چرا بزرگترین فرودگاه جهان در استانبول می‌تواند به طور ایمن دیجیتالی شود؟

فرودگاه استانبول با r&m

فرودگاه استانبول با r&m


زمان تخمینی مطالعه: 6 دقیقه

 

 

 

فرودگاه استانبول

این فرودگاه، بزرگترین فرودگاه جهان است و به طور همزمان اولین فرودگاهی است که به طور کامل دیجیتالی می‌باشد. عوامل کلیدی برای امنیت، ارتباطات و کاربردهای فناوری اطلاعات (IT) مبتنی بر شبکه ارائه شده توسط آر اند ام (R&M) است. Reichle & De-Massari که به اختصار R&M نامیده می‌شود، یک توسعه دهنده جهانی و ارائه دهنده سیستم‌های کابل‌ کشی برای زیرساخت‌های شبکه با کیفیت بالا است و در Wetzikon سوئیس واقع شده است. «شرکت آر اند ام (R&M) تجریه گسترده ای در زمینه حمل و نقل هوایی دارد». این نظر شرکت ساخت پروژه فرودگاه بزرگ استانبول و از دلایل اصلی برای انتخاب ارائه دهنده شبکه است. برای Ersin Inanku، مدیر عامل شرکت، یکی از عوامل کلیدی برای انتخاب آر اند ام (R&M) این بود که این شرکت انتقال سیگنال و حذف تداخل را برای چندین دهه تضمین خواهد کرد.

Inankul در این زمینه می‌گوید:

« کیفیت کابل کشی آر اند ام (R&M) مزایای کلیدی زیادی را ارائه می‌دهد ما می‌توانیم 9000 دوربین نظارت و 3000 کارت خوان بر روی سیستم کابل کشی آر اند ام (R&M) پیاده‌سازی کینم و مطمئن باشیم که همه آن‌ها در برابر هرگونه تداخل یا تلفات در انتقال، محافظت می‌شوند. ما همچنین 5000 نقطه دسترسی وای فای را در اختیار داریم که سایت را تحت پوشش کامل WLAN قرار می‌دهد. این نقاط دسترسی در برابر مشکل و خرابی ایمن هستند. کابل کشی، زیرساخت‌های ICT را برای کارکنان گمرک، حراست و نیروی‌های پلیس به هم متصل می‌کند».

 

 

Istanbul Airport

 

سفارشی سازی شده

تمام مناطق شبکه باید مطابق با برنامه‌هایی منحصر به فرد طراحی شوند. Ersin Inankul می‌گوید: «متخصصان آر اند ام (R&M) نیازهای ما را درک می‌کنند و می‌توانند راهکارهای خود را سفارشی کنند. این بزرگترین مزیت برای ما است زیرا آر اند ام (R&M) را از سایر فروشندگان متمایز می‌کند». معیارهای کلیدی دیگر عبارتند از قابلیت اطمینان، امنیت و هزینه مقرون به صرفه محصولات ار اند ام (R&M). با توجه به طراحی ماژولار این محصولات، سیستم های کابل کشی می توانند با گسترش فرودگاه همگام باشند و به صورت ماژولار، در چند مرحله ساده گسترش پیدا کنند.

 

Michel Riva، مدیر عامل شرکت آر اند ام (R&M) می‌گوید:

«آر اند ام (R&M) بار دیگر توانایی خود را برای حمایت از پروژه‌های بزرگ با راهکارهای مناسب کابل کشی ثابت کرده است».

 

 

در فاز اول ساخت و ساز، ار اند ام (R&M) 5400 کیلومتر کابل کشی مسی و 3270 کیلومتر کابل کشی فیبر نوری انجام داد. علاوه بر این عملیات نصب و راه‌اندازی به رک‌های توزیع فیبر نوری، پچ پنل همچنین 115000 پورت برای کانکتور نیاز داشت. الزامات خاص تکمیلی مانند سیستم کدگذاری رنگی در هر منطقه مورد نیاز بود.

بالاترین تراکم اتصالات

آر اند ام (R&M) مراکز داده فرودگاه را با پنل پچ فیبر نوری Netscale تجهیز کرد. Netscale پلت فرم مدیریت فیبر نوری است که با 120پورت در هر واحد رک، در یک رک 19 اینچی، بالاترین تراکم اتصال در جهان را دارد. همچنین سیستم مدیریت و مانیتورینگ دیجیتال R&MinteliPhy نیز نصب شد. این سیستم عملکرد شبک داده را از یک مکان مرکزی نظارت می‌کند، آن را به حالت خودکار درمی‌آورد، خطاهای کانکتورها را شناسایی کرده و برای رفع آن‌ها به صورت آنی اقدام می‌کند. کابل کشی برای عمر 25 ساله و با قابلیت اطمینان بدون قید و شرط طراحی شده است. در واقع ار اند ام (R&M) یک وارانتی 25 ساله برای خدمات خود در نظر گرفته است. این فرودگاه می‌خواهد به مسافران، شرکت‌های تدارکات و خطوط هوایی، 99.982٪ قابلیت اطمینان (رده TIER III) ارائه دهد. انتظار می رود سالانه 200 میلیون مسافر از فرودگاه استفاده کنند. اولین بخش از فرودگاه که اخیراً افتتاح شده، سالانه دارای 90 میلیون مسافر است. سه فاز ساخت و ساز دیگر این فرودگاه در 15 سال آینده تکمیل خواهد شد.

 

 

Data Center IGA i770

 

 

مدیریت پروژه کاملاً حرفه‌ای

Michel Riva توضیح می‌دهد: «هنگامی که صحبت از فرودگاه‌ها به میان می‌آید، بسیار مهم است که بتوانیم تاسیسات پیچیده را در مسافت‌های طولانی پروژه هماهنگ کنیم و خدماتی با همان سطح از کیفیت ارائه دهیم. بدین منظور نیاز به یک تیم مدیریت پروژه سازمان یافته وجود دارد که در محل پروژه مستقر شوند».

برای چنین وظایفی، آر اند ام (R&M) تیم‌های بین المللی را به‌کار می‌گیرد که مسئولیت کامل دستیابی به این اهداف را بر عهده دارند. آنها مهندسی، تدارکات و ارتباطات، نصب، اندازه گیری، تست و خدمات را هماهنگ می‌کنند که باعث می‌شود پروژه به موقع تکمیل شود. دفتر فروش خاورمیانه مسئول نصب و راه‌اندازی در فرودگاه استانبول است که از حمایت متخصصان شعبه اصلی برخوردار می‌باشد.

 

IGA Project Team

 

 

از چپ به راست: Suleyman Tokmak: مدیر هماهنگی آر اند ام (R&M) ترکیه – Nabil Khalil: معاون اجرایی آر اند ام (R&M) خاورمیانه، ترکیه و آفریقا – Michel Riva: مدیر عامل آر اند ام – Ersin Inankul: مدیر عامل و قائم مقام مدیر کل فرودگاه بزرگ استانبول – Emrah Bayarçelik: مدیرزیرساخت IT و سیستم امنیت فرودگاه بزرگ استانبول – Ibrahim Kargi: مدیر IT آر اند ام (R&M) ترکیه – Andreas Rüsseler: مدیر بازاریابی آر اند ام (R&M)

 

 

برای بازدید از دیتا سنتر بزرگترین فرودگاه جهان در استانبول بر روی لینک زیر کلیک کنید و ویدئو زیر را ببینید:

 

 

منبع: R&M Website

بخوانید: تجهیزات هوشمند با زیرساختی از R&M در فناورانه ترین فرودگاه جهان

 

امتیاز شما به این مطلب