یک راه‌حل خدماتی خوب مرکز داده از R&M

مرکز داده

راه حل مرکز داده


زمان تخمینی مطالعه: 7 دقیقه 

محدودیت زمانی، عدم دسترسی به تجهیزات اولیه مورد نیاز، پیچیدگی زیرساخت‌های فناوری اطلاعات و نیاز به فناوری‌های نوین باعث می‌شوند تا مدیران پروژه و مهندسان شبکه مجبور شوند در برنامه‌های کاربردی خود تغییراتی اعمال کنند. موارد یاد شده تنها بخشی از مشکلاتی است که شرکت Joyce Solutions در طول پروژه‌های کاری سخت خود با آن‌ها روبرو بوده و توانسته است بر آن‌ها غلبه کند. اگر با شرکت Joyce Solutions آشنایی ندارید، بد نیست بدانید که یکی از بزرگ‌ترین و موفق‌ترین شرکت‌ها در حوزه زیرساخت و مدیریت مرکز داده در مقیاس جهانی است. این شرکت بریتانیایی در مقیاس جهانی به فعالیت اشتغال دارد و یکی از شرکای خوب و قابل اعتماد در زمینه ارائه خدمات مر کز داده به مشتریانی است که در صنایع و حوزه‌های مختلف به فعالیت اشتغال دارند.

Joyce Solutions هنگام مدیریت پروژه‌های زیرساخت فناوری اطلاعات نه تنها از چالش‌ها فرار نمی‌کند، بلکه سعی می‌کند راهکاری کارآمد برای غلبه بر چالش‌ها پیدا کند. این شرکت طراز اول در زمینه ارائه‌دهنده خدمات مراکز داده در خارج از مرکز لندن در چلمزفورد، اسکس مستقر است. آن‌ها در جریان برگزیت و اتفاقات مرتبط با آن و در مدت زمان همه‌گیری کرونا توانستند فعالیت‌های تجاری خود در مقیاس جهانی را ادامه دهند و به‌‌رغم فراز و نشیب‌های بازار در چند سال گذشته ارائه خدمات به شرکت‌ها را متوقف نکنند. حضور چند ساله در این صنعت باعث شده تا Joyce Solutions  دید روشنی از صنعت مرکز داده و اتفاقات این حوزه داشته باشد.

پل جویس، مدیر عامل این شرکت می‌گوید: «یکی از بزرگ‌ترین چالش‌هایی که پس از برگزیت با آن روبرو شدیم، محدودیت در دسترسی به تجهیزاتی بود که به آن‌ها نیاز داشتیم که همین مساله زمان تحویل پروژه‌ها در زمان مقرر را سخت کرده بود. ما در Joyce Solutions بر مبنای یک اصل مهم گام بر می‌داریم که حفظ چابکی است، زیرا کسب‌وکارها و مشتریان امروزی در زمان کوتاهی برنامه‌ریزی‌های تجاری را انجام می‌دهند و به‌همین دلیل باید برخی از تصمیم‌گیری‌ها را به شکل خودجوش‌تر انجام دهیم. ما همواره باید بر چالش‌برانگیزترین موضوعی که با آن روبه‌رو هستیم یعنی زمان و دسترسی به موقع به تجهیزات غلبه کنیم تا بتوانیم طراحی و پیاده‌سازی یک راه‌حل را مطابق با برنامه زمانی انجام شده، به اتمام برسانیم. تنها در این صورت است که اطمینان خواهیم داشت که پروژه‌ها را در زمان مقرر به مشتریان تحویل می‌دهیم».

ایجاد روابط

Joyce Solutions به مشتریان تضمین می‌دهد که استانداردهای آن‌ها در مدت زمان انجام کارها حفظ می‌شود و ارائه خدمات مطابق با استانداردهایی انجام می‌شود که مدنظر مشتریان است.

به‌طور معمول، این گروه از مشتریان شرکت‌هایی در بخش‌های حقوقی و مالی هستند که تقاضای زیادی برای زیرساخت شبکه و مرکز دادهدارند. پل جویس می‌گوید: «ما همیشه به دنبال آن هستیم تا تضمین دهیم، مشتریان در همه جا به بهترین و با کیفیت‌ترین تجهیزات و قابل اعتمادترین زیرساخت دسترسی دارند و قادر هستند به شکل مطمئن و ایمنی به مدیریت آن بپردازند».

برای پاسخ‌گویی به الزامات مدنظر مشتریان، Joyce Solutions با شبکه‌ای از تامین‌کنندگان قابل اعتماد در تعامل است. پل جویس مدل کسب‌وکار خود را این‌گونه توضیح می‌دهد: «تعامل نزدیک با شبکه‌ای مطمئن از تامین‌کنندگان تجهیزات و ارتباط بلندمدت با آن‌ها اجازه می‌دهد به بهترین شکل از مشتریان خود پشتیبانی کنیم. ما همیشه بر مبنای یک خط‌مشی دقیق و رویکرد راه‌حل محور گام بر می‌داریم تا بتوانیم بهترین خدمات را ارائه کنیم. به بیان دقیق‌تر، قبل از انجام پروژه‌ها، فرآیند نیازسنجی را انجام می‌دهیم و پرسش‌هایی را برای مشتریان مطرح می‌کنیم تا بتوانیم به دقیق‌ترین شکل نیازمندی‌های آن‌ها را متوجه شویم و تجهیزات موردنیاز برای پاسخ‌گویی به این نیازها را تهیه کنیم. هنگامی‌که بدانید مشتریان علاقه‌مند به چه محصولاتی هستند، قادر هستید راه‌حلی مناسب را بر مبنای انتخاب بهترین محصولات ارائه دهید و زیرساختی پایدار و مناسب در اختیار آن‌ها قرار دهید. در نهایت، برای پیاده‌سازی راه‌حل‌ها و زیرساخت‌ها به تیمی متشکل از متخصصان فنی نیاز دارید تا بتوانند تجهیزات را به شکل مطلوبی مستقر کرده و زیرساختی قابل اعتماد در اختیار مشتریان قرار دهند».

