چطور مک آدرس و آی پی آدرس را در ویندوز 10 پیدا کنیم؟

IP & MAC Address

IP & MAC Address


مک آدرس

پیدا کردن مک آدرس و آی پی آدرس در ویندوز 10

از طریق Command Prompt

با استفاده از کلیدهای ترکیبی windows و R پنجره Run باز می شود (البته می توان در کادر سرچ منوی استارت هم مستقیما عبارت CMD را تایپ کرد). پنجره ای باز می شود، در این پنجره و در خط اول دستور ipconfig/all را تایپ کنید و سپس دکمه اینتر را بزنید.

command prompt windows 10

در این جا دستوری که تایپ کرده اید اجرا می شود و مشخصات به صورت کامل ظاهر می شود. مک آدرس را روبروی بخش physical address و آی پی آدرس را در بخش IPv4 مشاهده خواهید کرد.

mac7

روش دیگر استفاده از تنظیمات network connections است. با استفاده از این مراحل اطلاعات آدرس در ویندوز 10را در بسترهای اترنت و Wi-Fi و … را پیدا کنید:
1- دکمه windows را بزنید. سپس به بخش settings بروید و از آن جا به بخش network & internet بروید (یا این که می توانید در کادر سرچ منوی استارت کلیک کنید و عبارت network connections را تایپ و سپس اینتر کنید)

network connections
2- نوع connection را برای هر آداپتور به صورت جداگانه انتخاب کنید، Ethernet، Wi-Fi، یا حتی Dial up و VPN. هر کدام از این ها در منوهای متفاوتی جا می گیرند.

wifi settings windows10
3- برای اینترفیس Wi-Fi، گزینه Wi-Fi در منوی سمت چپ (زیرمنوی Network & Internet) انتخاب کنید.

4- به اسامی شبکه های وایرلس بروید و روی شبکه وایرلس که به آن متصل هستید کلیک کنید.

mac5
5- روی Advance Options کلیک کنید. بعد به  بخش properties بروید. در این جا هم آی پی آدرس (IPv4) و هم مک آدرس نشان داده شده اند.

6- برای اینترفیس اترنت، گزینه Ethernet را در منوی سمت چپ (زیرمنوی Network & Internet) انتخاب کنید و بعد روی شبکه اترنت متصل (connected) کلیک راست کنید.

ethernet

سپس در پنجره ای که باز می شود روی status کلیک کنید. در پنجره ای که باز می شود روی details کلیک کنید و در پنجره بعدی آی پی آدرس و مک آدرس را مشاهده کنید.

ethernet mac

بخوانید: آر اند ام (R&M) به مشتریان مخابراتی اش راهکارهای کابل کشی درجه یک ارائه می کند

امتیاز شما به این مطلب

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *