امنیت زیرساخت شبکه های فیبرنوری با R&M

امنیت زیرساخت شبکه

امنیت زیرساخت شبکه


زمان تخمینی مطالعه: 4 دقیقه

امروزه امنیت شبکه از اهمیت زیادی برخوردار است. شما نمی‌توانید از عهده مشکل قطعی شبکه‌های خود برآیید. به عنوان یک برنامه‌ریز، نصاب و یا کسی که مسئول فناوری اطلاعات و کابل‌کشی داده‌ها است، شما باید کاملا از اهمیت زیرساخت قابل اطمینان و ایمن مطلع شوید.  قابل ذکر است که اثرات دراز مدت سقوط‌های ناگهانی اغلب می‌تواند چشمگیر باشد. برخی از شرکت‌ها خسارت ناشی از قطع بودن یک ساعت شبکه را تا 50 هزار دلار برآورد می‌کنند. در برخی منابع تلفات می‌تواند تا 6 میلیون دلار نیز برسد.

فاکتورهای انسانی

مطالعات تایید می‌کند که تنها هفت درصد از تلفات داده‌ها توسط ویروس‌های کامپیوتری ایجاد می شود، اما 44 درصد از خطاهای سخت افزاری ناشی می‌شوند و 32 درصد به دلیل خطای انسانی است. سایر مطالعات نیز نشان می‌دهد که 59 درصد از مشکلات شبکه را می‌توان به طور مستقیم به زیرساخت فیزیکی (لایه 1) و اتصالات نسبت داد. هنگامی که یک شخص غیر مجاز اتصال یک کانکتور را قطع می‌کند، اشتباه و بی دقتی رخ می‌دهد، فردی اتصال یک کابل را دستکاری می‌کند و یا یک پچ کورد را به یک جک اشتباه متصل می‌کند، اغلب منجر به قطعی شبکه و تلفات داده‌ها می شود.

دلایل تلفات داده و خرابی شبکه

شکل زیر درصد تاثیر هر یک از دلایل خرابی شبکه را به خوبی نشان می‌دهد.

شرکت آر اند ام (R&M) با استفاده از سیستم امنیت شبکه، برای کاهش اینگونه نقص‌ها و به حداقل رساندن آن‌ها کمک می‌کند.

یک روز کاری بدون اینترنت و شبکه‌های مجازی

سیستم‌های امنیتی، در عین حال که ساده و موثر هستند، از شبکه در برابر تداخل‌های غیر ضروری و نقایص محافظت می‌کنند. با اقدامات احتیاطی مناسب، به ویژه در مناطقی که تعداد زیادی از مردم به شبکه دسترسی دارند، بسیاری از مشکلات حل شده و حتی در میزان هزینه‌ها به طور چشمگیری صرفه جویی می‌شود.
برای رفع نیازهای امنیتی شبکه، شرکت آر اند ام (R&M) یک سیستم امنیتی دارای 3 سطح، برای اتصالات مسی و فیبر نوری ارائه می‌دهد. بالاترین سطح امنیتی را می توان بعدها نیز نصب کرد، که امکان ارتقاء شبکه موجود و اجزای آن را فراهم می‌کند. ردیابی خطا و تداخلات ناشی از اشتباهات پچ کردن را می‌توان با ساده ترین روش‌ها انجام داد.

سطح امنیتی 1: کدگذاری رنگی

کدگذاری بصری در کانکتورها، جفت کننده‌ها و پلتفرم‌ها، خطر اشتباهات را کاهش داده و اتصال صحیح پچ کوردهای مسی و فیبر نوری را پشتیبانی می‌کند.

Security level1

سطح امنیتی 2: محافظت در هنگام وصل پلاگ-این (Plug-in) پورت

در هنگام اتصال یک پچ‌کورد و کانکشن ماژول، محافظت به کمک دوقطعه که بر روی هر کدام از آن‌ها نصب می‌‌شود، انجام می‌گیرد. پچ کردن ناقص در برنامه‌های کاربردی حساس با استفاده از ترکیب کدگذاری رنگی و مکانیکی سطح 2، امنیت به طور مؤثرتری حفاظت می‌شود. محافظ پلاگین می‌تواند بعداٌ نصب شود یا در صورت سفارش، مونتاژ شده بر روی کابل‌های پچ کورد تحویل داده شود.

Security level2

سطح امنیتی 3- محافظت در هنگام قطع اتصال پلاگ-این(Plug-out) پورت

محافظت مکانیکی در هنگام قطع اتصال (Plug-out) پورت در این سطح دارای مکانیزم قفل کردن است. پچ کردن مجدد تنها با یک کلید مناسب ممکن می‌شود. در این سطح امنیت شبکه جدا کردن غیر عمدی و غیر مجاز کابل‌های پچ مسی و فیبر نوری ممکن نیست.

این سطوح امنیتی که توسط شرکت آر اند ام (R&M) ارائه شده است، می‌توانند برای بالا بردن امنیت شبکه به صورت فیزیکی مورد استفاده قرار گیرند.

Security level3
امتیاز شما به این مطلب

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *