چشم انداز بازار جهانی از دیدگاه R&M (قسمت سوم) | اتوماسیون مراکز داده

دیدگاه R&M از بازارجهانی

دیدگاه R&M از بازارجهانی


در مطلب پیشین چشم انداز بازار در حوزه شبکه های کامپیوتری و FTTH را بررسی کردیم. در این مطلب قصد داریم جزئیات بیشتری از گرایش‌ها بازار مراکز داده (دیتا سنترها) را مورد بررسی قرار دهیم. می‌خواهیم به موضوع اتوماسیون مراکز داده از دیدگاه آر اند ام (R&M) بپردازیم. همراه ما باشید.

اتوماسیون در مرکز داده (R&M)

در ارتباط با رشد زیرساخت‌های مرکز داده، آراند ام (R&M) یک تغییر جهت مهم را معرفی می‌کند. اتوماسیون مربوط به مستند سازی، انطباق، نظارت و مدیریت زیرساخت‌ها.

Andreas Rüsseler می‌گوید:

«به منظور صرفه اقتصادی قابل اعتماد و کارآمد زمانی، لازم است مراکز داده پیچیده اجاره‌ای و با ظرفیت بالا خودکارسازی شوند. مدیران دیگر نمی‌توانند زیرساخت ‌های خود را با هزاران اتصال دهنده و تجهیزات مربوط به IT، به صورت دستی کنترل کنند و همچنین نمی‌ توانند آنها را به یک روش ایمن و بی خطر مدیریت کنند. در آینده، بسیاری از فرآیندهای روزانه براساس مستندات خودکار انجام می‌شود تا بتوان با مقیاس آن‌ها مقابله کرد. این خودکارسازی شامل برنامه ریزی نسل جدید شبکه‌ها و دستگاه‌ها، مدیریت چرخه عمر تجهیزات و پروژه‌های همراه با “جابه‌جایی، افزودن و تعویض” می شود. ازاین رو مدیریت زیرساخت خودکار (AIM) و مدیریت زیرساخت مرکز داده (DCIM) امری ضروری است».

 

اتوماسیون مرکز داده

Andreas Rüsseler می‌افزاید: «تقریباً غیرممکن است که بسیاری از مراکز داده Edge آینده را به صورت محلی اداره کند». برای انجام این کار راهکارهای کنترل از راه دور با نظارت خودکار لازم است. وی معتقد است مراکز داده edge پتانسیل زیادی دارند و می‌گوید: «سیستم‌های پشتیبانی و راهکارهای واقعیت افزوده می‌تواند به کنترل از راه دور توسط اوپراتورها، مدیریت و استفاده بهینه از مراکز داده‌ edge کمک کند». آر اند ام (R&M) تاکید می‌کند که برنامه ریزی آینده گرا نیز در این زمینه ضروری است. Andreas Rüsseler می‌گوید: «البته برای استفاده مؤثر از AIM یا سیستم‌های کمک در مرکز داده باید در اوایل کار تنظیم شود تا در نهایت به کنترل کامل شبکه، مدیریت دقیق تجهیزات و قابلیت اطمینان نهایی منجر شود». مؤسسه Uptime تاکید می کند: مراکز داده (دیتا سنترها) به طور مثال مراکز داده نیاز به افزایش سرعت تغییر در تامین شبکه از طریق اتوماسیون و تجزیه و تحلیل دارند. به گفته این مؤسسه، ظهور 5G، افزایش سازگاری فضای ابر و رشد چشمگیر تعداد دستگاه های IoT، نیازهای موجود برای شبکه را افزایش می دهد. توسعه در حال حاضر قابل پیش بینی است. با توجه به پیش بینی‌ها، بازار AIM تا سال 2023 به ازای هر سال 15 درصد افزایش خواهد یافت.

بنا ساختن پایه های ساختمان هوشمند

نیاز به اندیشیدن تدابیری برای رویارویی با دهه های آینده تا ساختمان ها و کارخانه ها گسترش یافته است. آر اند ام (R&M) اطمینان دارد که تکنولوژی ساختمان اکنون از سیستم های اختصاصی Fieldbus فاصله گرفته است. Andreas Rüsseler مدیر بازاریابی آر اند ام (R&M) می گوید: «پروتکل جهانی اترنت/ اینترنت و کابل کشی ساخت یافته نشان دهنده آینده ساختمان ها است. آنها اینترنت چیزها (IoT) و ساختمان های هوشمند و دیجیتالی را قادر می سازند به پیشرفت چشمگیری دست پیدا کنند و مطمئن هستند که تمام طرفین با یک زبان یکسان صحبت می کنند. مزایای اترنت/IP در برآورد ما بسیار زیاد است». ساختمان ها و تجهیزات ترمینال می توانند به راحتی در شبکه های محلی (LAN) و خدمات ابری با یکدیگر ترکیب شوند. در آنجا، داده‌های ساختمانی می‌توانند به راحتی ادغام شده و برای کاربری‌های چندگانه مورد استفاده قرار گیرند. این داده‌ها می‌توانند برای تعریف زوج های دیجیتال که امکان نظارت و مدیریت خودکار تعداد زیادی از اجزا را فراهم می کنند، مورد استفاده قرار گیرند. این باعث می شود که کاربران و اپراتورها نیاز به تلاش کمتری داشته باشند، امنیت را افزایش می دهند و باعث صرفه جویی در انرژی می شوند.

smart building

Andreas Rüsseler مدیر بازاریابی آر اند ام (R&M) تاکید می کند:

«برای این کار، ضروری است که معماران، مهندسان برنامه ریزی برق و نصابان فرصت ها و امکان تبدیل ساختمان های قدیمی به ساختمان های جدید و مدرنیزاسیون را در نظر بگیرند و زیرساخت های مناسب برای آن را فراهم کنند».

وی در ادامه می افزاید: «امروزه برق تعداد زیادی از کنترل کننده ها، دوربین ها، چراغ های LED و دستگاه های دیجیتال را می توان از طریق شبکه های داده محلی تامین کرد». در فواصل طولانی، Power over Ethernet باعث صرفه جویی در کابل کشی موازی می شود».

تولیدکنندگانی مانند آر اند ام (R&M) در حال توسعه نوآوری های بیشتری برای یکپارچه سازی تکنولوژی ساختمان و شبکه های داده هستند. هدف اصلی این است که اترنت/IP را تا آنجا که ممکن است گسترش دهد. دستیابی به این هدف، در کنار موارد دیگر شامل استاندارد سازی رابط های جدید مانند کانکتور چندمنظوره single-pair اترنت (MSPE) نیز می شود. این تکنولوژی اتصال امکانی را فراهم می کند که دستگاه های نهایی، سنسورها، کنترل کننده ها و غیره به شبکه محلی (LAN)، در یک فضای محدود متصل شود و در عین حال به طور همزمان برق مورد نیاز آن ها را تامین کند. آر اند ام (R&M) راهکارهای مناسبی در این زمینه توسعه و ارائه خواهد داد.

شرکت لاوان ارتباط به عنوان تنها نماینده رسمی آر اند ام (R&M) در ایران، آماده پاسخگویی به سوالات شما در این زمینه است. یا ما تماس بگیرید.

ادامه دارد…

قسمت‌های قبلی این مطلب را از طریق لینک های زیر مطالعه نمایید.

امتیاز شما به این مطلب