تکنولوژی واقعیت ترکیبی

واقعیت ترکیبی

واقعیت ترکیبی


واقعیت ترکیبی چیست؟

واقعیت ترکیبی روشی است جدید برای نگاه کردن به دنیا از طریق هدست که ترکیبی از واقعیت افزوده و واقعیت مجازی با یکدیگر است. دنیای تکنولوژی فکر می‌کند ما به دنبال نوعی جدید از واقعیت هستیم که در آن اتفاق بدی نمی‌افتد. سینک‌های ظرفشویی هرگز مسدود نمی‌شوند. لاستیک‌ها هرگز پنچر می‌شوند. بند کفش‌ها هرگز گره‌ای نمی‌خورند که باز نشود. ما می‌توانیم این سختی‌های روزانه را با جایگزین کردن یک واقعیت «واقعی» نا امید کننده با یک واقعیت «ساختگی-تقلبی» هیجان‌انگیز از یاد ببریم.

تفاوت بین واقعیت افزوده (AR) و واقعیت مجازی (VR) چیست؟

واقعیت مجازی اولین بار در سال 1935 مطرح شده است. واقعیت مجازی تصاویر و صداهایی برای ساختن محیطی دیجیتالی که بسیار به تجربیات واقعی فرد نزدیک است را خلق می‌کند. هنگام استفاده از هدست واقعیت مجازی، فرد دید شخص اولی به دنیای مجازی پیدا می‌کند و امکان دیدن هیچ چیز در دنیای واقعی را ندارد.

در واقعیت افزوده عناصر دیجیتالی برای فراهم کردن اطلاعات یا سرگرمی بر روی دنیای واقعی افزوده می‌شوند. برای مثال زمانی که گوشی خود را برای گرفتن عکس از مکان های مختلف حرکت می‌دهید، تصاویر مربوط به مکان مورد نظر بر روی گوشی شما نشان داده می‌شود. مثلا می‌توانید نظرات ارائه شده در مورد رستورانی را ببینید و یا زمان کاری یک موزه را.

به طور خلاصه، واقعیت افزوده در حقیقت افزودن و غنی کردن واقعیت است در حالی که واقعیت مجازی شما را در واقعیتی کاملا مصنوعی (مجازی) غرق می‌کند.

چگونه واقعیت ترکیبی این دو را با هم ترکیب می‌کند؟

واقیعیت ترکیبی با قرار دادن تصاویر پیچیده واقعیت مجازی در محیط واقعیت افزوده این کار را انجام می دهد. در حقیقت واقعیت ترکیبی نسخه اساسا بهبود یافته‌ای از واقعیت افزوده است که در حال حاضر بیشتر برای نشان دادن اطلاعات ساده در قالب کلمات استفاده می‌شود. تصاویر روی صفحه نمایش بسیار واقعی هستند و تصاویر واقعی اشیاء را در زمینه نشان می‌دهند. در واقعیت ترکیبی ممکن است گربه واقعی ای که روی مبل‌تان نشسته است را ببینید، و یا هولوگرامی از یکی از اقوامتان را که در اتاق شما ایستاده را ببینید.

دانشجویان پزشکی می‌توانند با استفاده از هدست‌های هولولنز که مجهز به سیستم واقعیت ترکیبی هستند، بدن‌های مجازی را در دفترشان ببینند و بچرخانند. طراحان می‌توانند اشیاء را در تبلت‌هایشان ببینند، و بازیکنان می‌توانند صفینه بیگانگان فضایی را منفجر کنند. آن چیزی که در اینجا حائز اهمیت است این است که در این روش بر خلاف واقعیت مجازی به هیچ‌وجه احساس نخواهید کرد که از دنیای واقعی جدا شده اید.

 

 

بخوانید: خودران‌های بی ام دبلیو در سال 2021 به بازار می‌آیند

 

 

امتیاز شما به این مطلب