عرضه محصولات اینترنت اشیا در آینده 6 برابر می‌شود


بنا بر بررسی‌های IHS Markit  فروش این محصولات اینترنت اشیا در دهه آینده شش برابر خواهد شد.

عرضه گجت‌هایی نظیر حسگرها برای شناسایی عابران پیاده و وضعیت ترافیکی و برآورد وضعیت و میزان آب و آلودگی هوا امسال در کل جهان به 202 میلیون دستگاه می‌رسد؛ در حالی که طبق تخمین IHS Markit، این مقدار در سال 2026 به 1.4 میلیارد افزایش خواهد یافت.

توسعه و پیشرفت مارکت محصولات شهر هوشمند همچنان ادامه خواهد یافت و فرصت فوق‌العاده‌ای در اختیار بازیگران این صنعت قرار می‌هد. شهرهای هوشمند خانه بسیاری از پروژه‌هایی هستند که در مقیاس و اندازه‌های گوناگون و در طیف وسیعی توسعه یافته‌اند و می‌توانند منجر به خلق فرصت‌های شغلی جدیدی ‌شوند که مبتنی بر اجرای طرح‌های هوشمندانه و گسترده است.

گجت‌هایی که در پیش‌بینی اخیر وارد محاسبات شده‌اند، عبارتند از حسگرها، دوربین‌ها، رادیوها و دیگر ابزارهایی که برای جمع‌آوری داده مورد استفاده قرار می‌گیرند. قیمت ابزارهای مورد اشاره که بعضا در دهه گذشته نخستین بار توسعه یافته‌اند، اخیرا رو به کاهش بوده است که استفاده از آن‌ها توسط اقشار مختلف را ممکن می‌سازد.

اگر سیاستگذاران و شرکت‌ها بتوانند به خوبی دنیاهای دیجیتال و فیزیکی را به هم متصل کنند، تا سال 2025 سالانه 11.1 میلیارد دلار تولید می‌شود. اینترنت اشیا داده برداری و ارسال داده‌ها از طریق شبکه‌های ارتباطی به سیستم‌های محاسباتی در پنج سال گذشته مورد توجه بسیاری قرار گرفته است.

شرکت‌ها ممکن است که پتانسیل زیاد اینترنت اشیا را درک کرده باشند، اما لازمه این درک این است که ابتدا شرکت‌ها متوجه باشند که ارزش واقعی کجا می‌تواند تولید شود.

برای اینکه دید بازتری نسبت به چالش‌ها و منافع اینترنت اشیا پیدا کنیم، لازم است بدانیم که بیش از 150 مورد وجود دارد؛ از افرادی که سلامت خودشان را با دستگاه‌های مختلف زیر نظر می‌گیرند تا سازنده‌هایی که سنسورها برای بهینه‌سازی تعمیر و نگهداری تجهیزات و تامین ایمنی کارگران استفاده می‌کنند. تجزیه و تحلیل‌ها نشان می‌دهد که اینترنت اشیا می‌تواند در سال 2025 سالانه به اندازه 3.9 تا 11.1 میلیارد دلار تاثیر مثبت اقتصادی داشته باشد. این مقدار تقریبا 11 برابر اقتصاد جهانی است.

 

بخوانید: اینترنت همه چیز و وب همه چیز

امتیاز شما به این مطلب