پل جویس، مدیر عامل جویس سولوشن، واقع در چلمسفورد، انگلستان می‌گوید:

«یکی از مهندسان ارشد ما گفت که محصولات R&M بر مبنای بهترین و دقیق‌ترین اصول مهندسی طراحی شده‌اند»!

چرا R&M؟

– آماده تحویل و ارائه خدمات در تمامی ساعات شبانه‌روز.

– اصول کاری مبتنی بر خط‌مشی‌های راه‌حل محور، دقت زیاد نسبت به مقوله کیفیت.

– ارائه محصولاتی که قابلیت نصب ساده و آسانی دارند.

– پشتیبانی تخصصی و توانایی آموزش کارکنان شرکت‌های دیگر.

پل جویس چند سال قبل به این نکته اشاره داشت که طیف متنوع و گسترده محصولات R&M به شکل خوبی به نیازهای این شرکت پاسخ می‌دهد و یکی از دلایل انتخاب R&M به عنوان یک شریک تجاری بزرگ است. پس از آن‌که مهندسان شرکت NBM Distribution موفق به دریافت مدرک R&M QPP شدند، تمامی مهندسان شرکت جویس نیز گواهی‌نامه QPP R&M را دریافت کردند. پل جویس در این ارتباط می‌گوید: «R&M را به‌عنوان یک برند قابل اعتماد در زمینه کابل‌کشی ساخت‌یافته انتخاب کرده‌ایم».

لازم به توضیح است که NBM Distribution از تامین‌کنندگان طراز اول در مقیاس جهانی در زمینه راه‌حل‌های کابل‌کشی شبکه‌های مرکز داده و محصولات امنیتی است و یکی از شرکت‌های موفق در زمینه مدیریت زنجیره تامین است.

راه‌حل R&M

در پروژه‌های مهاجرت اخیر، جویس از پلت‌فرم با چگالی بالای Netscale 48 استفاده کرد و توانست به مزایای زیر دست پیدا کند:

– ساخت ماژولار، نصب آسان

– راه‌حل‌ ترکیبی (مس/فیبرنوری)

– بالاترین سطح از عملکرد

– کیفیت و قابلیت اطمینان بالا

ساخته شده برای مهندسان

سال گذشته، جویس از خانواده محصولات Netscale 48، محصولات ترکیبی R&M و پلت‌فرم توزیع با چگالی فوق‌العاده بالا برای اولین بار در یک پروژه که زمان‌بندی دقیقی داشت و قرار بود در یک شرکت حقوقی برجسته بریتانیایی مورد استفاده قرار گیرد، بهره برد. بر مبنای یک برنامه‌ریزی درست و استفاده از خانواده محصولات Netscale 48 این شرکت توانست فرآیند طراحی و چیدمان تجهیزات و رک‌ها را به دقیق‌ترین شکل انجام دهد و ردیف‌هایی از رک‌ها را مطابق با برنامه‌ریزی انجام شده در محل مربوطه نصب کند. علاوه بر این، جویس دو رک را به‌عنوان راه‌حل‌های ذخیره‌سازی که ممکن است در آینده موردنیاز شرکت باشند پیاده‌سازی کرد تا شرکت بتواند اطلاعات خود را به شکل درون سازمانی نگه‌داری کند.

در پروژه مذکور، کابل‌کشی ساخت یافته باید ظرف دو روز نصب و آزمایش می‌شد. جویس در این ارتباط می‌گوید: «این اولین تجربه تیم ما در زمینه استفاده از محصولات R&M و استقرار آن‌ها در محل بود که توانست نظر مساعد ما را جلب کند. R&M راه‌حل‌های دقیق و کارآمدی در ارتباط با مرکزداده دارد که نصب و برنامه‌ریزی آسان، مقرون به صرفه و مقیاس‌پذیر را فراهم می‌کند. یکی از مهندسان ما در این ارتباط به من گفت که محصولات این شرکت بر مبنای ارزیابی دقیق‌ترین ویژگی‌های مهندسی طراحی شده‌اند. پشتیبانی، مشاوره و خدمات تحویل در  محل R&M بدون عیب و نقص هستند».

Joyce Solutions

Joyce Solutions، شرکتی مستقر در چلمسفورد در اسکس و شمال شرق لندن است که 23 سال پیش توسط پل جویس تاسیس شد. این شرکت بریتانیایی، پیشرو در ارائه‌دهنده خدمات در زمینه پروژه‌های زیرساختی، مهاجرت (تحول دیجیتال)، راه‌اندازی و جابه‌جایی مرکز داده و پیاده‌سازی محیط‌های فناوری اطلاعات است. به‌طور کلی، حوزه فعالیت این شرکت ارائه خدمات در زمینه برنامه‌ریزی، نصب و کابل‌کشی ساخت‌یافته، پیاده‌سازی دالان‌های مبتنی بر رک‌ها (طراحی ردیفی)، استقرار رک‌ها، تجهیزات سخت‌افزاری و حفاظت در برابر آتش است.

5/5 - (1 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *