آر اند ام (R&M) با فیبر نوری بر روی آب

فیبر نوری

فیبر نوری


این محصولات امکان انتقال داده تا 10 گیگابیت اترنت را فراهم می‌کند. چراکه لازم است شبکه‌های داده در کشتی‌ها نیز درست مانند شبکه‌ها در بلوک‌های اداری و ساختمان‌های سازمانی در مرکز داده (دیتا سنتر) و کارخانه‌ها، قادر به اداره ترافیک داده روزافزون باشند. امروزه برنامه‌های کاربردی متعددی در این زمینه وجود دارد که عبارتند از: مخابرات یا ارتباط از راه دور، ماهواره و تلویزیون، اینترنت، شبکه محلی بی سیم (LAN)، نظارت تصویری، سیستم‌های هشدار دهنده، سنسورها و اتوماسیون کشتی.
کابل کشی مسی آر اند ام (R&M) برای کشتی‌ها نه تنها برای انتقال داده بلکه برای تأمین برق دستگاه‌ها استفاده می‌شود و برای یک پریز برق 90/100 وات طراحی شده‌اند. در ساخت کشتی، تکنولوژی  Power Over Ethernet یا PoE برای تامین آنتن‌ها، دوربین‌ها، نمایشگرها و سیستم‌های امنیتی بدون کابل برق اضافی از اهمیت زیادی برخوردار است. این باعث کاهش وزن، فضای مورد نیاز و زمان نصب می‌شود. Hermann Christen، مدیر توسعه بازار شرکت آر اند ام (R&M) می‌گوید: « اتصال سیم‌ها، به ویژه هنگام استفاده از PoE باید محکم و پایدار باشد و تکنولوژی (IDC (IDC = Connector displacement instalation شرکت آر اند ام (R&M) برای آن مناسب است. اتصالات نامناسب می‌تواند موجب جرقه‌های خطرناک شود.» او در ادامه می‌گوید: « IDC نشان داده است که قوی‌ترین و قابل اعتمادترین راه برای اتصالات کابل‌کشی مسی بر روی آب است.» عایق‌بندی IDC دارای کمترین مقادیر مقاومت در مقایسات تکنولوژیکی است که انتقال سیگنال پایدار و با تضعیف کم را تضمین می‌کند. در حال حاضر، شرکت آر اند ام R&M) یکی از توسعه دهنده‌های پیشرو در عایق‌بندی با کیفیت در زمینه این تکنولوژی است.

در سراسر جهان، شعبه‌های آر اند ام (R&M) با تجربه و تخصص کافی، در حال ارائه راهکارهای مناسب در زمینه اتصالات و توزیع‌کننده‌های کشتی‌‌ها است، همچنین دارای کابل‌ کشی و واحدهای از پیش سربندی شده در این زمینه می‌باشد.

Hermann Christen می‌گوید: «تعدادی تنظیمات برای تامین درخواست به منظور بهره برداری از شبکه های داده اترنت / آی پی به عنوان تجهیزات کشتی‌های دریایی و خارج از ساحل وجود دارد.» کشتی‌های مسافربری و باربری و تفریحی تقریبا همیشه در حال حرکت هستند. او در ادامه می‌گوید: « این کشتی‌ها در شرایط آب و هوایی مختلف سفر می‌کنند و در معرض آب شور دریا قرار دارند. این یعنی شرایط برای اتصالات، ماژول‌های اتصال، کابل‌ها و توزیع کنندگان دشوار است.» تمام اجزای آر اند ام (R&M) برای شبکه‌های داده در کشتی‌ها آزمایش خود را پس داده‌اند و دارای گواهینامه سازمان طبقه بندی DNV-GL یا (DanskeNorskeVeritas – Germanischer Lloyd) است. این باعث ایجاد کانال‌های داده مناسب برای دریاهای آزاد می‌شود که به طور کامل شامل قطعات تایید شده شرکت آر اند ام (R&M) است. کیفیت نصب شبکه به سادگی در مورد مناسب بودن اجزای سازنده نیست. نصابان باید ارزش خود را به شرکت آر اند ام (R&M) ثابت کنند تا بتوانند محصولات را نصب کنند و سنجش‌های نهایی توسط این شرکت انجام می‌شود.

شرکت آر اند ام (R&M) بر کیفیت بالا راهکارهای کابل کشی ماژولار تاکید دارد. به عنوان مثال، الزامات خاصی را می توان اجرا کرد. کابل کشی مسی و فبیر نوری (FO) را می‌توان با هم نصب کرد. شبکه‌ها را می توان گسترش داد، آن‌ها زا تکمیل و سازگار کرد و همچنین به راحتی از آن‌ها نگهداری کرد. در صورت نیاز، شرک آر اند ام (R&M) با کارخانه‌های کشتیرانی، طراحان، برنامه ریزان و سیستم های سازنده و یکپارچه کننده کار می‌کند تا زیرساخت‌های خاصی را که برای وظایف خاص یک کشتی طراحی شده اند، توسعه دهد.

بخوانید: پراکندگی (dispersion) در کابل های فیبر نوری

امتیاز شما به این مطلب

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *