بزرگ‌ترین پروژه FTTH اجرایی R&M | شهر بوشک سوییس

FTTH R&M

FTTH R&M


 

” ما خدمتگزار شهروندان هستیم.” مارکوس شومر مدیر شرکت EWB و تیم کاریش تمام تلاش خود را برای تامین نیازهای مشتریان و ضمانت در تحویل به موقع تجهیزات مورد نیاز آن‌ها به کار گرفته است. همچنین این تلاش برای راهکارهای FTTH بسیار بیشتر شده است.

شرکت آب و برق شهر بوشک (EWB) در شرق کشور سوییس دارای قدمت 115 ساله است که مشغول خدمت رسانی به شهروندان است. در مجموع، سازمان شهرداری از هر فرصتی استفاده می‌کند تا بتواند ترندهای آینده را به عنوان بخشی از ماموریت تامین نیازهای جامعه محلی انجام دهد. مسئولین و شهروندان بوشک اکنون مسیر نوآوری را پیش روی خود می‌بینند. اخیرا مبحث فیبر نوری تا خانه به نقطه عطفی دیگر در تکنولوژی روز دنیا تبدیل شده است. به کمک R&M و شرکای تجاری آن (پیمانکارهای کابل‌کشی)، هر روزه مناطق شهری جدید یکی پس از دیگری مجهز به کابل‌های فیبر نوری می‌شوند. شرکت EWB مقدار قابل توجهی پول را برای شبکه‌های کارآمد در عصر دیجیتال سرمایه گذاری کرده است. همچنین می‌توان فرهنگ نوآوری این شرکت را به این ترتیب بیان کرد: تیم EWB مدیریت پروژه‌ها را به جای سپردن به پیمانکاران خود بر عهده می‌گیرد.

تکامل90 درصدی تا سال 2020

تا سال 2020 نود درصد شهر بوشک مجهز به شبکه فیبر نوری خواهد شد. این مقدار تقریبا برابر با 7000 واحد مسکونی است. شرکت EWB هیچ‌گاه از سرعت پیشرفت خود کم نخواهد کرد حتی در مقابل هزینه‌های سنگین ساختمانی یا دیگر مشکلات و موانع پیش روی مانند زمین‌های سنگلاخی و یا موانع توپولوژیکی . این شرکت در صورت لزوم راهکارهای منحصر به فرد برای پیشبرد اهداف خود ایجاد می‌کند. برای مثال می‌تواند شبکه خود را به برق تغییر دهد. برای نصب و راه اندازی فیبرهای نوری و ارتباطات در ساختمان‌ها، شرکت EWB و Rii-Seez-Net با همکاری کسبه محلی پشتیبانی‌های خود را ارائه می‌کند. خانواده‌ها و شرکت‌های محلی بسیار مشتاق برای رزرو پکیج کامل ارتباطات هستند: تلفن، اینترنت، تلویزیون/رادیو مبتنی بر IP، همه چیز از Rii-Seez-Net و همه کاربردهای مبتنی بر فیبر نوری یا کابل‌های کواکسیال شرکت EWB. مارکوس شومر مدیر شرکت EWB گفته: ” مشتریان علاقه منند به محصولات نوآورانه هستند که بر بستر مجازی پیاده می‌شوند مانند کاربر‌ی‌های با سرعت بالا، خطوط ثابت و سایت‌های شبکه برای شرکت‌ها”. شرکت EWB تنها نصف مدت زمان اجرای پروژه را برای مدت زمان بازگشت سرمایه خود پیش بینی کرده است. این الگویی برای دیگران است. شرکت EWB به تامین کنندگان شبکه فیبر نوری FTTH را برای تجربه‌ی متفاوتی از دیگر شبکه‌ها پیشنهاد می‌کند.

FTTH bushc
FTTH

چگونه کابل TV شبکه به برترین محصول FTTH تبدیل شد

شبکه کابل تلویزیونی سابق و تغییر آن را می‌توان ریشه اصلی شکل گیری شبکه‌های FTTH در شهر بوشک دانست. چهار توزیع کننده جدید یا POPهای مدرن توزیع سیگنال برای بیش از 50 کابینت خیابانی و تغذیه شبکه انها به کار گرفته شده‌اند و کابل‌ها از طریق آن‌ها به خانه ها یا خانواده‌ها می‌رسند. تجهزات EWB قبل از نقطه ورود ساختمان (BEP) قرار دارد.

شرکت EWB در یک اقدامی نوآورانه بیش از مقدار مورد نیاز سرمایه گذاری می‌کند. این شرکت برای هر خانه چهار فیبر نوری می‌کشد. در ناحیه POP یک محفظه ورودی وجود دارد که با کشیدن فیبرهای نوری در آن می‌توان زمینه را برای ارائه سرویس‌های دیجیتال در آینده فراهم نمود.

هربر هوسر، مدیر استراتژیک شرکت EWB در مورد این اقدام نوآورانه اینگونه می‌گوید: ” رویه ما دنبال کردن بهترین استانداردها است و بنابراین از همان آغاز از ماژول‌های 4 فیبره در اجرا استفاده کردیم. این حقیقت که شرکت R&M یک شریک بسیار خوب و قدیمی با کیفیت سوییسی است در انتخاب ما به عنوان تامین کننده پروژه نقش داشت. برای ما کیفیت سوییسی یک شاخص است و ما می‌خواهیم دقیقا استانداردهایی مطایق با این کیفیت را ارائه کنیم.”

راهکار شرکت R&M برای شهر بوشک: نوآوری، ماژولاریتی و سفارشی سازی

تعهد کامل و آمادگی برای نوآوری تنها مختص شرکت EWB برای مشتریان خود نیست. هر دو این ویژگی‌ها برای تامین کنندگان و شرکای تجاری این شرکت نیز انتظار می‌رود.مدیر شرکت EWB می‌گوید: ” ما شرکت R&M را بعنوان شرکتی که همواره آمادگی نوآوری را داشته و دارد انتخاب کردیم و برای ما این حقیقت مهمتر از اینکه شرکتی با کیفیت سوییسی را دنبال کنیم وجود ندارد. ماژولاریتی و گارانتی مادام العمر همچنین از دلایل اصلی ما برای مشارکت با این کمپانی سوییسی است.” شرکت R&M همواره در دراز مدت و با نوآوری‌های منحصر به فرد خود، نیازهای مورد درخواست مشتریان را برای توسعه راهکار FTTH با مشارکت در فرآیند بهینه سازی پشتیبانی می‌کند.

شرکت EWB به این نتیجه رسید که کمپانی R&M با سبد محصولات R&Mfoxes خود بسیار مناسب پروژه است و با استفاده از ماژول چهار فیبره این شرکت می‌توان شبکه را بصورت تدریجی توسعه داد.

شرکت لاوان ارتباط تنها نماینده رسمی و شریک تجاری شرکت آر اند ام (R&M) در ایران قادر است تا به کمک سازمان شهرداری زیرساخت مربوط به این راهکار را برای جای جای کشور عزیزمان ایران به اجرا درآورد. راهکار FTTH به هوشمندتر شدن زندگی مرددم و افزایش سرعت اینترنت کمک شایانی کرده است.

R&M

امتیاز شما به این مطلب