ساختمان های هوشمند و اینترنت اشیا در دنیای تکنولوژی!

Smart buildings

Smart buildings


ساختمان های هوشمند

ساختمان های هوشمند

ساختمان ها در گذشته از یک سری مصالح ابتدایی و معمولی ساخته می شدند، اما امروزه بیشتر از مصالحی مانند شیشه و فولاد استفاده می شود.

البته هر روز که می گذرد یک جزء جدید به داخل و یا خارج از ساختمان ها اضافه می شود و به صورت کلی می توان گفت ساختمان ها به سمت هوشمند شدن پیش می روند.

سیستم روشنایی هوشمند، امنیت، تهویه، گرمایش و سرمایش همگی به سمت هوشمند سازی پیش خواهند رفت.

البته نا گفته هم نماند که امروز مفهوم ساختمان های هوشمند از فضای داخلی خانه و ساختمان فراتر رفته است و به فضای بیرون و دنیای پیرامون کشیده شده است.

منظور از فضای پیرامون، محیط زیست و شبکه های الکترونیکی و اینترنتی می باشد!

علاوه بر همه این موارد، طول عمر مفید ساختمان ها هم افزایش می یابد و هزنیه های استهلاک ساختمان ها هم کاهش خواهد یافت.

در ساختمان های هوشمند، می توان بهترین خدمات را دریافت کرد، در حالی که هزینه ها به شدت کاهش یافته است و این موضوع در دنیای امروز بسیار مهم است!

برخی از خارق العاده ترین سیستم های پر کاربرد در اینترنت اشیا

Echo

Echo، نام یک اسپیکر بلوتوثی است که می تواند به گجت های موجود در خانه های هوشمند، متصل شود تا آنها را کنترل کند.

Piper

Piper، نام دوربینی هوشمند است که با نصب برنامه کاربردی آن روی موبایل هوشمند خود می توانید منزل، کارخانه ، محل کار ویا هر جای دیگر را از راه دور تماشا و کنترل کنید.

Smart Lock

Smart Lock، هم همان طور که از نام آن مشخص است یک سیستم هوشمند برای بالا بردن امنیت منزل شماست. اپ این وسیله بر روی گوشی شما نصب شده  و می توانید با استفاده از بلوتوث در خود را قفل یا باز کنید.

سخن نویسنده

در این مطلب لاوان ارتباط در رابطه با کاربرد سیستم های جدید در خانه های هوشمند با شما صحبت کرد. حتی اگر مقاله ای 10 صفحه ای را هم برای شما به نگارش در می آوردیم، باز هم ممکن بود مواردی جا بیفتد. لذا ما در این مقاله تنها به برخی از پیشرفت های خارق العاده در این حوزه اشاره کردیم.

 

بخوانید: چگونه می‌توان یک استارت آپ IoT راه اندازای کرد؟

امتیاز شما به این مطلب