مانیتورینگ End-To-End صد درصد با R&MinteliPhy از آر اند ام

R&MinteliPhy

R&MinteliPhy


مزیت این سیستم برای مراکز داده (دیتا سنترها) این است که آنها می توانند به صورت یکپارچه و به طور خودکار، بر بخش‌های مختلف شبکه بین پچ پنل ها و دستگاه ها به صورت بی‌درنگ نظارت کنند. نقایص یا تغییرات کانکتورها بلافاصله شناسایی می‌شود و موقعیت آن‌ها مشخص می‌شود. بدین ترتیب مدت زمان از کار افتادگی و تعمیر کوتاه می‌شود. علاوه بر این، R&MinteliPhy می ‌تواند تخصیص داده‌ها را برای تکنسین های خدماتی انجام دهد، آن ها را تأیید، استاندارد سازی و کنترل کند. جابه‌جایی، اضافه کردن و تغییرات می‌تواند دقیقاً برنامه ریزی و نظارت شود. مدیریت شبکه می تواند ریسک‌ ها را در مراحل اولیه تحلیل کند.

هیچ نقطه کوری باقی نمی‌ماند

برای اولین بار مراکز داده (دیتا سنترها)، به مستندسازی end-to-end اتوماتیک دست می‌یابند. مدیران شبکه تا کنون تمایل داشتند که اطلاعات مربوط به اتصالات بین پچ پانل ها و دستگاه ها را به طور دستی مستند سازی کنند. زیرساخت‌های پیچیده و دینامیک باعث می شود که مستند سازی دستی با مشکلات و خطاهای بیشتر همراه باشد. این چالش باعث ایجاد مشکلات زیادی می‌شود و دارای ریسک بالایی است. به‌ویژه برای شرکت‌هایی مانند فرودگاه‌‌ها و بیمارستان‌ها که دارای زیرساخت های حیاتی هستند.

پچ کورد پورت مانیتورینگ به عنوان بخشی از R&MinteliPhy امکان نظارت و مانیتورینگ را تا سطح سرور، سوئیچ و پورت های ذخیره‌سازی فراهم می‌کند. به این ترتیب نقاط کوری که در مسیر نظارت آن ها وجود دارد ناپدید می شوند.

این راهکار برای نظارت و مانتورینگ پورت های اکتیو مبتنی بر کابل های فیبر نوری OM4 و کانکتورهای LC Duplex است و سازگار با تمام فرستنده‌ های LC می‌باشد. اجزای اصلی این راهکار عبارتند از: نشانگرهای پورت و کابل های ویژه

مهمترین کاربردهای R&MinteliPhy

  • نظارت بی‌درنگ بر اتصالات
  • هشدارهای خودکار
  • مستندسازی خودکار مسیرهای اتصال، تجهیزات و غیره
  •  راهنمای تکنسین ها در هنگام پچینگ
  • کنترل و مانیتورینگ عملیات پچینگ با مستند سازی خودکار اتصالات شبکه

نشانگر پورت را می‌توان در پورت دستگاه اکتیو مشاهده کرد. این نشانگرها شامل تگ های RFID هستند که پورت ها را به صورت منحصر به فرد شناسایی می‌کنند.

یک کابل ویژه تگ RFID را بازخوانی می‌کند. این کار اطلاعات مربوط به وضعیت را به آنالایزر (تحلیل کننده) R&MinteliPhy در رک شبکه منتقل می‌کند.

نیازی به سخت‌افزار اضافی در پچ پنل یا رک شبکه وجود ندارد. پچ کوردهای پورت مانیتورینگ و پچ کوردهای کلاسیک می‌توانند در پچ پنل ترکیب شوند.

تا به امروز، R&MinteliPhy به ویژه برای استفاده در معماری اتصال متقاطع (cross-connect) مناسب بوده است. امروزه دیتا سنترها می‌توانند این راهکار را در معماری اتصال متقابل (interconnect) فیبر نوری نیز به کار برند.

 

بخوانید: تفاوت کابل آرموردار و بدون آرمور چیست؟

 

امتیاز شما به این مطلب

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *