لامپ هوشمند Momo با امکاناتی فراتر از ایجاد روشنایی در خانه‌ها

لامپ momo

لامپ momo


امکانات لامپ Momo

در لامپ هوشمند Momo از حسگرهایی استفاده شده است که سبب تبدیل آن به ابزار هوش مصنوعی می‌شود.

این لامپ هوشمند می‌تواند با قابلیت شناسایی چهره افراد همانند یک دوربین امنیتی هم عمل کند. علاوه بر این، لامپ Momo مجهز به امکاناتی برای کنترل دیگر ابزار هوشمند موجود در منازل است و قابلیت سازگاری با محصولات هوشمندی چون نست و Philips Hue را دارد. این لامپ همچنین با سرویس‌های هوشمند الکسای آمازون و گوگل هم سازگار است و می‌تواند با سیستم تشخیص صوت آن‌ها هماهنگ شود.

حسگرهای زیادی در این لامپ نصب شده است که از جمله آن‌ها می‌توان به حسگرهای تشخیص حرکت و حسگرهای اندازه‌گیری میزان دود، گاز، دی‌اکسید کربن، دما و رطوبت اشاره کرد.

لامپ Momo مجهز به میکروفن و بلندگو هم هست. این لامپ هوشمند به طور مستقل از قابلیت دریافت و اجرای فرامین صوتی برخوردار است؛ هرچند به این فرامین پاسخ نمی‌دهد. هوش مصنوعی این لامپ هوشمند حتی قادر به یادگیری عادات کاربران را در گذر زمان است و می‌تواند بر همین اساس واکنش نشان ‌دهد.

کنترل این لامپ می‌تواند بر مبنای حرکات دست و صورت هم صورت گیرد. به عنوان مثال با قرار دادن دست در بالای آن و کم و زیاد کردن ارتفاع دست نور لامپ کم و زیاد می‌شود. همچنین امکان تغییر نور حباب ال‌ای‌دی در این لامپ نیز وجود دارد.

می‌توان از قابلیت چرخش این لامپ و استفاده از دوربین موجود در آن برای تصویربرداری دقیق استفاده کرد. البته در موارد امنیتی می‌توان این دوربین را برای حفظ حریم شخصی غیر فعال کرد. این لامپ از اوایل پاییز به قیمت 279 دلار روانه بازار می‌شود.

بخوانید: اپلیکیشنی با قابلیت تشخیص ریسک بیماری به کمک هوش مصنوعی

امتیاز شما به این مطلب

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *