با POLAN در هتل زندگی کنید!

 

راهکارهای جهانی و متناسب با آینده برای هتل ها با POLAN

آر اند ام (R&M) راهکارهایی کامل همراه با محصولات مورد نیاز برای پیاده سازی راهکارها و خدمات رقابتی برای پاسخگویی به نیازهای مشتریانش فراهم آورده است.
در اینجا یک نقل قول از یکی از مشتریان (ابراهیم زنانیری، مدیر IT هتل میلنیوم عمان) آر اند ام را بخوانید: « یک هتل جهانی مثل هتل میلنیوم عمان باید زیرساخت کابل کشی پنج ستاره داشته باشد تا بتواند بالاترین سطح پایداری و در دسترس بودن شبکه را ارائه دهد».

Passive Optical LAN | الهام بخش

یک زیرساخت POLAN، ایده آل ترین پایه برای نیازمندی های تهیه غذا تا سرگرمی در فضای داخلی و بیرونی است، چرا که این راهکار جهانی، موثر و با قیمت مناسب است.

مهمانان راضی

هتل ها دائما در حال پول خرج کردن هستند، برای نوسازی اتاق ها، ارائه پیشنهادهای جذاب، آموزش دادن به کارکنان و خرید وسایل جدید. هتل های مختلف هر کدام خود را به گونه ای معرفی می کنند و هر کدام سعی می کنند تا بتوانند مهمانان ویژه ای برای خودشان دست و پا کنند. اما همه هتل ها یک نقطه اشتراک دارند. مهمانانی که خواستار اینترنت پرسرعت با دسترسی ایمن و همچنین دسترس پذیری سطح بالا در هر زمان و هر مکان هتل هستند. رضایت همه جانبه این مهمانان از دیتا و دسترسی به اینترنت از طریق کابل کشی های ساخت یافته و جهانی آر اند ام محقق می شود. پایه و اساس این کابل کشی (Passive Optical LAN (POLAN است. به عبارت دیگر در یک زیرساخت IT بر مبنای فیبر نوری که به نوبه خود مبتنی بر Gigabit-PON است.

حاضر و آماده، هر زمان و هر مکان

کابل کشی ارتباطی جهانی امروز از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است چرا که دسترسی به اینترنت باید در هر زمان ومکانی میسر باشد، چه در لابی، چه در اتاق هتل، در استخر، در سالن کنفرانس و یا در اتاق ها و محوطه های دیگر. امروزه مهمانان معمولا بیش از یک دستگاه قادر به استفاده از W-LAN با خودشان به هتل ها می آورند و انتظار دارند با دستگاه هایشان بتوانند تلویزیون ببینند، فیلم ببیننند و موسیقی دانلود کنند. محتواهای نتفلیکس و اسپاتیفای باید به راحتی و با اینترنت هتل قابل دسترسی و استفاده باشند. مهمان ها فقط از اینترنت برای مواردی که گفته شد استفاده نمی کنند، آن ها می خواهند عکس ها و فیلم های خود را در فضای ابری و در شبکه های اجتماعیشان به اشتراک بگذارند. اگر بخواهیم به طور خلاصه بگوییم این طور می شود: مهمان های هتل زمانی از اینترنت هتل راضی می شوند که از آن چیزی که خودشان در خانه دارند سریع تر باشد.

High speed Networks for Hotel Complexes i480

POLAN چیست؟

Passive Optical LAN (POLAN) یک زیرساخت شبکه اشتراکی است که از تکنولوژی FTTH (Fiber To The Home) استفاده می کند. زیرساخت POLAN شامل کابل های فیبر نوری تک حالته، زیرساخت توزیع آن ها اسپلیترهای نوری پسیو و دو قطعه اصلی الکترونیکی اکتیو می شود. این دو قطعه شامل OLT که معمو لا در اتاق کامپیوتر مرکزی استفاده می شود و ONT که برقراری اتصال سالم به و از کاربر نهایی را تضمین می کند، می شود. OLT به عنوان یک نود دسترسی برای ساختمان عمل می کند و LAN را از طریق شبکه نوری به اینترنت متصل می کند. کابل فیبر نوری و تجهیزات پسیو بین OLT و ONT معمولا با عنوان شبکه توزیع نوری (ODN) شناخته می شوند. معمولا تا 32 واحد شبکه نوری (ONT) با یک پورت تک فرستنده در OLT با استفاده از اسپلیترهای نوری متصل می شوند.

ONT به خودی خود به عنوان یک اینترفیس کاربر نهایی برای شبکه عمل می کند. ONT سیگنال نوری را به یک سیگنال الکتریکی تبدیل می کند و سپس آن را از طریق زوج کابل های بهم تابیده به تعدادی از دستگاه های اترنت دار توزیع می کند.

 

ادامه دارد…

 

امتیاز شما به این مطلب

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *