عملیات فیبرنوری بزرگراه A1 زوریخ

fiber optic operation highway

fiber optic operation highway


 

 اداره راه‌های فدرال (FEDRO) در حال گسترش سرمایه گذاری در طی چند سال آینده است. خطوط اضافی و تونل‌ها به تنهایی نمی توانند جریان ترافیک را به اندازه کافی کاهش دهند.

مدیریت کارآمد ترافیک

با این وجود، گسترش این زیرساخت‌ها، تنها یکی از ابزارهای بهینه سازی جریان ترافیک است. با زیرساخت‌های مدیریت کارآمد ترافیک، فضای جاده با کارایی بیشتر و روشی هوشمندانه تر مورد استفاده قرار می‌گیرد. «جاده هوشمند» نامی است که برنامه‌ریزان ترافیک بر روی آن گذاشته‌اند. در طول مسیر از دوربین‌ها و سنسورهای دیگر برای جمع آوری اطلاعات درمورد وضع ترافیک استفاده می‌شوند، سپس در مرکز کنترل ترافیک در Letten و مرکز مدیریت ترافیک در Emmenbrücke نمایش داده خواهند شد.

با کمک این داده‌های ترافیکی، سیستم کنترل ترافیک شرایط عملیاتی مانند محدودیت سرعت و یا در صورت تصادف، بسته شدن خط را تعیین می کند. برخی از این داده‌ها در اینترنت قابل مشاهده هستند و از برخی دیگر در برنامه‌های مسیریابی برای یافتن مسیر مناسب استفاده می‌شود. FEDRO به چنین سناریوهایی اعتماد می کند و بنابراین جریان کارآمد اطلاعات را در حمل و نقل تضمین می کند. شبکه های ارتباطی دیتا و فیبرنوری اختصاصی برای ترانزیت، شبکه راه ملی را همراهی می کنند. شبکه‌ی کنار گذر  شمال زوریخ درحال انجام کاری بسیار متخصصانه با ظرفیتی بیش از 20 سال است.

امتیاز شما به این مطلب

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *