدمات Elektromontaž Rzeszów و API Smart، آر اند ام (R&M) به سرعت وظایف کابل کشی خود را انجام داد. در کنار چیزهای دیگر، یک تیم مخصوص برای پیاده سازی گسترده R&MinteliPhy آموزش داده شد. آر اند ام (R&M) قادر خواهد بود با انتخاب، آموزش، سازماندهی و برنامه ریزی تیم پیاده سازی R&MinteliPhy، برای پروژه های آینده از تجربه ارزشمندی برخوردار شود. این تیم 328 نوار سنسور را نصب کرد که 15،500 پورت را مانیتور می کرد. PANSA به سرعت در حال توسعه برنامه سرمایه گذاری است. در دسامبر 2018، یک برج ATC جدید به بهره برداری می رسد. این برج در فرودگاه کراکوف، برای کنترل و نظارت احداث شد.

 

مشتری

آژانس خدمات ناوبری هوایی لهستان (PANSA)، مسئول ایمنی و کارایی ترافیک هوایی در خطوط هوایی لهستان است. PANSA، هر روز ایمنی مسافران را در بیش از 2500 پرواز در لهستان تضمین می کند و هر روز تقریباً نیم میلیون مسافر در سراسر لهستان سفر هوایی انجام می دهند. بیش از 500 کنترلر ترافیک هوایی که در این آژانس به کار گرفته رفته اند، بیش از یک میلیون پرواز در سال را در حین پرواز، در مسیر، به هنگام تیک آف و فرود کنترل کرده، همچنین خدمات اطلاعات پرواز را انجام می دهند.
کنترل ترافیک هوایی با تکنولوژی پیشرفته ای پشتیبانی می شود. بیش از 200 دستگاه مستقر در سراسر لهستان، ایمنی ترافیک هوایی را در خطوط هوایی آن کشور تضمین می کنند که شامل سیستم های ارتباطی هوا و زمین، سیستم های ناوبری ناحیه، سیستم های ILS-DME (که به فرود صاف و دقیق در دید کم کمک می کنند) و رادارها می شوند.
PANSA مسئول زیرساخت های پیشرفته حمل و نقل است و آن ها را ایجاد کرده و توسعه می بخشد. تمام سیستم های ایمنی بحرانی به طور مداوم توسط کارشناسان فنی این شرکت نگهداری و تاز طریق بازرسی پرواز بررسی می شوند. این تنها سازمان در لهستان است که نیروی هوایی غیرنظامی را آموزش می دهد و استخدام می کند.

 

شرکت لاوان ارتباط به عنوان تنها نماینده رسمی شرکت آر اند ام (R&M) در ایران، آماده راهنمایی شما در زمینه راهکارهای شبکه و ارائه محصول مناسب با این راهکارهاست. با ما تماس بگیرید.

 

solutions

 

امتیاز شما به این مطلب

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *