تجهیز یک شهرک آلمانی به شبکه و اینترنت پرسرعت

German town network

German town network


 

یوخن استریکمن ، مدیرعامل hallewestfalen.net GmbH می گوید:« در جامعه ی اطلاعاتی، اینترنت پرسرعت از نظر زیرساخت به اندازه نوشیدن آب، مسیرهای دوچرخه سواری و شبکه های ریلی اهمیت دارد.» و این موضوع فقط یک جو نیست بلکه چیزی است که در شهر هیل به صورت تمرینی در حال اجرا است.
تلاش های قابل ملاحظه ای برای اطمینان از این که مناطق محروم پوشش کامل پهنای باند را دریافت کنند، در حال انجام است.

و این امر در تابستان 2021 اتفاق خواهد افتاد. زیرا این زمانی است که 800 ساختمان،1132 خانه ی شخصی، 261 شرکت و 20 مدرسه به اینترنت پرسرعت فیبر نوری گیگابیت دسترسی رایگان خواهند داشت.  موفقیت در چنین توسعه جدیدی R&M آلمان نقش مهمی را ایفا می کند :کلید ایستگاه PoP  (Point of Presence)

شهر نوین با تجهیز شبکه

 

همه این ها با رای های موافق شورای شهر در آوریل 2015 شروع شد. آن ها تصمیم گرفتند تهیه پهنای باند که در حقیقت یک نیاز اساسی است و بنابراین وظیفه ای است که شهر باید به صورت فعال در دست گیرد.

هدف بلندپروازانه آنها ایجاد یک شبکه ی دایمی تامین شده فیبر نوری با حداکثر سرعت برای خودشان که توسط یک شرکت خصوصی ساخته و اجاره شده است، می باشد. به همین دلیل است که با آغاز سال 2016، شهر وستفالیا هیل، شرکت hallewestfalen.net GmbH را به عنوان زیرمجموعه ای کامل در شهر تاسیس کرد. این استقلال طیف وسیعی از مزایا ، اما چالش ها را نیز به همراه دارد.

مناطق خارج از شهر در محرومیت قرار دارند ( تجهیز شبکه )

 

این پروژه بر مناطق روستایی و خارج از شهر، مخصوصا«نقاط سفید» در نقشه ی پهنای باند تمرکز می کند. این مناطق به این دلیل محروم تلقی می شدند زیرا شرکت های مخابراتی در آنجا سرعت دانلود 30 مگابیت برثانیه را بدون سرمایه گذاری در FTTH عرضه  می کردند. یک تأمین کننده عمومی مانند hallewestfalen.net مجاز است در چنین مناطقی کاربران نهایی را تامین کند، در حالی که رقابت با ارائه دهندگان بخش خصوصی در داخل شهرهای تأمین شده مجاز نیست. این ها قوانین رقابت هستند.

با وجود این پیش نیازهای واضح، موانع متعددی برای تصویب این پروژه کلیدی وجود داشت. در مثال دیگر، حق استفاده از ناحیه تردد عمومی باید توسط ناظر ایالتی، آژانس شبکه ی فدرال آلمان، تایید شود.

تا آماده شدن بودجه دولت برای پوشش 90 درصد هزینه پروژه یعنی درکل 21 میلیون یورو، صبر لازم بود. این پول از رین_وستفالیای شمالی (7.4 میلیون یورو) و از برنامه ی تامین بودجه پهنای باند فدرال (9.3 میلیون یورو) تهیه می شود.

جبران برای زمین خسارت دیده

 

با وجود برنامه ریزی های فشرده ، شروع ساخت و ساز به مدت شش ماه به تعویق افتاد. مراسم افتتاحیه در 11 اکتبر 2019 برگزار شد. قرار بود یک شبکه 120 کیلومتری FTTH در عرض 14 ماه در مساحت 52.7 کیلومتر مربع در سراسر ناحیه راه اندازی شود اما سیل باعث توقف موقت ساخت و ساز در بهار شد. همچنین شیوع COVID-19 سرعت کار را کاهش داد و برخی تغییرات نیاز بود تا در الزامات فنی ایجاد شود اما کار از تابستان 2020 بسیار سریعتر پیشرفت کرده است.

