شرکت آر اند ام (R&M) فعال در زمینه پروژه‌های 5G

5G R&M

5G R&M


تا 100 برابر سریع‌تر

فناوری 5G، اتصال اینترنت همراه را تا 100 برابر سریعتر از استاندارد 4G آسان می‌کند. ظرفیت انتقال با یک ضریب 1000 افزایش می‌یابد. زمان تاخیر کمتر از 1 میلی ثانیه در هر پینگ می‌شود. شبکه 5G در تمام مواقع قادر به اتصال 100 میلیارد دستگاه به طور هم‌زمان خواهد بود. مصرف برق در هر سرویس تلفن همراه تا 90٪ کاهش می یابد.

این یعنی 5G یک تکنولوژی جذاب است که گزینه‌ها و امکانات جدیدی را ممکن می سازد. 5G می تواند از تحول دیجیتال پشتیبانی کند و آن را به جلو پیش ببرد. مزایای فنی به همان اندازه که نقش مهمی را برای امنیت و زمان بحرانی ارتباط بین وسایل نقلیه و کارخانه های تولیدی بازی می‌کند، برای شهرهای هوشمند و خدمات پزشکی از راه دور نیز اهمیت ویژه‌ای دارد. در نتیجه، کل جهان ارتباطات راه دور، در حال حاضر بر روی 5G تمرکز دارند. تقریباً هر روز، اپراتورهای شبکه، کاربران آزمایشی و تولید کنندگان تراشه آخرین تحولات را گزارش می دهند. پروژه‌ های آزمایشی تعداد برنامه های کاربردی و امکانات متنوعی را نشان می دهند.

5g

 

توسعه فناوری 5G به زمان نیاز دارد

در طرح های صدور مجوز و پرونده های آزمایشی نباید این واقعیت نادیده گرفته شود که صبر یک نیاز اساسی است. چند سالی به طول می انجامد تا دستگاه ها، برنامه های کاربردی، خدمات و مدل های کسب و کار در جای خود قرار گیرند.
در اکتبر سال 2018، محققان بازار از تحقیقات BMI گزارش دادند که در حال حاضر تنها چند برنامه کاربردی که به طور خاص نیاز به 5G دارند، وجود دارد. بازار انبوه با دستگاه های مقرون به صرفه هنوز در حال توسعه یافتن هستند. تلفن های هوشمند مناسب باید در سال 2019 راه‌اندازی شوند.

گسترش در سراسر کشور اپراتورهای شبکه را با چندین چالش روبرو می‌کند. آنها برای محل قرارگیری تعداد زیادی از آنتن‌های جدید نیاز به تایید دارند.

شبکه‌های فیبر نوری مورد نیاز هستند

چالش دیگری نیز در این زمینه وجود دارد. در آینده نیاز نخواهد بود که ایستگاه‌های پایه با استفاده از لینک های رادیویی به یکدیگر متصل شوند. آنتن‌ها باید با استفاده از شبکه های فیبر نوری به مراکز داده edge منطقه‌ای یا محلی متصل شوند. این تنها راهی است که داده های مورد انتظار، قادر به انتقال و پردازش در زمان واقعی می باشند. بسته به موقعیت، برای این شرایط یک و نیم تا دو برابر ایستگاه های پایه بیشتر و دو تا سه برابر فیبر نوری بیشتر نیاز است.
فیبر به آنتن (FTTA) نام یک برنامه سرمایه گذاری است که باید بیشتر از پیش مورد توجه قرار گیرد. FTTA نیاز به راهکارهای کابل کشی نوآورانه دارد. آر اند ام (R&M) یکی از شرکت هایی است که در زمینه توسعه چنین راهکارهایی کار می‌کند و به تامین کنندگان ارتباطات تلفن همراه کمک می کند زیرساخت های 5G را ایجاد کنند.

 

بخوانید: تکنولوژی وایرلس 5G

امتیاز شما به این مطلب