طراحی و پیاده سازی دیتاسنتر

یکی از رئوس فعالیت های شرکت لاوان ارتباط در زمینه ارائه راهکار، طراحی و پیاده سازی دیتاسنترها (مراکز داده) است. اما طراحی و پیاده سازی دیتاسنترها چه اهمیتی دارد؟

تا قبل از دهه 1990 میلادی، ساختار غیرگرافیکی و دشوار اینترنت و همچنین نیاز به استفاده از Command Line برای انجام دستورات مختلف باعث شده بود که اینترنت مورد اقبال عموم مردم نباشد. در اوایل دهه 90 بود که مفاهیم وب و پروتکل HTTP (Hyper Text Transfer Protocol) معرفی شد. پروتکل HTTP به پروتکلی گفته می شود که برای ایجاد اتصال، دریافت و ارسال داده ها بین سرور و مشتری مورد استفاده قرار می گیرد. همین امر باعث شد به اشتراک گذاشتن متون، ویدئوها و تصاویر در اینترنت بسیار ساده شود و کاربران اینترنت هر روز بیشتر و بیشتر شود.
در این شرایط جدید خطوط و سرورهای قدیمی مورد استفاده جوابگوی خیلی عظیم کاربران اینترنت نبود، در انجا بود که مفهوم دیتاسنتر یا مرکز داده متولد شد.

دیتاسنترها با امکان برقراری اتصالات پرسرعت به اینترنت و همچنین در اختیار داشتن سرورهای متعدد و قوی، امکان راه اندازی سرورهای وب را برای عموم مردم و مهم تر از آن برای شرکت های تجاری فراهم کردند.
در دنیای امروزی با وجود خیل عظیم داده ها، سایت های اینترنتی، سرورها و دیتاسنترها، اهمیت مساله مدیریت دیتاسنترها و تجهیزات ذخیره سازی و مرکزی شبکه رو به افزایش است، به همین دلیل طراحی، پیاده سازی، کنترل، مدیریت و نگهداری این تجهیزات به یک چالش اساسی برای هر سازمان و شرکتی تبدیل شده است. بنابراین طراحی و پیاده سازی چنین مکانی به منظور متمرکز کردن سرورهای شبکه و استفاده از منابع مشترک نگهداری، از عوامل مهم و تاثیرگذار پیشبرد کاری هر سازمان امروزی تلقی می گردد.

datacenter solutions 3
لاوان ارتباط با در اختیار داشتن متخصصین مجرب و با رعایت تمامی استانداردهای روز جهانی و بهره گیری از دو دهه تجربه ارزشمند و مفید در زمینه مشاوره، طراحی و پیاده سازی دیتاسنترها، آماده ازائه خدمات فنی و مهندسی در این زمینه ها به سازمان ها، شرکت ها و موسسات محترم است.

datacenter solutions 2
datacenter solutions 1
 

:خدمات طراحی و پیاده سازی دیتاسنترها در لاوان ارتباط در زمینه های تخصصی زیر ارائه می شود

–  طراحی و اجرای زیرساخت فیزیکی  دیتاسنتر
–  طراحی و اجرای ساختار پسیو دیتاسنتر
– راه اندازی سیستم ها و سرویس های مدیریتی و مانیتورینگ
–  ارائه راهکارهای امنیتی طراحی و اجرای زیرساخت فیزیکی و فضای محیطی دیتاسنتر

 

site

امتیاز شما به این مطلب