لوتار یونگ مدیر سایت از BIB TECH GmbH در توضیح جزئیات پروژه می گوید: « ما از طریق اتصالات خانه روی نقاط اتصال کار می کنیم.» اولین مرحله مشغول شدن شرکت های ساخت و ساز به دفن کردن لوله ها از امتداد خیابان ها به ساختمان ها بود. در مرحله دوم ، کابل های فیبر نوری وارد لوله ها شدند و پایانه های شبکه (APL) در ساختمان ها نصب شدند.

از ساختمان ها ، خطوط به 44 اسپیلیتر که هرکدام به پنج جایگاه PoP متصل شده اند، می رسند. در رقابت مناقصه ، R&M آلمان قرارداد فناوری شبکه مربوطه را برنده شده بود. امتیاز برتر به سیستم کابل کشی ماژولار R&Mfoxs ، تجهیز اسپیلیتر و جایگاه های PoP تعلق گرفت.

از آنجا که سلولهای PoP به طور کامل توسط R&M پیش ساخته شده اند ، شرکتهای ساخت و ساز در این زمینه از مراحل کاری وقت گیر صرف نظرکردند. این امر به تسریع پروژه و جبران زمان از دست رفته کمک کرد.تمام شرکا_ hallewestfalen.net، مخابرات AG Deutsche، شرکت مشاوره IEBL، مدیر پروژه BIB TECH، R&M و شرکت ساخت و ساز لودر و SPIE_ پروژه ی FTTH را راه اندازی کردند. مخابرات AG Deutsche سیگنال ها را از طریق 5 هاب از شبکه ی خود تقویت می کند. این شبکه فیبر نوری شهر را اجاره کرده است و می تواند اینترنت پرسرعت گیگابیت را به مشتریان نهایی عرضه کند. شهر هیل وستفالیا به اهداف خود رسیده است.

مسیر هدایت کننده فوری یا (Point of Presence) PoP

 

این PoP های با وزن بالای 30 تن که از بتن محکم ساخته شده، می توانند به بزرگی کانتینر های باری باشند و شامل همه چیزهایی است که اپراتورهای یک شبکه  FTTx در هر نقطه ی نودال به آن احتیاج پیدا می کند. جایگا های مسیر هدایت کننده توسط R&M آلمان توسعه و پیش ساخته شده اند.

R&M سلول های PoP را مطابق مولفه های مشتری مجهز کرده و آن ها را به عنوان ماژول های کلیدی روی تریلر های فلت بِد در محل تحویل می دهند. این امر باعث شد تا شرکت های ساخت و ساز از مراحل وقت گیر کار صرف نظر کنند. در محل ، تنها کاری که باید انجام دهید این است که کابل ها را از زمین به داخل کابینت بکشید و آنها را وصل کنید.

اصل یک PoP – یک شریک است. R&M تمام فناوری های پسیو و اکتیو مورد نیاز را ادغام می کند: لوله های ورودی و خروجی کابل ، محفظه های توزیع زیرزمینی ، راهنمای مسیر کابل ، رک های 19 اینچی، ODF از R&Mfoxs یا برنامه PRIME، نصب برقی ، روشنایی ، UPS ، تهویه مطبوع ، حفاظت در برابر آتش ، دزدگیرها ، کنترل دسترسی. سلول ها در سه سایز استاندارد از  3×3 تا 3×6 عرضه می شوند. سلول های داخلی فضا را برای نصب 4608 تا 32256 فیبر یا پورت فراهم می کند. حجم آن به مفهوم خاص ODF بستگی دارد.

R&M جایگاه های PoP را به صورت جریان خطی برنامه ریزی می کند. در اولین ملاقات با مشاوران R&M، به مشتریان یک طرح داده می شود. این موضوع با محاسبات، لایه ها، لیست بخش ها، برنامه ها، تدارکات و نصب ادامه می یابد. پس از دوازده مرحله هاب فعال می شود.

 

بخوانید: سیستم حفاظتی مراکز داده

امتیاز شما به این مطلب

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *