ترندهای مرکز داده در سال 2019

data center trends

data center trends


و همچنین همیشه نیاز به یک سری فرآیندهای تجاری و تکنولوژی برای سازمان وجود دارد که آن ها را به بهترینشان نزدیک کند. به همین دلیل مراکز داده (دیتا سنترها) یکی از مهمترین بخش‌ها در سازمان‌های فناوری اطلاعات به شمار می‌روند. اما به محض توسعه فناوری، مرکز داده (دیتا سنتر) نیز از لحاظ روش استفاده و پیاده‌سازی تغییر می‌کند. انتظار می‌رود در سال 2019، تعدادی ترند در حال توسعه و جدید را در زمینه معماری مرکز داده ببینیم.
در ادامه برترین ترندهای تکنولوژی را با هم بررسی می کنیم که مراکز داده (دیتا سنترها) را در سال 2019 تحت تاثیر قرار می‌دهند.

مرکز داده لبه (Edge)

مراکز داده از رده خارج نیستند. وظایف میراثی که آنها پشتیبانی می‌کنند هنوز مهم هستند. همچنین با توسعه داده‌ها و اینترنت اشیا (IoT) مقیاس بندی مراکز داده (دیتا سنترها) ادامه خواهد یافت. Edge روشی است که حجم کار را از فضای متمرکز ابری یا مراکز داده (دیتا سنترها) خارج می کند و آن را برای جلوگیری از تاخیر در پردازش داده ها به مشتریان نزدیک می‌کند. این روش به یک افزونه غیرمتمرکز از شبکه های پردیس، شبکه های تلفن همراه، ابر یا شبکه های مرکز داده عمل می‌کند. Edge یک مکمل ضروری برای مرکز داده ها و سرویس های ابر است تا محاسبات منابع، داده ها و پردازش را به لبه نزدیکتر کند. همانطور که توسط متخصصان فناوری اطلاعات نشان داده شده است، سازمان هایی که یک سفر تجاری دیجیتال را شروع کرده اند، روش‌های غیر متمرکز برای دستیابی به نیازهای زیربنایی کسب و کار خود را به کار خواهند گرفت.

مرکز داده لبه

انقلاب نیروی کار

نیروی کار محو شده، برنامه های آموزشی مراکز داده کمتر مورد توجه قرار می‌گیرند و پیشرفت لبه باعث ایجاد مشکلاتی برای کارکنان مراکز داده در سراسر جهان می‌شود. این موضوع منجر به اقداماتی در سال 2019 می‌شود. در ابتدا شرکت‌ها شروع به تغییر در نحوه استخدام متخصصان مراکز داده (دیتا سنترها) می‌کنند، در راستای پیشروی سریع از برنامه‌های آموزشی منظم دور می‌شوند و راهنمایی‌ برای کارهای خاص را آسوده‌تر می‌سازد.

اشتراک فضای دیتا سنتر(Colocation)

سازمان ها دارایی‌های خود را در جایی قرار می دهند که بیشترین نیاز را به آن ها دارند و هدف از سرمایه گذاری در ساخت تجهیزات توزیع خود را پیدا می‌کنند. هنگامی که اداره یک مرکز داده به عهده سازمان‌هایی که در این کار متخصص هستند قرار گیرد، باعث می‌شود فناوری اطلاعات بتواند بر روی هدف تجاری منحصر به فرد خود یعنی ارائه یک سرویس به سازمان، تمرکز کند.

محاسبات با کارایی بالا (High-performance computing)

در حالی که HPC (محاسبات با کارایی بالا) به یک سرویس ابری گسترده و قابل دسترسی تبدیل شده است، توسعه در برنامه‌های کاربردی مبتنی بر هوش مصنوعی (AI) و یادگیری ماشین (ML) اشاره می‌کند که دسترسی HPC برای اینکه سازمان ها بتوانند از مزایای edge استفاده کنند، ضروری است.
در حالی که آزمایش‌ها و نمونه اولیه ممکن است با استفاده از یک چارچوب ابر عمومی انجام شود، سازمان‌های بزرگ احتمالاً به کنترل کامل و end-to-end نیاز خواهند داشت، زیرا برنامه‌های کاربردی AI و ML به یک عامل تجاری مهم تبدیل می‌شوند. این موضوع می‌تواند به طور مؤثر در یک سازمان در نظر گرفته شود.

HPC
امتیاز شما به این مطلب

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *